Budowa infrastruktury drogowej służącej rozwojowi strefy przemysłowej w Świdnicy

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00412832
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00412832/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-15 12:28
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e77d0144-fca0-11ee-885b-8267c0608453
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi nadzoru budowlanego

Wykonawcy

2 przyznane

HYPMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwidnica, PL · lot 0
20 990 121,38 PLN
RADOSŁAW KOŁODZIŃSKIKręcpice, PL · lot 1
188 190 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00412832 z dnia 2024-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury drogowej służącej rozwojowi strefy przemysłowej w Świdnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/916272

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa infrastruktury drogowej służącej rozwojowi strefy przemysłowej w Świdnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e77d0144-fca0-11ee-885b-8267c0608453

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00412832

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048602/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa infrastruktury drogowej służącej rozwojowi strefy przemysłowej w Świdnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00289430

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-47/V/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 22336099,84 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Części I zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa infrastruktury drogowej służącej rozwojowi strefy przemysłowej w Świdnicy” .
Przedmiot Części I zamówienia podzielony został na dwa n/w zadania, które stanowią przedmiot jednego zamówienia:
1) Zadanie 1 – Budowa ul. Sudeckiej w Świdnicy – etap II – wykonanie robót budowlanych polegających na budowie odcinka ul. Sudeckiej o długości ok. 883 m wraz z jej włączeniem do ul. Bystrzyckiej w Świdnicy w zakresie budowy warstw bitumicznych jezdni, budowy chodników na całej długości ulicy, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zatok postojowych, zjazdów, energooszczędnego oświetlenia drogi, zagospodarowania terenów zielonych, a także umieszczeniu tablicy informacyjnej dotyczącej źródła finansowania inwestycji; w ramach zadania przewidziano również przedłużenie istniejącego w ul. Sudeckiej kolektora deszczowego do rzeki Piławy,
2) Zadanie 2 – Przygotowanie terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Pogodnej w Świdnicy – wykonanie robót budowlanych polegających na budowie dróg ułatwiających dojazd do obiektów zlokalizowanych w WSSE INVEST-PARK (jezdnia, chodniki, zatoki postojowe, zjazdy) z pełnym uzbrojeniem technicznym integralnie z nimi związanych - kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, a także umieszczeniu tablicy informacyjnej dotyczącej źródła finansowania inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 21840097,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem Części II zamówienia jest świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa infrastruktury drogowej służącej rozwojowi strefy przemysłowej w Świdnicy”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje nadzór nad dwoma zadaniami:
1) Zadaniem 1 –pn. „Budowa ul. Sudeckiej w Świdnicy”,
2) Zadaniem 2 –pn. „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Pogodnej w Świdnicy”.
3. W ramach usługi, o której mowa w ust. 1 powyżej, Wykonawca, zwany też Nadzorem Inwestorskim winien zapewnić nadzór nad realizacją Robót Budowlanych, w szczególności dotyczących terminowości, prawidłowości wykonania oraz jakości robót, stosowanych materiałów, kosztów realizacji robót, odbioru robót, koordynacji wszystkich czynności związanych z realizacją Kontraktu aż po jego rozliczenie oraz nadzór w okresie gwarancji i rękojmi.
4. Obowiązki pełnienia Nadzoru inwestorskiego rozszerza się na czas trwania gwarancji i rękojmi za wady robót wykonanych i nadzorowanych w ramach Kontraktu, zawartego z Wykonawcą Robót Budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.5.) Wartość części: 496002,44 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20990121,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24494485,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 20990121,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYPMAR Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 527843466

7.3.3) Ulica: Modlęcin 31

7.3.4) Miejscowość: Strzegom

7.3.5) Kod pocztowy: 58-150

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 20990121,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188190,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 448950,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188190,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Inżynierskie EMAR Radosław Kołodziński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 362928210

7.3.3) Ulica: Polna 5

7.3.4) Miejscowość: Krępice

7.3.5) Kod pocztowy: 55-330

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188190,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące

2024-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane