Rozbudowa drogi - budowa chodnika w Księżym Młynie

Gmina Bełchatów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00453991
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00453991/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-12 11:24
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12fdd4cd-b09e-4d8a-bbf0-e420d28a5cd3
Identyfikator
7692054368
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00453991 z dnia 2024-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi - budowa chodnika w Księżym Młynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bełchatów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648215

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugbelchatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugbelchatow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_belchatow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi - budowa chodnika w Księżym Młynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12fdd4cd-b09e-4d8a-bbf0-e420d28a5cd3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00453991

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031896/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Rozbudowa drogi - budowa chodnika w Księżym Młynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00421326

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZ.271.34.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres zamówienia obejmuje przebudowę drogi polegającą na budowie chodnika wraz z odwodnieniem i przebudową infrastruktury telekomunikacyjnej i elektrycznej w msc. Księży Młyn:
- roboty ziemne
- prace geodezyjne
- przebudowa infrastruktury teletechnicznej, elektroenergetycznej i kanalizacji deszczowej
- montaż krawężników, oporników na ławie z C12/15 wraz z oporami
- wykonanie konstrukcji chodnika i zjazdów (patrz pkt 3)
- wykonanie stałej organizacji ruchu
2. Podstawowe parametry przebudowywanego odcinka:
- długość przebudowywanego odcinka: ok.730m,
- szerokość chodnika: 2,0m,
- spadek chodnika: 1-3% w kierunku jezdni
- szerokość pobocza: 0,75m,
- spadek pobocza: 6%
- konstrukcje poszczególnych elementów drogi zgodnie z PT (patrz pkt 3)
- odwodnienie w postaci kanalizacji deszczowej i otwartych rowów o pochyleniu skarp 1:1,5
- wyloty umocnione ścianką czołową
3. Zamawiający zmienia technologię wykonania nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki betonowej na nawierzchnię w technologii asfaltowej. Przedmiotowa zmiana wymaga oszacowania wartości robót w zmienionej technologii.
4. Lokalizacja: dz. 583 – obręb Oleśnik, gmina Bełchatów; 70/1, 59, 60/1, 70/2, 73/1, 61, 62/1, 62/3, 63/1, 423, 63/2, 64, 65/3, 65/5, 65/8, 65/9, 66, 67, 532, 533, 534, 68, 69, 427, 309, 86/1, 86/2, 87/1, 87/2, 88/1, 88/2, 308/1, 311, 312, 313, 314, 315/1, 92/2, 94/2, 315/2, 530, 531, 96, 316, 97/2, 98, 99, 100, 101/3, 102/1, 102/2, 103/1, 104, 105, 422, 109, 101/4, 103/2, 426, 561/4 – obręb Księży Młyn, gmina Bełchatów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na realizację zadania zamierzał przeznaczyć 2 100 000,00 zł. Cena najniższej oferty wynosi 2 680 170,00 zł., zatem przekracza kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zachodzi więc uzasadniona przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2024-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane