Dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja wewnętrznej instalacji wodno-hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

Gmina Żabno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00419274
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00419274/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-18 12:49
Lokalizacja
Żabno, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9dc9da31-385d-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
9930370109
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychHydranty gaśniczeRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie sprzętu gaśniczego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00419274 z dnia 2024-07-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja wewnętrznej instalacji wodno-hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żabno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000529137

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ul. Władysława Jagiełły 1

1.5.2.) Miejscowość: Żabno

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-240

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zabno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9dc9da31-385d-11ef-880f-0e435a8a43bc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja wewnętrznej instalacji wodno-hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9dc9da31-385d-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00419274

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00005018/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Dostosowanie łazienki w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim dla osób niepełnosprawnych

1.1.20 Modernizacja wewnętrznej instalacji wodno-hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00393932

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.21.24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 147749,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja wewnętrznej instalacji wodno-hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem:
a) Zadanie 1 – „Dostosowanie łazienki w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim dla osób niepełnosprawnych”, w skład którego wchodzą:
• Prace rozbiórkowe i demontażowe
• Modernizacja instalacji wod-kan i elektrycznej
• Wykonanie instalacji przyzywowej w sanitariacie dla osób niepełnosprawnych
• Prace malarskie
• Dostawa i montaż wyposażenia łazienki
b) Zadanie 2 – „Modernizacja wewnętrznej instalacji wodno-hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim” , w skład którego wchodzą:
• Prace rozbiórkowe i demontażowe
• Wykłucie wnęk na szafki hydrantowe
• Montaż przepustów rurowych
• Instalacja rurociągów
• Dostawa i montaż szafek hydrantowych wraz z wyposażeniem
• Prace wykończeniowe i malarskie
3) Ponadto szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określają:
 Przedmiary robót– Załącznik nr 4 do SWZ
 Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 5 do SWZ,
 STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ,
 Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 7 do SWZ
4) W projektowanych postanowieniach umownych przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc wchodzące w skład dokumentacji zamówienia przedmiary robót mają również na celu umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót.
5) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację zamówienia, z podziałem na cenę za realizację każdego zadania, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu dokumentów zamówienia, łącznie z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty.
6) Zamawiający żąda przed podpisaniem umowy z wybranym Wykonawcą, przedstawienia przez niego Kosztorysów ofertowych uproszczonych, sporządzonego oddzielnie dla każdego zadania, w oparciu o Dokumentację projektową, Przedmiary robót, STWiORB oraz ewentualną wizję lokalną, przeprowadzoną przez Wykonawcę..
7) Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienie do kierowania robotami osób z uprawnieniami w specjalnościach niezbędnych do prawidłowego wykonania powierzonego zadania oraz prowadzenia dziennika realizacji inwestycji lub dziennika budowy (jeżeli takowy będzie konieczny) we współpracy z Inspektorem Nadzoru (jeżeli zostanie powołany)

Uwagi końcowe – dotyczące zamówienia:
– Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o dokumentację projektową, zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w STWiORB, z należytą starannością, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektowanych postanowień umowy /Załącznik nr 7/,
– Do wykonania robót Wykonawca użyje wyłącznie materiałów własnych, posiadających wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót. Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w dokumentacji technicznej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
– W czasie realizacji robót Wykonawca będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt,
– Wszelkie inne koszty realizacji przedmiotu zamówienia (koszty mediów – energia elektryczna, woda, opłaty, i inne), konieczne do poniesienia w celu prawidłowego wykonania zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
– Należy zachować szczególną ostrożność i zminimalizować uciążliwości związane
z prowadzonymi pracami gdyż Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót,
– Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami zamówienia. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty,
– Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do jakichkolwiek materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od opisanych w dokumentach zamówienia, które traktować należy jako minimalne. W związku z powyższym materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Takie parametry uznane będą za kryteria stosowane w celu oceny równoważności, zgodnie z art. 99 ust. 6 ustawy Pzp. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
– Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności
– Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp.
9) Gwarancja i rękojmia na wykonany przedmiot zamówienia we wszystkich częściach zamówienia:
a) Wymagany minimalny okres gwarancji jakości i rękojmi wynosi 36 miesięcy.
b) Ostateczny okres gwarancji jakości oraz rękojmi zostanie określony w ofercie Wykonawcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

44482200-4 - Hydranty gaśnicze

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na realizację robót budowlanych w ramach przedmiotowego zadania, do upływu terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta na kwotę 205 194,69zł brutto. W związku z tym, że powyższa cena przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 138 000,00 zł brutto, zaistniała konieczność unieważnienia postępowania.
2024-07-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane