Wykonanie robót budowlanych związanych z budową drogi wraz z oświetleniem ulicznym typu LED, na ul. Diamentowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ul. Diamentowej w Dzierżoniowie”.
Gmina Miejska Dzierżoniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00410319
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00410319/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-12 10:57
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c10b0586-167e-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 8821000034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00410319 z dnia 2024-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową drogi wraz z oświetleniem ulicznym typu LED, na ul. Diamentowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ul. Diamentowej w Dzierżoniowie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 746450397
1.5.8.) Numer faksu: +48746415530
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową drogi wraz z oświetleniem ulicznym typu LED, na ul. Diamentowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ul. Diamentowej w Dzierżoniowie”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c10b0586-167e-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00410319
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016735/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Budowa ulicy Diamnetowej w Dzierżoniowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00330360
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZI-1.271.61.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ul. Diamentowej w Dzierżoniowie”.
1.2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, który dotyczy wykonania robót budowlanych związanych z budową ul. Diamentowej wraz z oświetleniem, w oparciu
o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową, dla której została wydana przez Starostę Dzierżoniowskiego decyzja pozwolenia na budowę nr 1264/2020 z dnia 18 grudnia 2020 r., obejmuje:
1) budowę drogi wraz z opornikami i konstrukcją o nawierzchni z kostki betonowej w kolorze szarym;
2) budowę ciągu pieszego wraz z obrzeżami i konstrukcją o nawierzchni z kostki betonowej
w kolorze szarym;
3) budowę zjazdów do posesji wraz z konstrukcją o nawierzchni z kostki betonowej w kolorze grafitowym;
4) budowę poboczy wraz z konstrukcją o nawierzchni z płyt ażurowych;
5) budowę oświetlenia ulicznego typu LED wraz z okablowaniem;
6) wprowadzenie i utrzymanie stałej organizacji ruchu;
7) regulację do projektowanych rzędnych wszystkich istniejących urządzeń (np.: zasuwy, zawory, studnie) znajdujących się na obszarze prowadzonych robót wraz z wymianą pierścieni i pokryw studni na najazdowe;
8) roboty towarzyszące związane z budową ul. Diamentowej jej powiązanie z istniejącą sąsiadująca ulicą Akacjową, chodnikami, dojściami do budynków, itp. Wykonawca winien dostosować, a w razie potrzeby przebudować wszystkie dojazdy, dojścia, ogrodzeń, itp. do nowej niwelety zrealizowanych nawierzchni jezdni, chodników, ścieżki rowerowej poboczy itp. z właściwym odprowadzeniem wód deszczowych. W przypadku ingerencji w obiekty przyległe, bądź ich uszkodzenie należy uwzględnić ich naprawę, uzupełnienie, regulację wysokościową itp.
1.3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w:
1) decyzji pozwolenia na budowę nr 1264/2020 z dnia 18 grudnia 2020 r., wydanej przez Starostę Dzierżoniowskiego;
2) projekcie budowlanym pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na
os. Tęczowym w Dzierżoniowie” - część drogowa;
3) projekcie budowlanym pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na
os. Tęczowym w Dzierżoniowie” - oświetlenie drogowe;
4) projekcie budowlanym pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na
os. Tęczowym w Dzierżoniowie” - zagospodarowanie terenu część drogowa i elektryczna;
5) projekt wykonawczy pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na os. Tęczowym w Dzierżoniowie” - część drogowa;
6) projekt wykonawczy pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na os. Tęczowym w Dzierżoniowie” - oświetlenie drogowe;
7) projekt docelowej organizacji ruchu pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na os. Tęczowym w Dzierżoniowie”;
8) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru pn.: „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na os. Tęczowym w Dzierżoniowie”.
1.4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zakresu robót wskazanego w projekcie umowy,
w dokumentacji projektowej, w tym projekcie zagospodarowania terenu i wykonawczym, który jest określony w formie opisu technicznego lub na rysunkach lub równocześnie
w opisie i na rysunkach. Zarówno opis techniczny jak i rysunki (część graficzna) projektów są równoważne i opisują przedmiot zamówienia.
1.5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, zaleceniami nadzoru inwestorskiego, dokumentacją wymienioną powyżej z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.
1.6. Wykonawca, oprócz ww. obowiązków wynikających zobowiązuje się do:
1) protokolarnego przejęcia terenu budowy, jego zabezpieczenia, i należytego oznakowania oraz wystąpienia do gestorów sieci o protokolarne przekazanie urządzeń na czas prowadzenia robót, a po zakończeniu prac protokolarne przekazanie ich właścicielom, a także udostępnienie placu budowy gestorom sieci celem wykonania przez nich robót remontowych na swoich zasobach jeżeli zajdzie taka konieczność;
2) zapewnienia w trakcie prowadzonych robót dojść i dojazdów do posesji zlokalizowanych w obrębie inwestycji, w tym dojazdu dla służb ratowniczych;
3) organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów;
4) zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłatę za ich dostawę. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót;
5) poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją, nadzorem i wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających z decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zobowiązań wynikających z uzyskanych decyzji, uzgodnień i opinii oraz tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w trakcie realizacji robót budowlanych;
6) wykonania badań, prób i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych
i badań odbiorczych zgodnie ze specyfikacją techniczną oraz wiedzą i sztuką budowlaną;
7) przekazania Zamawiającemu przed podpisaniem umowy oświadczeń o podjęciu obowiązków przez kierownika budowy i kierowników robót oraz dokumentów wynikających za Specyfikacji Warunków Zamówienia;
8) czyszczenia na bieżąco nawierzchni przyległego terenu i ulic w przypadku nawożenia błota z terenu budowy na kołach maszyn, samochodów i innych urządzeń technicznych;
9) uporządkowania terenu budowy i przywrócenia terenu przyległego po zakończeniu robót do stanu pierwotnego;
10) wywozu materiału i gruzu z rozbiórki i zbędnych materiałów oraz niepotrzebnych urządzeń na składowisko odpadów i poniesienia kosztów ich składowania i utylizowania;
11) obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót budowlanych, jak i do wykonania pomiaru geodezyjnego powykonawczego wraz ze stroną tytułową i legendą w formie papierowej i elektronicznej na płycie CD;
12) ochrony punktów osnowy geodezyjnej, a w przypadku ich zniszczenia, bądź uszkodzenia lub konieczności przeniesienia zlecenia uprawnionej jednostce wykonawstwa geodezyjnego ich odtworzenia lub założenia nowych;
13) wykonania Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia;
15) uczestnictwa kierownika budowy i kierowników robót branżowych w radach budowy odbywających się nie rzadziej niż raz w tygodniu;
16) przygotowania na bieżąco rozliczeń budowy, faktur według zaleceń Zamawiającego;
17) innych niezbędnych czynności wymaganych przepisami prawa, a związanych
z realizacją przedmiotu zamówienia;
18) pełnienia funkcji koordynacyjnych w stosunku do robót realizowanych przez podwykonawców;
19) wypełnienie zobowiązań również tych leżących po stronie Inwestora (Gminy) wynikających z opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji, zawartych w projekcie budowlanym
(m. in. decyzja 1264 z dnia 18 grudnia 2020 r.), jak również tych, które zostaną wydane w toku realizacji robót;
20) (w razie konieczności) wymiany gruntu, wykonania odwodnienia wykopów oraz wykonania wszelkich tymczasowych robót koniecznych do zabezpieczenia terenu budowy oraz terenów przyległych przed uszkodzeniem lub zanieczyszczeniem;
21) poniesienia odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe na terenie budowy od dnia jego przyjęcia;
22) uzyskania zaświadczenia o zakończeniu robót budowlanych zgodnie z art. 54 ustawy PrBud, w tym przygotowania wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania tego zaświadczenia. W tym celu na wniosek Wykonawcy Zamawiający udzieli stosownych pełnomocnictw.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298020,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 669120,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 298020,39 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jacek Jawny Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Baza w spadku
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8820002166
7.3.3) Ulica: Nowowiejska 128
7.3.4) Miejscowość: Dzierżoniów
7.3.5) Kod pocztowy: 58-200
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 298020,39 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
| 2024-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |