Budowa wew. inst. gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji, wentylacji, inst. odprowadzającej spaliny: Cz 1: Środa Śląska ul. Kościuszki 38, Cz 2: Środa Śląska ul. Kościuszki 58 + łazienka 1A

Gmina Środa Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00183817
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00183817/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-09 14:01
Lokalizacja
Środa Śląska, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d7c224b9-f9d6-44c0-a8b3-1b640263a1c2
Identyfikator
9131500156
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalacje wodneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty muroweTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty malarskieRoboty instalacyjne gazowe

Wykonawcy

2 przyznane

PAWEŁ SŁAWSKIŚroda Śląska, PL · lot 0
120 548,79 PLN
PAWEŁ SŁAWSKIŚroda Śląska, PL · lot 1
109 524,38 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00183817 z dnia 2025-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wew. inst. gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji, wentylacji, inst. odprowadzającej spaliny:
Cz 1: Środa Śląska ul. Kościuszki 38,
Cz 2: Środa Śląska ul. Kościuszki 58 + łazienka 1A

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://srodaslaska.logintrade.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wew. inst. gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji, wentylacji, inst. odprowadzającej spaliny:
Cz 1: Środa Śląska ul. Kościuszki 38,
Cz 2: Środa Śląska ul. Kościuszki 58 + łazienka 1A

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7c224b9-f9d6-44c0-a8b3-1b640263a1c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00183817

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00022571/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania w 4 lokalach stanowiących własność Gminy Środa Śląska przy ulicy Kościuszki 38/40 w Środzie Śląskiej

1.1.3 Wykonanie instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania w 8 lokalach stanowiących własność Gminy Środa znajdujących się w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00124375

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-7/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Zamówienia jest budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzającej powietrze w częściach wspólnych budynku oraz w czterech lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Środa Śląska. Budynek zlokalizowany jest w Środzie Śląskiej przy ul. T. Kościuszki 38. Lokale maja nadane numery 1, 1A, 2, 3.

Szczegóły w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39370000-6 - Instalacje wodne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262520-2 - Roboty murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 128807,34 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Zamówienia jest budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzającej powietrze w częściach wspólnych budynku oraz w czterech lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Środa Śląska. Przedmiotem zamówienia jest również wydzielenie pomieszczenie łazienki z kuchni w lokalu mieszkalnym nr 1A stanowiącym własność Gminy Środa Ślaska, położonym przy ul. Kościuszki 58. Budynek zlokalizowany jest w Środzie Śląskiej przy
ul. T. Kościuszki 58. Lokale mają nadane numery 1A, 3, 4, 6.

Szczegóły w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39370000-6 - Instalacje wodne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262520-2 - Roboty murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 105740,34 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120548,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 160920,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120548,79 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PS-SERWIS Paweł Sławski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9131534652

7.3.4) Miejscowość: Środa Śląska

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120548,79 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-05-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 104991,51 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199800 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109524,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PS-SERWIS Paweł Sławski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9131534652

7.3.4) Miejscowość: Środa Śląska

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109524,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-05-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane