„Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza”
Gmina Świlcza
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00412583
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00412583/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-15 11:25
- Lokalizacja
- Świlcza, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bd6190c1-11e7-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
- Identyfikator
- 5170045613
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00412583 z dnia 2024-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świlcza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582140
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świlcza
1.5.2.) Miejscowość: Świlcza
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-072
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@swilcza.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swilcza.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swilcza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd6190c1-11e7-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00412583
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040279/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00323864
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGI.271.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza” -
zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla”.
2. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza” poprzez rozbudowę i przebudowę dróg gminnych nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla w trybie procedury Zaprojektuj - Wybuduj – zgodnie z zapisami Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) wraz załącznikami.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace towarzyszące wchodzące w zakres zamierzenia inwestycyjnego począwszy od wykonania dokumentacji projektowej, uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz realizacji robót budowlanych, aż do opracowania powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej i uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie.
4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie której będzie można uzyskać pozwolenie na budowę:
a) projekt budowlany dla wszystkich branż / kompletne materiały do wniosku o złożenie decyzji ZRID w tym projekt podziału nieruchomości jeśli zajdzie taka potrzeba wraz z opracowaniem wniosku oraz uzyskanie w imieniu Inwestora pozwolenia na budowę / zgłoszenia lub decyzji ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności;
b) projekt wykonawczy dla wszystkich branż, projekty technologiczne, PZJ, projekty stałej
i tymczasowej organizacji ruchu, rysunki robocze i warsztatowe, STWIORB oraz inne wg potrzeb;
c) wszelkich uzgodnień, nadzorów i odbiorów, przebudowywanych linii/sieci przez właścicieli sieci,
d) prowadzenia dokumentacji kontraktowej, opracowywanie dokumentów realizacyjnych i odbiorowych, przeprowadzenie badań, prób końcowych i odbiorów;
2) wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i przebudowie dróg gminnych
nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla:
a) wykonanie nowej nawierzchni jezdni drogi gminnej realizowane poprzez wykonanie warstw podbudowy oraz warstwy bitumicznej wiążącej i ścieralnej dla odcinka wymiany nawierzchni oraz wykonanie wzmocnienia pakietem warstw bitumicznych z jednoczesnym poszerzeniem istniejącej jezdni na pozostałym odcinku,
b) wykonanie nowej nawierzchni drogi dla pieszych,
c) budowa przepustów pod koroną drogi w celu odprowadzenia wód opadowych do odbiorników,
d) odwodnienie korpusu drogowego poprzez budowę ścieków, rowów przydrożnych oraz odcinkowo przykanalików z rur PP 200 odprowadzających wodę z projektowanych wpustów deszczowych do rowu trapezowego,
e) wykonanie profilacji poprzez wymianę bitumicznej warstwy ścieralnej pętli autobusowej,
f) zapewnienie dojazdu do drogi publicznej poprzez budowę zjazdów zwykłych z przylegających posesji;
3) zapewnienie nadzoru autorskiego nad zaprojektowanym i realizowanym obiektem zgodnie z ustawą z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane,
4) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej i innych zagrożeń w przypadku gdy opracowanie takie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów,
5) przygotowanie, organizacja, zabezpieczenie oraz uprzątnięcie (po zakończeniu Inwestycji) zaplecza budowy,
6) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej,
7) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu powykonawczej dokumentacji technicznej obiektu.
8) Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych, zgód, uzgodnień oraz pozwoleń, które nie zostały wyszczególnione w niniejszym Programie Funkcjonalno – Użytkowym, a są niezbędne do realizacji i użytkowania obiektu.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) Program Funkcjonalno-Użytkowy na zadanie pn.: „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych
nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla”,
2) Program Funkcjonalno-Użytkowy – koncepcja techniczna zadania pn.: „Rozbudowa
i przebudowa dróg gminnych nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla”,
3) Program Funkcjonalno-Użytkowy – specyfikacje na projektowanie (SP) dla zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla”,
4) Program Funkcjonalno-Użytkowy – warunki wykonania i odbioru robót budowlanych (WWiORB) dla zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych nr 108760R oraz nr 137100R
w miejscowości Mrowla”,
5) zbiorcze zestawienie kosztów (o charakterze informacyjno-pomocniczym).
6. Zadanie pn.: „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Świlcza” - zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych nr 108760R oraz nr 137100R w miejscowości Mrowla” współfinansowane jest
z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3560000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3993951,78 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3560000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MATBUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8133907973
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3560000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące
| 2024-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |