Budowa placu zabaw Ślimakowy raj w miejscowości Doruchów
GMINA DORUCHÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00410863
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00410863/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-12 12:36
- Lokalizacja
- Doruchów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a726205a-23d3-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 5140255435
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00410863 z dnia 2024-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa placu zabaw Ślimakowy raj w miejscowości Doruchów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DORUCHÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855009
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kępińska 13
1.5.2.) Miejscowość: Doruchów
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-505
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 736 32 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@doruchow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.doruchow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/doruchow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa placu zabaw Ślimakowy raj w miejscowości Doruchów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a726205a-23d3-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00410863
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001558/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa placu zabaw Ślimakowy raj w miejscowości Doruchów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00353910
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa placu zabaw Ślimakowy raj w miejscowości Doruchów.
Celem inwestycji jest budowa nowego ogólnodostępnego placu zabaw dostosowanego do wymagań bezpieczeństwa i nawiązującego stylistyką do kształtów ślimaka. Zagospodarowaniu podlega część terenu o powierzchni 2545 m2.
W ramach przedsięwzięcia przewiduje się montaż nowych urządzeń do zabaw dla dzieci. Plac zabaw przewidziany jest dla dzieci w wieku 3-7 lat przy korzystaniu z niego w obecności osób dorosłych a także dzieci starszych. Jego głównym zadaniem jest rozwijanie sprawności u dzieci. Na placu zabaw zakłada się zaprojektowanie urządzeń oferujących różnorodne aktywności, na których może bawić się większa ilość dzieci jednocześnie. Zestaw dopełniają urządzenia zabawowe typu bujak, tablice sensoryczne i zdrój wody pitnej.
Przy realizacji budowy placu zabaw przewiduje się następującą kolejność wykonywanych prac:
• odpowiednie wygrodzenie i oznakowanie placu budowy (wyznaczenie dróg transportu oraz miejsc składowania materiałów i stacjonowania sprzętu),
• rozbiórka i wywóz istniejącego ogrodzenia wraz z wylewką betonową i fundamentami,
• demontaż istniejącego placu zabaw wraz z ogrodzeniem 88mb
i przewiezienie we wskazane miejsce przez Zamawiającego na odległość do 15 km,
• likwidacja istniejącego słupa linii napowietrznej zgodnie z wydanymi warunkami energetycznymi nr P/24/019719 z dnia 21.03.2024 ( załącznik do projektu),
• przeniesienie instalacji zasilającej dla Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Kaliska 5, 63-505 Doruchów zgodnie z wydanymi warunkami energetycznymi nr P/24/019719 z dnia 21.03.2024 ( załącznik do projektu),
• wykopanie i wywóz 4 sztuk pni o średnicy powyżej 80cm wraz z systemem korzeni,
• demontaż i zmiana lokalizacji obiektów małej architektury (1szt. drewnianej altany, 3 szt. koszy na śmieci, 3 szt. tablic edukacyjnych i stacji pogodowej) w obrębie terenu objętego inwestycją,
• prace przygotowawcze i ziemne,
• usunięcie i wywóz warstwy humusu,
• wytyczenie projektowanych obiektów,
• wykonanie przyłącza wody wraz ze studnią wodomierzową dla zdroju do wody pitnej,
• montaż elementów systemu automatycznego nawadniania i instalacji elektrycznych,
• wykonanie i zabezpieczenie wykopów pod stopy i ławy fundamentowe, utwardzenie dna wykopu,
• montaż deskowań oraz wylanie fundamentów pod urządzenia zabawowe, elementy małej architektury, zdrój wody pitnej i lampy z zainstalowanym monitoringiem,
• osadzenie słupków oraz kotew w stopach fundamentowych,
• montaż urządzeń zabawowych, elementów małej architektury, zdroju do wody pitnej i lamp z zainstalowanym monitoringiem, zgodnie z wytycznymi producenta,
• montaż ogrodzenia panelowego z dwoma dwuskrzydłowymi furtkami i trzema bramami,
• wykonanie nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu,
• wykonanie nawierzchni ciągów komunikacyjnych z kostki betonowej,
• usunięcie zabezpieczeń i oznakowań wprowadzonych na czas budowy, uprzątnięcie terenu,
• nasadzenia roślinności i wykonanie nawierzchni z trawy sianej,
• nawadnianie i utrzymanie zieleni oraz nadzór nad systemem nawadniania przez okres 12 miesięcy od dnia odbioru robót.
W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany będzie zatrudnić kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz doświadczenie opisane w rozdziale VIII ust.2 pkt 4b Specyfikacji Warunków Zamówienia.
W przypadku wystąpienia ewentualnych rozbieżności pomiędzy poszczególnymi dokumentami załączonymi do niniejszego postępowania zamawiający wskazuje wyższość zapisów projektu budowlanego nad pozostałymi dokumentami.
Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Wykonawca przed dostawą urządzeń przedłoży do akceptacji Zamawiającemu proponowane urządzenia. Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanych w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
Po zrealizowaniu inwestycji wykonawca zobowiązany będzie przygotować dokumentację powykonawczą, zawierającą w szczególności:
• Rozliczenie końcowe budowy,
• Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą lub oświadczenie uprawnionego geodety o fakcie jej sporządzenia,
• Aprobaty i atesty na wbudowane materiały,
• Protokoły odbiorów technicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1940889,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2753970,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1940889,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARCHI-OGRODY Ostrzeszów Agnieszka Grzesiak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5140134111
7.3.3) Ulica: Kolejowa 38
7.3.4) Miejscowość: Ostrzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 63-500
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1940889,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 130 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |