Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie - Kotłów

Miasto i Gmina Mikstat

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00423186
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00423186/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-22 11:27
Lokalizacja
Mikstat, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-618fc31a-2716-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
5140255464
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie regulacji ruchu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00423186 z dnia 2024-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie - Kotłów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Mikstat

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854895

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowska 17

1.5.2.) Miejscowość: Mikstat

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-510

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@mikstat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mikstat.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikstat

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie - Kotłów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-618fc31a-2716-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00423186

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00057309/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie - Kotłów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00358907

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGP.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zadania pn.
„Przebudowa drogi gminnej dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie - Kotłów”,

Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiotowe zamówienie w terminie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Przedmiot Zamówienia to przebudowa drogi dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat
Pustkowie - Kotłów w gminie Mikstat - działka nr 282 – obręb 0007 Mikstat Pustkowie oraz 199/1 -
obręb 0006 Kotłów. W chwili obecnej nawierzchnia drogi jest umocniona tłuczniem, a życzeniem Inwestora jest przebudowa tej drogi zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami :
Początek odcinka objętego przebudową przyjęto w 0+800 m licząc od początku drogi zaczynającej się na krawędzi jezdni drogi gminnej Mikstat-Przygodziczki położonej na dz. 349 zakładając kilometraż lokalny 0+000 a koniec w km 0+990 m przed skrzyżowaniem z drogą powiatową 5333P relacji Przygodziczki – Kotłów. Włączenie drogi do skrzyżowania z drogą powiatową jest ujęte w projekcie przebudowy drogi powiatowej. Długość projektowanego odcinka wynosi 990 m.
Na działkach objętych przedsięwzięciem znajdują się sieci uzbrojenia, takie jak napowietrzna
elektryczna SN oraz podziemna telekomunikacyjna i gazowa WN .
W projekcie budowy drogi zachowano dotychczasowy jej przebieg w granicach istniejącego pasa
drogowego. Na planie zagospodarowania terenu, rys. nr 2 pokazano zakres budowy oraz rozwiązania
geometryczne w planie.
Inwestycja obejmuje wzmocnienie istniejącej podbudowy poprzez wykonanie nowej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, dolna warstwa z kruszywa łamanego mieszanki 0/63 o grubości 18 cm, górna warstwa podbudowy wykonana z kruszywa mieszanki 0/31,5 grubości 5 cm oraz wykonaniu nawierzchni bitumicznej o grubości 5 cm. Pobocza drogi utwardzone kruszywem łamanym o uziarnieniu 0/31,5 gr. 10cm o szerokości 0,75 Odwodnienie powierzchniowe poprzez zastosowanie normatywnych spadków podłużnych i poprzecznych na teren pasa drogowego przebudowywanej drogi i istniejącego rowu jednostronnego położonego po stronie lewej na długości 750 m.
Pod względem rozmiarowym zakres przedsięwzięcia przedstawia się następująco:
-powierzchnia nawierzchni mineralno-asfaltowej - 3970,00 m2
-powierzchnia podbudowy - 4168,00 m2
-powierzchnia poboczy - 1635,00 m2
Podstawowe parametry techniczne:
-charakter drogi- droga wewnętrzna
-szerokość jezdni 4m,
- nawierzchnia warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-bitumicznej, grubości 5 cm,
-pochylenie poprzeczne jezdni dwustronne 2% jak na rys. nr 3,
-klasa techniczna D (dojazdowa),
-kategoria ruchu KR 1,
-prędkość projektowa 30 km/h,
-pobocza szerokości 0,75 m utwardzone kruszywem.

UWAGA !!! Urządzenia obce

W pasie drogowym występują:
sieć napowietrzna elektryczna oraz podziemna sieć telefoniczna i gazowa.

Nie stwierdzono występowania studni i zaworów wymagających wyregulowania do poziomu jezdni.
Prowadzenie prac wyłącznie w granicach pasa drogowego, bez wchodzenia na grunty prywatne. Istniejącą sieć uzbrojenia terenu należy zlokalizować metodą próbnych przekopów. Występujące skrzyżowanie z gazociągiem wysokiego ciśnienia należy zabezpieczyć poprzez ułożenie płyt żelbetowych 300x150x15 pod projektowaną konstrukcją jezdni. Płyty ułożyć na całej szerokości korony drogi tj. 6,0m.
Sieć telekomunikacyjną w przejściach poprzecznych należy zabezpieczyć rurą ochronną dwudzielną.


Wejście na tereny sąsiadujące wymaga porozumienia z ich dysponentami oraz uporządkowania i przywrócenia poprzednich walorów gruntu oraz wypłacenia stosownych odszkodowań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2024-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane