Dostosowanie do wymagań ochrony przeciwpożarowej budynku SP nr 2, przy ul. G. Narutowicza 37 , w ramach zadania " Rewaloryzacja XIX-wiecznego budynku dawnej szkoły fabrycznej w Żyrardowie.
Miasto Żyrardów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00418551
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00418551/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-18 10:35
- Lokalizacja
- Żyrardów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d5c74864-24cc-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 8381464722
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00418551 z dnia 2024-07-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie do wymagań ochrony przeciwpożarowej budynku SP nr 2, przy ul. G. Narutowicza 37 , w ramach zadania " Rewaloryzacja XIX-wiecznego budynku dawnej szkoły fabrycznej w Żyrardowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Żyrardów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148650
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Limanowskiego 44
1.5.2.) Miejscowość: Żyrardów
1.5.3.) Kod pocztowy: 96-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 46 880 0555
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zyrardow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zyrardow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9382671.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie do wymagań ochrony przeciwpożarowej budynku SP nr 2, przy ul. G. Narutowicza 37 , w ramach zadania " Rewaloryzacja XIX-wiecznego budynku dawnej szkoły fabrycznej w Żyrardowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5c74864-24cc-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00418551
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026350/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Dostosowanie do wymagań ochrony przeciwpożarowej budynku SP nr 2, przy ul. G. Narutowicza 37 , w ramach zadania " Rewaloryzacja XIX-wiecznego budynku dawnej szkoły fabrycznej w Żyrardowie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00361377
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.25.2024.PS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 279233,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, dotyczących dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej budynku Szkoły Podstawowej nr 2, zlokalizowanego przy ul. Gabriela Narutowicza 37 w Żyrardowie, w ramach zadania „Rewaloryzacja XIX-wiecznego budynku dawnej szkoły fabrycznej w Żyrardowie”.
UWAGA
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Gabriela Narutowicza 37 w Żyrardowie objęty jest prawną ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków pod nr A-647 decyzją z dn. 30.03.1984 r. Ponadto znajduje się na obszarze zabytkowego zespołu Osady Fabrycznej wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-520 decyzją z dn. 30.01.1979 r. oraz na obszarze historycznego układu urbanistyczno-architektonicznego pod nazwą „Żyrardów – XIX-wieczna Osada Fabryczna”, uznanego za pomnik historii Rozporządzeniem Prezydenta RP z dn. 4.01.2012 r. (Dz. U. z 2012 r., nr 11, poz. 59). Wykonawca zobowiązany jest stosować zapisy ujęte w decyzji konserwatorskiej.
Zakres prac do wykonania zgodnie z projektem:
- oddymianie klatki schodowej,
- pochylnia do drzwi,
- stolarka drzwiowa z wyłączeniem:
• drzwi zewnętrznych od ul. Limanowskiego 1 szt. (oznaczone symbolem 10),
• drzwi do szatni 2 szt. (oznaczone symbolem W4),
Uwaga!: Kolorystykę stolarki drzwiowej należy ustalić z Zamawiającym.
- obudowa konstrukcji stalowych,
- zabezpieczenie więźby dachowej,
- elementy wykończenia wnętrz.
Zakres prac, które nie wchodzą w zakres wykonania:
- remont pomieszczenia hydroforu,
- zamkniecie wnęki rozdzielni głównej.
2. Szczegółowy zakres zamówienia określa Dokumentacja projektowa i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowa, przedmiar robót spełnia wyłącznie rolę pomocniczą przy sporządzaniu oferty.
3. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonywany przez siebie przedmiot zamówienia na okres minimum 36 miesięcy. Wykonawca może wydłużyć okres gwarancji do 48 lub 60 miesięcy. Wydłużenie okresu gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 ust. 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 26 czerwca 2024 r. do godz. 12:00 złożono 3 oferty:
1. P.H.U. ROB-BUD Robert Laskowski, ul. Kartograficzna 73 B, 03-290 Warszawa, na kwotę 799 500,00 zł;
2. Instel s.c. w spadku, ul. Suchy Las 17 A, 02-495 Warszawa, na kwotę 442 587,17zł;
3. VENTBUDPROJEKT Sp. z o.o., ul. Modlińska 6A lok. 222, 03-216 Warszawa, na kwotę 764 786,66 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia w wysokości 400.000,00 zł brutto.
Oferta Wykonawca Instel s.c. w spadku została odrzucona. Oferta z najniższą ceną Wykonawcy VENTBUDPROJEKT Sp. z o.o. została złożona na kwotę 764 786,66 zł i przekracza kwotę jaka Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia.
W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 764786,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 799500,00 PLN
| 2024-07-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |