Wykonanie robót budowlanych w obiektach użyteczności publicznej
Miasto i Gmina Ostrzeszów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00422561
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00422561/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-22 04:48
- Lokalizacja
- Ostrzeszów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a284ed4c-0ed8-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 5140257776
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00422561 z dnia 2024-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w obiektach użyteczności publicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Ostrzeszów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855140
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zamkowa 31
1.5.2.) Miejscowość: Ostrzeszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-500
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wgpr.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ostrzeszow.nowoczesnagmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://asystent.postepowania.pl/org/wgpr/org/ostrzeszow/postepowania/13571.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w obiektach użyteczności publicznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a284ed4c-0ed8-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00422561
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066611/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Wykonanie robót budowlanych w obiektach użyteczności publicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00319835
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IDR.271.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W zakresie zadania nr 1:Przedmiotem zamówienia jest przebudowa remont elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie
Zamówienie obejmuje:
1) Roboty rozbiórkowe:
- demontaż czterech półokrągłych okien w ścianach szczytowych,
- demontaż rur spustowych (do ponownego założenia),
- demontaż parapetów,
- demontaż kratek wentylacyjnych,
- demontaż dachówki ceramicznej na wystających gzymsach,
- demontaż znajdujących się na elewacji tabliczek, głośników, uchwytów itp. (do ponownego założenia),
- rozebranie schodów wejściowych w prawej strony elewacji frontowej;
2) Oczyszczenie i odmalowanie pięciu sztuk drzwi wejściowych;
3) Montaż czterech półokrągłych okien w ścianach szczytowych;
4) Wykonanie nowych schodów wejściowych w elewacji frontowej;
5) Oczyszczenie schodów z lewej strony elewacji frontowej;
6) Montaż parapetów;
7) Odtworzenie uszkodzonych lub zniszczonych elementów architektonicznych;
8) Uzupełnienie ubytków tynków;
9) Wykonanie pokrycie środkowego gzymsu z dachówki karpiówki;
10) Oczyszczenie i odmalowanie krat w oknach ;
11) Wykonanie tynku;
12) Oczyszczenie i odmalowanie rur spustowych;
13) Odmalowanie dwóch skrzynek elektrycznych;
14) Montaż elementów zdemontowanych do wykonania elewacji.
Miejsce wykonania zamówienia: ul. Piastowska 3 w Ostrzeszowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w ramach niniejszej części stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 1436000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa z rozbudową przyziemia budynku OSP OstrzeszówZamówienie obejmuje:
1) wybudowanie nowego garażu;
2) wybudowanie nowych pomieszczeń na parterze oraz wybudowanie korytarza pomiędzy pomieszczeniami;
3) wykonanie stropu prefabrykowanego, konstrukcji drewnianej dachu oraz pokrycia nad pomieszczeniami;
4) wykonanie ocieplenia i wykończenie klejem elewacji nowych części budynku;
5) wykonanie instalacji wewnętrznych w zakresie rozbudowy, zapewnienie funkcjonowania istniejących instalacji w istniejącym budynku na parterze i na piętrze, a także przygotowanie podejść mediów pod przyszłą przebudowę i rozbudowę piętra (zgodnie z Projektem Budowlanym);
6) wykonanie adaptacji istniejącej instalacji alarmowej;
7) wykonanie instalacji odgromowej i uziemiającej w zakresie rozbudowy ;
8) przygotowanie dokumentacji powykonawczej materiałowej i jakościowej oraz dokumentacji powykonawczej przeznaczonej do odbioru częściowego przez PINB;
9) wykonania instalacji wentylacji mechanicznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz centralnego ogrzewania.
Miejsce wykonania zamówienia: ul. Sportowa 9a w Ostrzeszowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w ramach niniejszej części stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
4.5.5.) Wartość części: 890329,99 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 1 Ustawy, zgodnie z którym Zamawiający
unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W zakresie części 1 nie złożono żadnej oferty.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 Ustawy, zgodnie z którym Zamawiający
unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z
najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przeznaczył na realizację zadania numer 2 kwotę : 864 000 zł. W związku z koniecznością odrzucenia
oferty Wykonawcy PBJ - PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE JURGA KAROL, pozostała w postepowaniu tylko
oferta Wykonawcy PABLO PAWEŁ JARCZAK, której cena wynosi 1 095 105,89 zł, a więc więcej niż kwota
przeznaczona na realizację zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia do ceny lub kosztu najtańszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1095105,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1244901,47 PLN
| 2024-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |