„Remont budynku Szkoły Podstawowej w Sudragach, gmina Sierpc”

Gmina Sierpc

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00423440
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00423440/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-22 12:23
Lokalizacja
Sierpc, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03af8940-27c9-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
7761624491
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty rozbiórkowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInne instalacje elektryczneIzolacja cieplnaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychNakładanie powierzchni kryjącychDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznego

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ SOŁDAŃSKISierpc, PL · lot 0
1 998 381 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00423440 z dnia 2024-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont budynku Szkoły Podstawowej w Sudragach, gmina Sierpc”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sierpc

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015945

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Biskupa Floriana 4

1.5.2.) Miejscowość: Sierpc

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-200

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.7.) Numer telefonu: 24 275 57 01

1.5.8.) Numer faksu: 24 275 57 01 w.29

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@gmina.sierpc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina.sierpc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-03af8940-27c9-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont budynku Szkoły Podstawowej w Sudragach, gmina Sierpc”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03af8940-27c9-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00423440

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051758/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont budynku Szkoły Podstawowej w Sudragach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00361257

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa nadana zamówieniu przez Zamawiającego:
„Remont budynku Szkoły Podstawowej w Sudragach, gmina Sierpc”

w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

2. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w formule „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”.

3. W ramach przedmiotu zamówienia należy:
3.1. Opracować kompletną dokumentację projektową w zakresie koniecznym do wykonania zadania
w podziale na branże wraz z kompletną specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
kosztorysami inwestorskimi, uzyskaniem niezbędnych do realizacji ostatecznych decyzji
w tym decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zgłoszenie robót w zależności od zakwalifikowania,
opinii i niezbędnych uzgodnień oraz w razie konieczności odstępstw od przepisów techniczno
-budowlanych wydanych przez właściwe organy.
3.2. Wykonać roboty budowlane w oparciu o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie robót, projekty
techniczne i wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, zgodnie
z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej, przeprowadzenie wszystkich
niezbędnych odbiorów właściwych służb oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i/lub
dopuszczenia do użytkowania (o ile wymagane).

4. W ramach robót budowlanych należy wykonać:
4.1. Remont poddasza nieużytkowego
4.1.1. Uprzątnięcie poddasza
4.1.2. Rozebranie istniejącego ocieplenia w postaci zasypki wraz z jej wywiezieniem
4.1.3. Remont i udrożnienie kominów wentylacyjnych polegający min na:
• Udrożnieniu kominów wraz ich odgruzowaniem
• Uzupełnianiem tynków ponad dachem i malowaniem
• Zamontowaniem siatek na kominach
4.1.4. Uzupełnieniem i wymianą wywiewek min. z kanalizacji sanitarnej
4.1.5. Uzupełnieniem ław kominiarskich umożliwiających komunikację na dachu
4.1.6. Remont instalacji odgromowej
4.1.7. Wykonaniem ocieplenia poddasza – styropian układany poziomo o gr. 20cm+folia
4.1.8. Wykonaniem posadzki cementowej na całym poddaszu
4.1.9. Dociepleniem ścian bocznych klatki schodowej od strony poddasza nieużytkowego – wełna
mineralna gr. 10cm
4.1.10. Wymianę drzwi wejściowych na poddasze nieużytkowe
4.1.11. Montaż grzejnika na klatce schodowej prowadzącej na poddasze
4.1.12. Montaż oświetlenia podstawowego na strychu oraz 8 gniazd
4.1.13. Zamurowanie okienek doświetlających
4.1.14. Odgrzybienie tynku na klatce schodowej na poddasze wraz z poszpachlowaniem
i pomalowaniem w kolorze jasnym
4.2. Roboty związane z dociepleniem budynku, wymianą stolarki zewnętrznej drzwiowej,
obróbki blacharskie i orynnowanie a także niezbędne roboty zewnętrzne
4.2.1. Rozebranie i wykonanie nowych obróbek blacharskich koniecznych do wykonania ze względu
na docieplenie budynku
4.2.2. Likwidacja gzymsu
4.2.3. Wymianę orynowania
4.2.4. Wymianę instalacji odgromowej
4.2.5. Remont daszków nad wejściami
4.2.6. Wymianę parapetów
4.2.7. Docieplenie budynku styropianem gr 18cm
4.2.8. Wymianę drzwi wejściowych do budynku, drzwi ewakuacyjnych (obniżenie posadzki w celu
wykonania wysokości drzwi wynoszącej min. 2,0m), drzwi do byłego mieszkania, drzwi do
kotłowni i techniczne. Drzwi do szkoły wykonać jako PCV lub aluminiowe, drzwi do kotłowni
techniczne stalowe EI30.
4.2.9. Wymianę wszystkich elementów elewacji lub ich renowację np.: kraty, kratki, wywiewki itp.
4.3. Roboty związane z modernizacją łazienek na parterze (łazienka męska, żeńska, w POM.
Przedszkolnym, nauczycieli i w POM byłego mieszkania).
4.3.1. Rozbiórka wszystkich okładzin w łazienkach, ścian dzielących kabiny, posadzek, niezbędne
wyburzenia, demontaż okien, ich podmurowanie i wymiana na niższe
4.3.2. Demontaż osprzętu i stolarki
4.3.3. Wykonanie nowych posadzek z warstwami izolacyjnymi, montaż płytek , drzwi, kabin
4.3.4. Wykonanie nowych instalacji w łazienkach, nowej instalacji kanalizacyjnej, montaż drzwi,
montaż osprzętu.
Łazienki należy wykonać i zmodernizować jako kompletne i zdatne do użytkowania.
4.4. Roboty związane z modernizacją łazienek na piętrze. W tym celu adaptuje się jedno
z pomieszczeń i wydziela się z niej łazienkę dla chłopców i dziewcząt. Dodatkowo
modernizuje się łazienkę dla nauczycieli oraz pomieszczenie gospodarcze.
4.4.1. Rozbiórka wszystkich okładzin w łazienkach, ścian dzielących kabiny, posadzek, niezbędne
wyburzenia, demontaż okien, ich podmurowanie i wymiana na niższe
4.4.2. Roboty wyburzeniowe i murowe
4.4.3. Demontaż osprzętu i stolarki
4.4.4. Wykonanie nowych posadzek z warstwami izolacyjnymi, montaż płytek , drzwi, kabin
4.4.5. Wykonanie nowych instalacji w łazienkach, nowej instalacji kanalizacyjnej, montaż drzwi,
montaż osprzętu.
Łazienki należy wykonać i zmodernizować jako kompletne i zdatne do użytkowania.
4.5. Roboty związane z remontem posadzek i klatek schodowych.
4.5.1 Posadzki parter
Projektuje się remont posadzek poza pomieszczeniami 15 i 17. Remont powinien polegać na rozbiórce istniejących posadzek, ewentualnym przegłębieniu w celu umożliwienia montażu niezbędnych izolacji oraz wykonanie nowych posadzek wraz z wykładziną typu „Tarkett” przeznaczonych do stosowania w szkole. Kolorystyka do uzgodnienia w trybie roboczym.
4.5.2. Posadzki piętro
Projektuje się remont posadzek na piętrze w zakresie korytarzy. Remont powinien polegać na rozbiórce istniejących posadzek, montażu niezbędnych izolacji oraz wykonanie nowych posadzek wraz z wykładziną typu „Tarkett” przeznaczonych do stosowania w szkole. Kolorystyka do uzgodnienia w trybie roboczym.
4.6. Klatki schodowe.
Projektuje się remont klatek schodowych polegajacy na:
• Wykonaniu nowych okładzin. Okładziny typu Gres lub wykładzina typu Tarkett. Okładziny powinny być przeznaczone do stosowania w obiektach szkolnych.
• Wymianę balustrad. Balustrady zgodne z warunkami technicznymi wykonane ze stali czarnej ocynkowanej pomalowanej proszkowo. Wysokość balustrad – 110cm.
4.7. Roboty remontowe
4.7.1 Projektuje się remont pomieszczenia po byłym mieszkaniu polegający na:
 Skuciu tynków, posadzek, demontażu stolarki drzwiowe
 Niezbędnych wyburzeniach umożliwiających połączenie z budynkiem szkoły
 Wykonaniu nowych instalacji elektrycznych, wod Kan i co
 Wykonaniu nowych posadzek
 Wykonaniu nowych tynków
 Wykonaniu kompletnych robót wykończeniowych
 Montażu parapetów i drzwi wewnętrznych
4.7.2. Projektuje się remont pomieszczeń na parterze polegający na:
 Wymiana wszystkich drzwi na drzwi płycinowe z regulowaną ościeżnicą. Kolorystyka do uzgodnienia w trybie roboczym. Szerokości otworów dostosować do wymagań technicznych
i projektu.
 Remont pomieszczenia korytarzy, gabinetu dyrektora polegający na szpachlowaniu, malowaniu.
 Wymianę wszystkich parapetów na parapety z konglomeratu wraz z niezbędną obróbką
 Zamontowaniu dodatkowego grzejnika w POM. Pod schodami
4.7.3. Projektuje się remont pomieszczeń na piętrze polegający na:
 Wymiana wszystkich drzwi na drzwi płycinowe z regulowaną ościeżnicą. Kolorystyka do uzgodnienia w trybie roboczym. Szerokości otworów dostosować do wymagań technicznych
i projektu.
 Remont pomieszczenia korytarza polegający na szpachlowaniu, malowaniu.
 Wymianę wszystkich parapetów na parapety z konglomeratu wraz z niezbędną obróbką
 Zamontowaniu dodatkowego grzejnika w POM. korytarza
4.8. Remont opaski i wejść do budynku.
Projektuje się wykonanie nowej opaski i chodnika a także wejść do budynku zgodnie
z rysunkiem. Chodnik i opaskę wykonać z kostki brukowej 6cm na podsypce cementowo-
piaskowej i podbudowie z gruzobetonu. Obrzeża betonowe 6x20x100cm. Należy wykonać
nowe wejścia do budynku poza wejściem głównym.
4.9. Instalacje.
4.9.1 Instalacja wentylacji:
We wszystkich pomieszczeniach należy udrożnić wentylacje grawitacyjną. W pomieszczeniach
sanitarnych należy stosować wentylację wymuszoną mechaniczną. W modernizowanych
łazienkach zapewnić wentylację zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.9.2 Instalacja wod Kan i co
W pomieszczeniach modernizowanych łazienkę wykonać nową instalację wod-kan i co wraz z
montażem nowych grzejników. Dodatkowo należy zamontować dodatkowe grzejniki na klatce
schodowej na strych, w pomieszczeniu pod schodami na parterze i w POM. Korytarza na 1
piętrze. Wykonawca w wycenie powinien założyć niewielkie przeróbki instalacji co, demontaż
grzejników do prac wykończeniowych itp.
4.9.3. Instalacja elektryczna
1) Instalacja 230V – Projektuje się nową instalację 230v gniazdkową i komputerową
2) Instalacja strukturalna – projektuje się instalację strukturalną komputerową. Zakłada się
wykonanie po jednym gniazdku w Sali lekcyjnej, 15 gniazd w Sali komputerowej, 4 gniazda
w pomieszczeniu nauczycieli. Serwerownia w Sali komputerowej.
3) Wymiana oświetlenia w obiekcie (poza lampami spełniającymi wymagania) na oświetlenia
LED.
4) Wymiana oświetlenia zewnętrznego.
5) Montaż rozdzielni elektrycznych, wyłączników, osprzętu, niezbędnego oświetlenia
awaryjnego i ewakuacyjnego.
6) Remont instalacji odgromowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45213200-5 - Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1998381,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3444000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1998381,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OMBUD SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7761235157

7.3.3) Ulica: ul. Królewska 8D

7.3.4) Miejscowość: Sierpc

7.3.5) Kod pocztowy: 09-200

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1998381,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane