Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lisewie i budynku gminnego w Arcelinie, gm. Płońsk
GMINA PŁOŃSK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00415928
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00415928/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-17 08:20
- Lokalizacja
- Płońsk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-232c7f74-1ce2-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
- Identyfikator
- 5671810266
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00415928 z dnia 2024-07-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lisewie i budynku gminnego w Arcelinie, gm. Płońsk
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PŁOŃSK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378031
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pułtuska 39
1.5.2.) Miejscowość: Płońsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.7.) Numer telefonu: 23 662 57 35
1.5.8.) Numer faksu: 23 662 24 26
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ugplonsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminaplonsk.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaplonsk.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lisewie i budynku gminnego w Arcelinie, gm. Płońsk2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-232c7f74-1ce2-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00415928
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028807/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Termomodernizacja budynku SP w Lisewie i budynku gminnego w Arcelinie - poprawa stanu i efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00343472
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGP.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6422764,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w LisewieTermomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lisewie polega na:
- przygotowaniu kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
- ociepleniu ścian zewnętrznych,
- wymianie stolarki okiennej,
- wymianie stolarki drzwiowej,
- termomodernizacji stropu pod nieogrzewanym poddaszem,
- termomodernizacji połaci dachowej z wymianą pokrycia dachowego,
- wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania,
- wykonaniu kotłowni z kotłem gazowym wraz z instalacją LPG,
- wykonaniu kotłowni z pompą ciepła,
- wymianie instalacji oświetleniowej z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej,
ZAKRES ROBÓT
Termomodernizacja budynku gminnego w Arcelinie obejmuje :
- ocieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą z użyciem płyt styropianowych EPS 50 o grubości płyt 12 cm, zabezpieczeniem siatką z włókna szklanego na kleju do styropianu, wykończeniem tynkiem sylikonowo - silikatowym barwionym w masie. Ocieplenie ścian fundamentowych styrodurem o grubości płyt 10 cm z izolacją przeciwwilgociową.
- wymianę całej stolarki okiennej na nową PVC o współczynniku przenikania ciepła Uc = 0,9 W/m2K. Zamawiający wymaga odwzorowania sposobu otwierania poszczególnych skrzydeł okiennych. Po wykonaniu ocieplenia należy zamontować parapety zewnętrzne z blachy powlekanej w kolorze takim jak dach, które muszą wystawać co najmniej 40 mm poza lico ściany i muszą zabezpieczać elewację przed przeciekami wody deszczowej. Parapety wewnętrzne nowe z konglomeratu gr. 3 cm w kolorystyce uzgodnionej z Zamawiającym.
- wymianę stolarki drzwiowej na nową stolarkę aluminiową, powlekaną, o współczynniku przenikania ciepła Uc = 1,3 W/m2K.
- termomodernizację stropu pod nieogrzewanym poddaszem wełną mineralną o grubości 13 cm
o współczynniku przewodności λ = 0,039 W/mK.
- termomodernizację połaci dachowej wełną mineralną o grubości 20 cm o współczynniku przewodności
λ = 0,036 W/mK. Wymiana pokrycia dachowego polegająca na ociepleniu styropianem wymianie pokrycia dachowego z papy, wymianie obróbek blacharskich, wymianie rynien dachowych i rur spustowych, wymianie instalacji odgromowej, remoncie kominów.
- wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z elementami grzejnymi, demontażem
i utylizacją starej instalacji.
- wykonaniu kotłowni z kondensacyjnym kotłem gazowym wraz z instalacją LPG.
- wykonaniu kompletnej kotłowni z pompą ciepła typu glikol -woda, wykonać dolne źródło ciepła
w postaci pionowych odwiertów, bufor z grzałką elektryczną, wymianą instalacji grzewczej, montażem automatyki sterującej odrębnie każdym obwodem grzewczym wraz z montażem sprzęgła hydraulicznego, wykonaniem zasilania elektrycznego do pompy.
- instalacji elektrycznej polegającej na wymianie istniejących opraw oświetleniowych na nowe, ze źródłem LED. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w opcji on-grid bez akumulatorów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 4227642,28 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Termomodernizacja budynku gminnego w ArcelinieTermomodernizacja budynku gminnego w Arcelinie polega na:
- przygotowaniu kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
- ociepleniu ścian zewnętrznych,
- wymianie stolarki okiennej,
- wymianie stolarki drzwiowej,
- termomodernizacji stropu pod nieogrzewanym poddaszem,
- termomodernizacji połaci dachowej z wymianą pokrycia dachowego,
- wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania,
- wykonaniu kotłowni z kotłem gazowym wraz z instalacją LPG,
- wykonaniu kotłowni z pompą ciepła,
- wymianie instalacji oświetleniowej z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej,
ZAKRES ROBÓT
Termomodernizacja budynku gminnego w Arcelinie obejmuje :
- ocieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą z użyciem płyt styropianowych EPS 50 o grubości płyt 14 cm, zabezpieczeniem siatką z włókna szklanego na kleju do styropianu, wykończeniem tynkiem sylikonowo - silikatowym barwionym w masie. Ocieplenie ścian fundamentowych styrodurem o grubości płyt 10 cm z izolacją przeciwwilgociową. Po wykonaniu prac należy wymienić balustrady schodowe na nowe ze stali nierdzewnej.
- wymianę całej stolarki okiennej na nową PVC o współczynniku przenikania ciepła Uc = 0,9 W/m2K. Zamawiający wymaga odwzorowania sposobu otwierania poszczególnych skrzydeł okiennych. Po wykonaniu ocieplenia należy zamontować parapety zewnętrzne z blachy powlekanej w kolorze takim jak dach, które muszą wystawać co najmniej 40 mm poza lico ściany i muszą zabezpieczać elewację przed przeciekami wody deszczowej. Parapety wewnętrzne nowe z konglomeratu gr. 3 cm w kolorystyce uzgodnionej z Zamawiającym.
- wymianę stolarki drzwiowej na nową stolarkę aluminiową, powlekaną, o współczynniku przenikania ciepła Uc = 1,3 W/m2K.
- termomodernizację stropu pod nieogrzewanym poddaszem wełną mineralną o grubości 15 cm
o współczynniku przewodności λ = 0,036 W/mK.
- termomodernizację połaci dachowej wełną mineralną o grubości 15 cm o współczynniku przewodności
λ = 0,036 W/mK. Wymiana pokrycia dachowego polegająca na wymianie elementów konstrukcyjnych dachu, wymianie pokrycia dachowego, wymianie obróbek blacharskich, wymianie rynien dachowych i rur spustowych, wymianie instalacji odgromowej, remoncie kominów.
- wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z elementami grzejnymi, demontażem
i utylizacją starej instalacji.
- wykonaniu kotłowni z kondensacyjnym kotłem gazowym wraz z instalacją LPG.
- wykonaniu kompletnej kotłowni z pompą ciepła typu glikol -woda, wykonać dolne źródło ciepła
w postaci pionowych odwiertów, bufor z grzałką elektryczną, wymianą instalacji grzewczej, montażem automatyki sterującej odrębnie każdym obwodem grzewczym wraz z montażem sprzęgła hydraulicznego, wykonaniem zasilania elektrycznego do pompy.
- instalacji elektrycznej polegającej na wymianie istniejących opraw oświetleniowych na nowe, ze źródłem LED. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w opcji on-grid bez akumulatorów.
Wymagania dotyczące wszystkich obiektów:
Współczynniki przewodzenia ciepła przy ociepleniu ścian i stropów może ulec zmianie pod warunkiem zmiany grubości materiału (uzyskanie takiego samego lub lepszego efektu termoizolacyjnego) i uzyskania pisemnej zgody od Zamawiającego.
Prace związane z wymianą okien, instalacji c.o. należy wykonywać w sposób nieutrudniający zajęć szkolnych, przedszkolnych.
Wszystkie przejścia przez ściany, podłogi należy zaizolować, a następnie przywrócić do stanu pierwotnego tj. zakleić i zamalować białą farbą emulsyjną. Zamawiający nie wymaga malowania całych klas.
Zamówienie obejmuje również podłączanie monitoringu instalacji fotowoltaicznych wraz z routerem, uruchomienie wszystkich instalacji, przeszkolenie użytkowników, sporządzenie instrukcji obsługi, przygotowanie oraz zgłoszenie do OSD Instalacji PV na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.5.) Wartość części: 2195121,95 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5350000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8394750 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5350000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: M. R. PROPERTIES Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 366122627
7.3.3) Ulica: ul. Czerniakowska 145, lok. 1/B35
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-453
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Realizacja części prac objętych kontraktem.
Robbud Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Płocka 33, 09-140 Raciąż
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5350000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2700000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4102050,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2700000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: M. R. PROPERTIES Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 366122627
7.3.3) Ulica: ul. Czerniakowska 145, lok. 1/B35
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-453
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Realizacja części prac objętych kontraktem.
Robbud Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Płocka 33, 09-140 Raciąż
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2700000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
| 2024-07-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |