Wykonywanie remontów gminnych lokali użytkowych, budynków, pomieszczeń i części wspólnych w budynkach użytkowych będących w zasobach ZMK w tym zabytkowych oraz siedziby ZMK.

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00419142
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00419142/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-18 12:26
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3ffdd3b-378f-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
2030000218
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00419142 z dnia 2024-07-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonywanie remontów gminnych lokali użytkowych, budynków, pomieszczeń i części wspólnych w budynkach użytkowych będących w zasobach ZMK w tym zabytkowych oraz siedziby ZMK.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zmk-bialystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonywanie remontów gminnych lokali użytkowych, budynków, pomieszczeń i części wspólnych w budynkach użytkowych będących w zasobach ZMK w tym zabytkowych oraz siedziby ZMK.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3ffdd3b-378f-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00419142

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042379/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.51 Wykonywanie remontów gminnych lokali użytkowych, budynków, pomieszczeń i części wspólnych w budynkach użytkowych będących w zasobach ZMK w B-stoku w tym zabytkowych oraz siedziby ZMK.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00390726

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.KK.26.3.51.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 243902,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie remontów gminnych lokali użytkowych, budynków, pomieszczeń i części wspólnych w budynkach użytkowych będących w zasobach Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w tym zabytkowych oraz siedziby Zarządu Mienia Komunalnego – Etap II.

Wykaz czynności:
1) roboty rozbiórkowe w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania. Utylizacja materiałów z rozbiórki,
2) roboty wykończeniowe w obiektach budowlanych w szczególności wykonanie tynków, gładzi gipsowych, szpachlowanie i malowanie ścian, sufitów podestów i schodów, okładzin ściennych, wykonanie posadzek, schodów, podłóg wraz z okładzinami i wykładzinami,
3) inne roboty malarskie w zakresie stolarki, ślusarki, instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
4) roboty wykończeniowe z zastosowaniem technologii suchej zabudowy z płyt gipsowych, prefabrykowanych elementów sufitów podwieszanych, okładzin ściennych mdf i pcv,
5) roboty wykończeniowe w zakresie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania w tym w szczególności wymiana grzejników wraz armaturą oraz innych niezbędnych dla funkcjonowania budynku,
6) naprawa - demontaż i ponowny montaż lub wykonanie nowych poręczy i balustrad schodowych poprzez odtworzenie istniejących lub zastosowanie nowych technologii. Inne roboty ślusarskie
w zakresie robót wykończeniowych,
7) naprawa oraz wymiana stolarki budowlanej wewnętrznej i zewnętrznej,
8) inne roboty budowlane zlecone przez Zamawiającego, których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego wykonania w/w prac oraz prawidłowej eksploatacji lokali zgodnie
z przeznaczeniem.
2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera DOKUMENTACJA PROJEKTOWA - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), przedmiar oraz SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH - stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta od wykonawcy USŁUGI REMONTOWO – BUDOWLANE KRZYSZTOF CHRZANOWSKI, IWONA CHRZANOWSKA S.C. Białystok.
Oferta wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 oraz art. 226 ust. 1 pkt 6 z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), tj.: zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy i jednocześnie nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego.
Wykonawca złożył tylko ofertę systemową bez wymaganego FORMULARZA OFERTOWEGO i FORMULARZA CENOWEGO do SWZ. Ze względu na powyższe zamawiający nie może uznać samej oferty systemowej jako oferty poprawnie złożonej zgodnie z zapisami do SWZ.
Na podstawie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 229483,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 229483,62 PLN

2024-07-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane