Wykonanie modernizacji pokrycia dachowego budynku MZUK przy ul. Strzelców Bytomskich 25c w Gliwicach - z prawem opcji
Miejski Zarząd Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00417610
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00417610/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-17 15:00
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13e7e2b4-128c-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
- Identyfikator
- 6310112268
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00417610 z dnia 2024-07-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie modernizacji pokrycia dachowego budynku MZUK przy ul. Strzelców Bytomskich 25c w Gliwicach - z prawem opcji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 323350410
1.5.8.) Numer faksu: 322310032
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-13e7e2b4-128c-11ef-a7f7-6221b72ad4fc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie modernizacji pokrycia dachowego budynku MZUK przy ul. Strzelców Bytomskich 25c w Gliwicach - z prawem opcji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13e7e2b4-128c-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00417610
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030678/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Baza MZUK - naprawa dachu nad łacznikiem/archiwum
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00366427
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUK-EPZ.50.26.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia podstawowego i realizowanego na podstawie prawa opcji.
I. Zakres obowiązkowy:
W ramach przedmiotu zamówienia (zakresu obowiązkowego) należy wykonać modernizacje powierzchni dachu budynku MZUK przy ul. Strzelców Bytomskich 25c w Gliwicach obejmujący powierzchnie:
• Segmentu I (z warsztatem): 774,13 m2
• Segmentu III: 788,15 m2
• Łącznik segmentów: 313,21 m2
• Portiernia: 36,20 m2
Zakres prac:
1) Roboty rozbiórkowe.
− demontaż i utylizacja pokrycia dachowego,
− demontaż i utylizacja obróbek blacharskich, murów ogniowych, okapów, kołnierzy i innych elementów nienadających się do użytku,
2) Roboty budowlane – pokrycie dachowe - zgodnie z przedmiarem robót, m.in.:
− wymiana spróchniałych i przegnitych desek na dachu segmentu I (nad warsztatem) – wg potrzeb,w założeniu nie więcej niż 50% Segmentu I,
− podmurowanie murów ogniowych o min. 20 cm
− docieplenie dachu styropapa o grubości 20 cm, pokrycie papa termozgrzewalna
− wymiana obróbek blacharskich,
− malowanie powierzchni zewnętrznych: kominy ponad dachem oraz tynki ścian warsztatu (segment I) ponad dachem,
− tynkowanie i malowanie powierzchni zewnętrznych: elewacja w miejscu nowych ogniomurów,
3) Prace budowlane - instalacja odgromowa – zgodnie z przedmiarem robót, m.in.:
− wymiana instalacji odgromowej, wykonanie pomiarów.
4) Roboty wykończeniowe i porządkowe.
5) Wykonanie kompletu dokumentacji odbiorczej:
dokumentacje fotograficzna z przebiegu prac, atesty, certyfikaty, karty gwarancyjnie, protokoły itp.
II. OPCJA - Zakres prac dodatkowych (nieobowiązkowych):
W ramach zakresu dodatkowego przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje modernizacje dachu budynku MZUK przy ul. Strzelców Bytomskich 25c w Gliwicach tj. Segment II o powierzchni 651,82 m2
Zakres prac:
1. Roboty rozbiórkowe zgodnie z przedmiarem robót, miedzy innymi:
− demontaż i utylizacja pokrycia dachowego z papy na dachach płaskich,
− demontaż i utylizacja obróbek blacharskich murów ogniowych, okapów, kołnierzy, i innych elementów
nienadających się do użytku.
2. Roboty budowlane – pokrycie dachowe - zgodnie z przedmiarem robót, m.in.:
− podmurowanie murów ogniowych o min. 20 cm
− docieplenie dachu styropapa o grubości 20 cm, pokrycie papa termozgrzewalna
− wymiana obróbek blacharskich,
− malowanie powierzchni zewnętrznych: kominy ponad dachem,
− tynkowanie i malowanie powierzchni zewnętrznych: elewacja w miejscu nowych ogniomurów.
3. Prace budowlane - instalacja odgromowa – zgodnie z przedmiarem robót, m.in.:
− wymiana instalacji odgromowej, pomiary.
4. Roboty wykończeniowe i porządkowe.
5. Wykonanie kompletu dokumentacji odbiorczej – w szczególności dokumentacje zdjęciowa z przebiegu prac,
atesty, certyfikaty, karty gwarancyjnie, protokoły itp.
Podstawa opracowania będzie:
· ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725);
ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r.
poz. 399);
· rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1225);
· umowa z Miejskim Zarządem Usług Komunalnych w Gliwicach przy ul. Strzelców Bytomskich 25C;
· założenia i wytyczne przekazane przez Inwestora (Zamawiającego).
Uwaga: Zamawiający zastrzega sobie prawo do nie skorzystania w pełnym zakresie z wymagań dodatkowych oferowanych przez Wykonawce, z tego tytułu Wykonawcy nie przysługuje roszczenie.
Integralna częścią niniejszej specyfikacji są:
· przedmiar robót,
· Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Wszystkie ww. elementy składowe dokumentacji stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny nie są zobowiązujące dla Wykonawcy. Wykonawca, który wygra postępowanie dostarczy Zamawiającemu uproszczony kosztorys ofertowy przed podpisaniem umowy.
UWAGA: PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO SKŁADANIA OFERT, ZAMAWIAJĄCY ZALECA PRZEPROWADZENIE WIZJI LOKALNEJ TERENU
Istotne warunki zamówienia:
1. Roboty należy wykonać zgodnie z wymaganiami zawartymi w opisie inwestycji, dokumentami Zamawiającego, umową, obowiązującymi przepisami ustawy Prawo budowlane, z przepisami techniczno - budowlanymi, obowiązującymi na terenie kraju normami, wytycznymi i zasadami wiedzy technicznej.
2. Zamawiający wymaga, by oferty cenowe były złożone na realizację całego pokrycia dachowego, jak i w rozbiciu na poszczególne segmenty budynku zgodnie z formularzem cenowym:
• powierzchnia dachu całego budynku: 2 563,51 m2
• powierzchnia dachu Segmentu I (z warsztatem): 774,13 m2
• powierzchnia dachu Segmentu II: 651,82 m2
• powierzchnia dachu Segmentu III: 788,15 m2
• powierzchnia dachu łącznika segmentów: 313,21 m2
• powierzchnia dachu portierni: 36,20 m2
Pozostałe warunki wykonania robót:
1. Zamawiający umożliwi Wykonawcy w czasie wykonywania prac odpłatne korzystanie z mediów.
2. Do wykonania robót należy stosować materiały określone w specyfikacji technicznej, posiadające certyfikat na znak bezpieczeństwa i deklaracje zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną.
3. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania placu budowy i doprowadzenia terenu wokół budynku do stanu pierwotnego (zastanego przed rozpoczęciem prac budowlanych) włącznie z odtworzeniem ewentualnie zniszczonych elementów zagospodarowania terenu.
4. Wykonawca po zakończeniu robót zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji powykonawczej.
5. Odbiór końcowy zostanie dokonany przez komisję wyznaczoną przez Zamawiającego z udziałem Wykonawcy. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z opisem przedmiotu zamówienia oraz przedmiarami robót.
6. Z odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru robót.
UWAGA:
W związku z przyjęciem przez Sejmik Województwa Śląskiego aktualizacji programu ochrony powietrza dla Województwa Śląskiego należy uwzględnić następujące wymagania:
– obowiązek spełnienia przez maszyny mobilne nieporuszające się po drogach (tj. maszyny budowlane – koparki, ładowarki, spycharki, itp.) o mocy powyżej 18 kW wymagania w postaci wyposażenia w filtr cząstek stałych,
– obowiązek czyszczenia na mokro (przez wykonawce zleconego zamówienia) ulic i terenu wokół budowy, które są zanieczyszczone na skutek budowy,
– zraszanie w okresie bezdeszczowym składowisk materiałów sypkich,
– stosowanie stanowisk do usuwania gruntu lub błota z kół sprzętu ciężkiego opuszczających plac budowy,
– stosowanie przykrycia przy przewożeniu materiałów pylących.
Do odbioru Wykonawca zobowiązany jest przedstawić następujące dokumenty:
1. certyfikaty i deklaracje zgodności na materiały i urządzenia zastosowane do wykonania robót,
2. protokoły z pomiarów i badań instalacji odgromowej,
3. dokumentację powykonawczą,
4. protokół przekazania odpadów (gruz, papa) na wysypisko śmieci,
5. oświadczenie kierownika robót.
W czasie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do:
1. Prowadzenia robót pod nadzorem kierownika robót posiadającego uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
2. Stałego utrzymania porządku i ładu na terenie budowy.
3. Stałego dbania o to, aby środki transportowe wyjeżdżające z budowy nie zanieczyszczały okolicznych ulic. W razie potrzeby Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania punktu mycia opon samochodów wyjeżdżających z budowy.
4. Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac.
5. Bieżącego wywozu odpadów i gruzu pochodzącego z rozbiórek.
6. Zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
7. Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenie robót zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.
8. Realizacji zamówienia poprzez osoby posiadające aktualne lekarskie badania wysokościowe oraz szkolenie BHP.
9. Wyposażenia osób realizujących prace budowlane w sprzęt do prac i sprzęt zabezpieczający przed upadkiem z dachu.
10. Zgłaszania do odbioru poprzez wpis do dziennika budowy robót zanikających i ulegających zakryciu.
11. Udziału w odbiorach robót zanikających, ulegających zakryciu, odbiorach częściowych i udziału w odbiorze końcowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261910-6 - Naprawa dachów
45261320-3 - Kładzenie rynien
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262110-5 - Demontaż rusztowań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-07-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |