„Zwiększenie dostępności infrastruktury społeczno-edukacyjnej na terenie Gminy Pleśna”
Gmina Pleśna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00410577
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00410577/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-12 11:45
- Lokalizacja
- Pleśna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d00d466d-2983-11ef-b373-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 8732978229
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie budynków
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00410577 z dnia 2024-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zwiększenie dostępności infrastruktury społeczno-edukacyjnej na terenie Gminy Pleśna”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pleśna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660921
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plesna 240
1.5.2.) Miejscowość: Pleśna
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-171
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@plesna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plesna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d00d466d-2983-11ef-b373-0e435a8a43bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zwiększenie dostępności infrastruktury społeczno-edukacyjnej na terenie Gminy Pleśna”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d00d466d-2983-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00410577
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045586/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Utworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
• MALUCH+ 2022-2029 zadanie pn. Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka w miejscowości Pleśna, działki nr 553/4 553/7, 553/5 – etap I • Ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Zadanie pn. Zwiększenie dostępności infrastruktury społeczno -edukacyjnej na terenie Gminy Pleśna – etap II2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00365973
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IKOŚ. 271.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4627660,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I - „Zwiększenie dostępności infrastruktury społeczno-edukacyjnej na terenie Gminy Pleśna”Przedmiotowa inwestycja finansowana jest z programów:
• MALUCH+ 2022-2029 zadanie pn. Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka w miejscowości Pleśna, działki nr 553/4 553/7, 553/5 – etap I
• Ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Zadanie pn. Zwiększenie dostępności infrastruktury społeczno -edukacyjnej na terenie Gminy Pleśna – etap II
Przewidywany zakres robót obejmuje między innymi budynek żłobka, zlokalizowany na działkach nr 553/4 i 553/5 w miejscowości Pleśna wraz z:
a) Wewnętrznymi instalacjami: wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, gazową, elektryczną, teletechniczną, fotowoltaiczną o mocy 24kW, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji
b) Przebudową przyłącza wodociągowego „pW” ( w związku z kolizją z projektowanym budynkiem żłobka) – na działkach nr 553/4 i 553/5
c) Zewnętrzną instalacją kanalizacji sanitarnej z zastosowaniem separatora tłuszczu do istniejącej studzienki kanalizacyjnej – na działkach nr 553/4 i 553/5
d) Zewnętrzną instalacją kanalizacji deszczowej poprzez projektowane studzienki kanalizacji deszczowej do projektowanych dwóch szczelnych zbiorników na deszczówkę – na działkach nr 553/5
e) Projektowanymi miejscami postojowymi w ilości 14szt. w tym: 1szt. dla osób niepełnosprawnych – na działce nr 553/5
f) Projektowanymi nawierzchniami utwardzonymi – na działkach nr 553/4, 553/5 i 553/7
g) Projektowanym ukształtowaniem terenu oraz murami oporowymi – na działkach nr 553/4 i 553/5
h) Rozbiórka budynku garażowego, zlokalizowanego na działkach nr 553/4 i 553/5
i) Dostawa i montaż mebli oraz urządzeń i osprzętu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji dołączonej do SWZ:
- przedmiarze robót,
- szczegółowej specyfikacji technicznej,
- projekcie budowlany
- projekt techniczny
Klasyfikacja wg wspólnego słownika zamówień (CPV):
45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków.
2. Zleceniodawca działając na podstawie art. 4 ust. 3 w zw. z ust. 4 ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami określa, iż Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normami techniczno-budowlanymi i zasadami wiedzy technicznej, w szczególności z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego, w ten sposób, iż po zakończeniu realizacji przedmiot umowy będzie uwzględniać niezbędne warunki do korzystania z niej przez osoby ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
UWAGA: Wszystkie nazwy przedmiotów zamówienia lub nazwy ich elementów, producenci, znaki patentowe lub ich pochodzenie użyte w niniejszej specyfikacji oraz w załącznikach do Specyfikacji należy traktować jako przykładowe tzn. dopuszcza się stosowanie innych równoważnych, o nie gorszych parametrach technicznych przedmiotów zamówienia.
Wszystkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w dokumentacji projektowej są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia lub dokumentacji projektowej zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony (zaprojektowany) efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
3. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów wskazujących na zastosowanie rozwiązań równoważnych, to Zamawiający przyjmie, że Wykonawca nie oferuje rozwiązań równoważnych a do kalkulacji ceny oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto sposób realizacji zaproponowany w dokumentacji zamówienia.
4. Każda zmiana technologii wykonania robót z inicjatywy Wykonawcy wymaga akceptacji Projektanta, który wykonał dokumentację oraz Zamawiającego. Koszt wprowadzenia zmian obciąża Wykonawcę.
5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, z którym zostanie zawarta umowa, aby materiały wykończeniowe, przybory, osprzęt, urządzenia, wymiary, kolorystyka itp. były na każdym etapie uzgadniane z Zamawiającym w celu akceptacji. Strony będą uzgadniały funkcjonalność i standard wykończenia obiektu. Nie dopuszcza się sytuacji, aby w tym zakresie Wykonawca narzucał swoje rozwiązania bez akceptacji Zamawiającego.
6. Wykonawca po zakończeniu robót budowlanych naprawi wszelkie uszkodzenia powstałe w czasie prac, które nie były przewidziane do wykonania, a uległy zabrudzeniu lub uszkodzeniu w trakcie robót przez jego pracowników.
7. Wykonawca w trybie natychmiastowym usunie wszelkie szkody i awarie spowodowane przez niego w trakcie realizacji robót.
8. Wykonawca uwzględni etapowanie robót i konieczność zapewnienia podstawowego funkcjonowania obiektów zlokalizowanych w sąsiedztwie robót poprzez zapewnienie im dojścia i dojazdu, oraz zapewni bezpieczeństwo wszystkich osób, dzieci korzystających z przyległego terenu.
9. Opracowanie dokumentacji powykonawczej i przygotowanie dokumentów do uzyskania pozwolenia na użytkowanie wraz z jego uzyskaniem przez Wykonawcę.
10. Ubezpieczenie budowy na okres jej realizacji oraz utrzymanie gwarancyjne obiektu pod kątem wymaganych przeglądów.
11. Najpóźniej 5 dni roboczych przed podpisaniem umowy Wykonawca musi złożyć harmonogram terminowo - rzeczowo-finansowy do zatwierdzenia przez Zamawiającego, który stanowił będzie załącznik do zawartej umowy. Harmonogram ten podlega akceptacji przez Zamawiającego, który określi w jakiej kolejności roboty winny być wykonane. Określi również dopuszczalny poziom wydatków w poszczególnych latach realizacji inwestycji.
W przypadku wniesienia przez Zamawiającego zastrzeżeń i uwag do przedłożonego harmonogramu rzeczowo-finansowego Wykonawca zobowiązany jest do ich uwzględnienia w terminie wskazanym przez Zamawiającego. Zmiany ww. harmonogramu nie będą rodzić skutków prawnych zmiany umowy.
12. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonane prace, aż do chwili ich odbioru. Powinien je utrzymywać w ciągu całego okresu trwania budowy w doskonałym stanie i podjąć wszelkie środki zapobiegawcze, aby nie zostały zniszczone lub skradzione, biorąc pod uwagę ryzyko istniejące na budowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.5.) Wartość części: 5612022,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przewidywany zakres robót do wykonania:1) Remont posadzki w holu Szkoły Podstawowej w Janowicach
2) Remont posadzki w Sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej
3) Remont Sali dydaktycznej Szkoły Podstawowej w Lichwinie
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji dołączonej do SWZ:
- przedmiarze robót,
- szczegółowej specyfikacji technicznej
Zadnie finansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.5.) Wartość części: 80000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wartość najkorzystniejszej oferty przewyższa budżet zamawiającego.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wartość najkorzystniejszej oferty przewyższa budżet Zamawiającego.
| 2024-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |