Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2024/2025.
Gmina Kobierzyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00414176
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00414176/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-16 09:56
- Lokalizacja
- Kobierzyce, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-06f25b74-2498-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 8961308068
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00414176 z dnia 2024-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2024/2025.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Kobierzyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: apucek@ugk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugk.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2024/2025.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06f25b74-2498-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00414176
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050503/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Wykonanie remontów w budynkach komunalnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00355964
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RŚZiZP.271.36.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2023/2024.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonawstwo robót budowlanych i remontowych w branżach:
1) Ogólnobudowlanej,
2) Instalacyjno - sanitarnej,
3) Elektrycznej.
w szczególności:
1) Roboty posadzkarsko - fliziarskie,
2) Prace wykończeniowe (naprawa tynków, gipsowanie, malowanie ścian, itp.),
3) Roboty brukarskie,
4) Roboty ogólnobudowlane w pomieszczeniach (w tym roboty stolarskie, wymiana okien i drzwi),
5) Naprawa rynien, spustów i kanałów deszczowych,
6) Naprawa i malowanie elewacji zewnętrznych,
7) Roboty murarskie i betoniarskie - przesunięcia ścian, wykonywanie schodów, wykonywanie nadproży oraz renowacja elementów żelbetowych przy zastosowaniu aktualnie stosowanych technologii,
8) Prace instalacyjne w zakresie instalacji sanitarnych oraz c.o.,
9) Wykonywanie przyłączy energetycznych oraz wewnętrznych na obiektach typu: boiska, place zabaw, obiekty rekreacyjne,
3. W ramach umowy Wykonawca winien uzyskać niezbędne do realizacji zadania i prawidłowego użytkowania warunki, uzgodnienia, decyzje oraz opinie (np. kominiarskie, sanepidu) oraz winien dokonać płatności za ich uzyskanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2023r. poz. 1605 ze zm.) unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przygotowując się do postępowania przetargowego szacował kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie stawek z poprzedniej umowy przetargowej realizowanej w latach 2023/2024, gdzie poziom stawek wynosił:
- Stawka netto r-g ( roboczogodzina) - 30,00 zł/r-g
- Stawka brutto przy wartości VAT 8% r-g - 32,40 zł/r-g
- Stawka brutto przy wartości VAT 23% r-g - 36,90 zł/r-g
- Stawka RAL -3 x stawka brutto r-g (odpowiednio do rodzaju wykonywanych robót),
- przy wartości VAT 8% r-g - 97,20 zł/r-g
- przy wartości VAT 23% r-g - 110,70 zł/r-g
gdzie: r-g - to jednostka miary robocizny, wyraża ona normę ilościową wykonania przez jednego robotnika, w czasie jednej godziny określonego zakresu robót
RAL - to jednostka miary robocizny za roboty realizowane w trybie awaryjnym
- 3.5. Kz –5 %
W związku z tym, stawka roboczogodziny na poziomie zaproponowanym przez Wykonawcę jest kwotą przewyższającą kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, po przeliczeniu kwoty zaoferowanych stawek przez ilość prac zleconych w latach ubiegłych, kwota ta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2024-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |