Zagospodarowanie terenu nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach

GMINA KĘPICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00414327
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00414327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-16 10:33
Lokalizacja
Kępice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-396cca81-33b6-11ef-acf6-4e696a6d8c25
Identyfikator
8391003595
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "RAZEM"Kępice, PL · lot 0
153 061,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00414327 z dnia 2024-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KĘPICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979826

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niepodległości 6

1.5.2.) Miejscowość: Kępice

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-230

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@kepice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kepice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-396cca81-33b6-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00414327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00014360/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Zagospodarowanie terenu nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00384479

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo Zamówień Publicznych zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
CD w Informacjach DODATKOWYCH

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na:
1) Opracowanie projektu technicznego zagospodarowania terenu nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach, położonego na dz. nr 130/2 zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego oraz Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2) Uzyskanie pozwolenia Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich na terenie nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach, położonego na dz. nr 130/2 zgodnie z opracowanym projektem technicznym.
3) Przeprowadzenie prac zgodnie z opracowanym i zaopiniowanym projektem technicznym, w tym:
• przeprowadzenie prac porządkowych w istniejącym drzewostanie – cięcia sanitarne drzew, usuwanie suchych i martwych konarów (ok. 64 szt.), ścinanie i karczowanie drzew (ok. 59 szt.);
• budowa nawierzchni - głównego ciągu pieszego o maksymalnej szerokości 1,8 m, powierzchni całkowitej ok. 120 m2 , prowadzącego do dominanty w postaci pomnika z I wojny światowej, wykonany z kruszywa (żwirowo-piaskowa) w obrzeżeniu z ekobordu lub bednarki stalowej o łącznej powierzchni ok. 129 m2;
• zasadzenie nowych drzew i krzewów – dobranych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami środowiskowymi i wytycznymi Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
• dostawa i montaż elementów wyposażenia, w tym: 6 szt. ławek parkowych, tablicy informacyjnej, na której znajdą się informację o historycznej i przyrodniczej funkcji terenu zabytkowego. Tablica o wysokości ok. 2,33 m, wykonana ze stali, elementy ozdobne wykonane z odlewów żeliwnych, tablica przeznaczona do naklejania grafiki z folii samoprzylepnej z nadrukiem solwentowym, zabezpieczonym laminowaniem;
• dostawa i montaż tablicy pamiątkowej z jasnego granitu o wymiarach: szerokość 45-50 cm, wysokość 55 cm, z wygrawerowanymi i wypełnionymi czarną farbą napisami, według treści wskazanej przez Zamawiającego;
• roboty porządkowe przy mogiłach i przy pomniku – obszar do uporządkowania ok. 560 m2;
Łączna powierzchnia objęta zagospodarowaniem: 2551,2 m2
4) Sprawowanie nadzoru autorskiego nad opracowana dokumentacją projektową podczas realizacji inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna "Razem"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8393174378

7.3.3) Ulica: Niepodległości 6

7.3.4) Miejscowość: Kępice

7.3.5) Kod pocztowy: 77-230

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 153061,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

CD Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z
wolnej ręki :
a) zamawiający wspólnie z innymi zamawiającymi, o których mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, sprawuje nad daną osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, przy czym wspólne sprawowanie kontroli
ma miejsce, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
- w skład organów decyzyjnych kontrolowanej osoby prawnej wchodzą przedstawiciele wszystkich uczestniczących zamawiających, z zastrzeżeniem, że poszczególny przedstawiciel może reprezentować więcej niż jednego zamawiającego,
- uczestniczący zamawiający mogą wspólnie wywierać dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje kontrolowanej osoby prawnej,
- kontrolowana osoba prawna nie działa w interesie sprzecznym z interesami zamawiających sprawujących nad nią kontrolę
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiających sprawujących kontrolę lub przez inne osoby prawne, kontrolowane przez tych zamawiających,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
W zaistniałym stanie faktycznym wszystkie powyższe warunki zostały spełnione ponieważ:
Zamawiający zamierza udzielić zamówienia na "Zagospodarowanie terenu nieczynnego cmentarza przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępicach” Spółdzielni Socjalnej „Razem” z siedzibą przy ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice. Spółdzielnia Socjalna „Razem” jest osobą prawną, nad którą Gmina Kępice i Gmina Sławno sprawują kontrolę i posiadają dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami spółdzielni. Jedynymi udziałowcami spółdzielni są jednostki samorządu terytorialnego tj., Gmina Kępice i Gmina Sławno, które pełnią funkcję zgromadzenia członków założycieli Spółdzielni Socjalnej „Razem”. Spółdzielnia Socjalna „Razem” nie działa w interesie sprzecznym z interesami Gminy Kępice i Gminy Sławno. Średni procent przychodu z działalności Spółdzielni Socjalnej „Razem”, za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia, ustalono na podstawie przedstawionych współczynników sprzedaży, z których jednoznacznie wynika iż Spółdzielnia Socjalna „Razem” ze sprzedaży usług na rzecz Gminy Kępice osiągnęła przychód z działalności na poziomie powyżej 90% netto. W Spółdzielni Socjalnej „Razem” nie ma udziału kapitału prywatnego. W związku z powyższym Zamawiający jest uprawniony do zawarcia umowy po przeprowadzeniu postępowania prowadzonego w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
2024-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane