Renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy Placu Bohaterów
Gmina Miejska Człuchów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00415186
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00415186/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-16 13:39
- Lokalizacja
- Człuchów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-72b23885-0eb0-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 8431569424
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00415186 z dnia 2024-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy Placu Bohaterów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Człuchów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979619
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Wojska Polskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Człuchów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czluchow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czluchow.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_czluchow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy Placu Bohaterów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-72b23885-0eb0-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00415186
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024963/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy Placu Bohaterów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00319542
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy wytypowanych 155 nagrobkach cmentarza położonego w Człuchowie przy Placu Bohaterów w ramach zadania „Renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy Placu Bohaterów”. Cmentarz wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich ma na celu ocalenie materii i formy obiektu zabytkowego dla przyszłych pokoleń. Działaniem konserwatorskim będzie przywrócenie walorów artystycznych, dekoracyjnych i estetycznych, a także zachowanie funkcji użytkowej obiektu. W trakcie realizacji istotny jest dobór i zastosowanie odpowiednich metod i technik konserwatorskich oraz użycie właściwych materiałów, które zagwarantują długotrwały efekt po zakończeniu prac. Niezbędne jest oczyszczenie obiektów, uzupełnienie ubytków oraz zabezpieczenie powierzchni przed działaniem czynników niszczących. Całość prac przy obiekcie pod nadzorem konserwatorskim. Przebieg prac przy pomnikach objętych renowacją należy opisać w dokumentacji powykonawczej.
W momencie rozpoczęcia prac budowlanych wykonawca będzie obowiązany umieścić w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia tablicę informacyjną o dofinansowaniu. Tablica o wymiarach 180x120 cm. Przykładowy wzór tablicy znajduje się w dokumentacji projektowej. Ostateczną treść do zamieszczenia na tablicy Zamawiający przekaże niezwłocznie po podpisaniu umowy.
Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany za pomocą dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (wzór umowy) stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Zgodnie z opinią Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków czynności zawarte w programie prac konserwatorskich muszą odbywać się z całkowitym poszanowaniem dla substancji zabytkowej, natomiast wykonawca prac powinien spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021 r. poz. 81) oraz art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r poz. 840 z późn. zm.), posiadać odpowiednie przygotowanie do prac konserwatorskich (wykształcenie i doświadczenie zawodowe) przy obiektach zabytkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45454100-5 - Odnawianie
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 398000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 398000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 398000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MIROSŁAW ŁEPEK ZAKŁAD KAMIENIARSKO-BETONIARSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5551374466
7.3.4) Miejscowość: Chojnice
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 398000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |