Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. J. K. ŁUKOWICZA W CHOJNICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00183450
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00183450/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-09 12:58
Lokalizacja
Chojnice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74e7d62a-d7d1-4a46-9fc5-ae17da534d89
Identyfikator
5551783839
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ubezpieczenioweUsługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utratyUsługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadkówUsługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

Wykonawcy

2 przyznane

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ INTER POLSKA SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
100 192 PLN
SOPOCKIE TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ERGO HESTIA SPÓŁKA AKCYJNASopot, PL · lot 1
322 280 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00183450 z dnia 2025-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. J. K. ŁUKOWICZA W CHOJNICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000308169

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 10

1.5.2.) Miejscowość: Chojnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampublik@szpital.chojnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.chojnice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,190578,c2ce2806c51d51d3020c882df4282135.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74e7d62a-d7d1-4a46-9fc5-ae17da534d89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00183450

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00017757/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00105976

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZAP-380-5/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 749100 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest ” Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach”.
2. Rodzaj zamówienia: usługa.
3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe.
3.1. 66515000-3 (usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty)
3.2. 66512100-3 (usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
3.3. 66516100-1 (Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej)
3.4. 66514110-0 (usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych).
3.5. 66516000-0 (usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej).
3.6. 66516400-4 (usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej).
4. Przedmiot zamówienia został podzielony na części:
4.1. Część I: Ubezpieczenie mienia
4.2. Część II: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu leczniczego
4.3. Część III: Ubezpieczenie komunikacyjne
5. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji w części II:
a) Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia przedmiotu ubezpieczenia o dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w następstwie udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych w związku z wykonywaniem przez Ubezpieczającego/Ubezpieczonego działalności leczniczej w wysokości 1 000 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w każdym rocznym okresie rozliczeniowym. Szczegółowe informacje na temat prawa opcji znajdują się w Załączniku nr 1 – OPZ.
b) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji, gdy będzie dysponował wystarczającymi środkami w terminie 30 dni od dnia podpisania niniejszej umowy.
7. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7) pzp.
- dla części I zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego,
- dla części II zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego,
- dla części III zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

4.5.5.) Wartość części: 139700 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest ” Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach”.
2. Rodzaj zamówienia: usługa.
3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe.
3.1. 66515000-3 (usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty)
3.2. 66512100-3 (usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
3.3. 66516100-1 (Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej)
3.4. 66514110-0 (usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych).
3.5. 66516000-0 (usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej).
3.6. 66516400-4 (usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej).
4. Przedmiot zamówienia został podzielony na części:
4.1. Część I: Ubezpieczenie mienia
4.2. Część II: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu leczniczego
4.3. Część III: Ubezpieczenie komunikacyjne
5. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji w części II:
a) Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia przedmiotu ubezpieczenia o dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w następstwie udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych w związku z wykonywaniem przez Ubezpieczającego/Ubezpieczonego działalności leczniczej w wysokości 1 000 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w każdym rocznym okresie rozliczeniowym. Szczegółowe informacje na temat prawa opcji znajdują się w Załączniku nr 1 – OPZ.
b) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji, gdy będzie dysponował wystarczającymi środkami w terminie 30 dni od dnia podpisania niniejszej umowy.
7. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7) pzp.
- dla części I zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego,
- dla części II zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego,
- dla części III zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 466400 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest ” Usługa ubezpieczenie Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach”.
2. Rodzaj zamówienia: usługa.
3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe.
3.1. 66515000-3 (usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty)
3.2. 66512100-3 (usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
3.3. 66516100-1 (Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej)
3.4. 66514110-0 (usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych).
3.5. 66516000-0 (usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej).
3.6. 66516400-4 (usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej).
4. Przedmiot zamówienia został podzielony na części:
4.1. Część I: Ubezpieczenie mienia
4.2. Część II: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu leczniczego
4.3. Część III: Ubezpieczenie komunikacyjne
5. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji w części II:
a) Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia przedmiotu ubezpieczenia o dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w następstwie udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych w związku z wykonywaniem przez Ubezpieczającego/Ubezpieczonego działalności leczniczej w wysokości 1 000 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w każdym rocznym okresie rozliczeniowym. Szczegółowe informacje na temat prawa opcji znajdują się w Załączniku nr 1 – OPZ.
b) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji, gdy będzie dysponował wystarczającymi środkami w terminie 30 dni od dnia podpisania niniejszej umowy.
7. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7) pzp.
- dla części I zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego,
- dla części II zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego,
- dla części III zamówienia w wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 143000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 100192 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 267178,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 100192 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTER Polska S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:547-02-06-285

7.3.3) Ulica: Al. Jerozolimskie 142B

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-305

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 100192 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-01 do 2027-03-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 322280 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 350044,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 322280 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5850001690

7.3.3) Ulica: Ul. Hestii 1

7.3.4) Miejscowość: Sopot

7.3.5) Kod pocztowy: 81-731

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 322280 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-01 do 2027-03-31

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r - Prawo Zamówień Publicznych, unieważnia część III postępowania pn. "Usługa ubezpieczenia Szpitala Specjalistycznego im. J. K Łukowicza w Chojnicach", ponieważ w części III nie złożono żadnej oferty.

2025-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi