Remont schodów oraz wykonanie kolejnego etapu remontu dachu w XV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, al. Dygasińskiego 15
XV Liceum Ogólnokształcące
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00424442
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00424442/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-22 18:46
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e66b7c6f-313b-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 6792026394
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00424442 z dnia 2024-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont schodów oraz wykonanie kolejnego etapu remontu dachu w XV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, al. Dygasińskiego 15
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: XV Liceum Ogólnokształcące
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000719406
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Dygasińskiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-820
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lo15@mjo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.xvlo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e66b7c6f-313b-11ef-acf6-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont schodów oraz wykonanie kolejnego etapu remontu dachu w XV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, al. Dygasińskiego 152.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e66b7c6f-313b-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00424442
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00277214/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont schodów oraz wykonanie kolejnego etapu remontu dachu w XV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, al. Dygasińskiego 15
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00382928
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: XVLO/ZP/1/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 289562,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Wykonanie kolejnego etapu naprawy pokrycia dachowego w budynku oświatowym oraz remont schodów w ramach zadania :„ Remont schodów oraz wykonanie kolejnego etapu remontu dachu w XV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, al. Dygasińskiego 15”, zakres prac obejmuje w szczególności:
▪ Wykonanie ogrodzenia placu budowy
▪ Wykonanie rusztowania
▪ Wykonanie daszków zabezpieczających nad wejściami
▪ Skucie okładziny schodów zewnętrznych wraz z wywozem i utylizacją
▪ Odgrzybianie metodą natrysku, schodów zewnętrznych
▪ Wykonanie schodów z masy lastryko i chodników z płytek betonowych
▪ Uzupełnienie tynków zewnętrznych cementowych kategorii III wraz z powłoką izolacyjną
▪ Wykonanie, dostawa i montaż balustrad schodowych - schody i podest do zaplecza gastronomicznego
▪ Malowanie balustrad schodowych
▪ Istniejącą instalację odgromową dachu należy zabezpieczyć lub zdemontować i zainstalować po zakończeniu prac
▪ Badanie i pomiar instalacji odgromowej po zakończeniu prac
▪ Rozebranie rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich z blachy nie nadającej się do użytku wraz z wywozem i utylizacją
▪ Przygotowanie podłoża i oczyszczenie podłoża połaci dachowej
▪ Wykonanie i montaż rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich z blachy ocynkowanej
▪ Montaż czyszczaków kanalizacyjnych
▪ Czyszczenie powierzchni wysokociśnieniowe - usunięcie zanieczyszczeń organicznych
▪ Pokrycie dachów papą termozgrzewalną, jedna warstwa papy z zagruntowaniem podłoża
Wprowadzenie Wykonawcy na plac budowy odbędzie się przy udziale przedstawiciela Miejskiego Konserwatora Zabytków.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie realizacji i odbioru robót określają w szczególności:
1) Rozdział II SWZ
2)Załącznik nr 2- Przedmiar
3)Załącznik nr 3- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych ( dalej STWiORB),
4)Załącznik nr 4 – Wzór umowy
5)Załącznik nr 8 – projekt schodów i opis techniczny
6)Załącznik nr 9 – pisma od Miejskiego Konserwatora Zabytków dot. przedmiotu robót.
7)Obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do przedmiotu zamówienia (w szczególności przepisy prawa budowlanego)
W przypadku rozbieżności pomiędzy zapisami STWiORB a treścią wzoru umowy, jako obowiązujące należy przyjąć zapisy wzoru umowy.
3. Wszelkie roboty wykonywane przez Wykonawcę winne być zrealizowane zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, obowiązującymi normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż., z poszanowaniem mienia Zamawiającego, środowiska oraz zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45000000-7 - Roboty budowlane
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, gdyż oferta z najniższą ceną (jedyna złożona w postępowaniu), przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż w postępowaniu została złożona 1 oferta przez Wykonawcę: Mariusz Nowak Firma Usługowo Handlowa "NOWIX", Mariusz Nowak Centrum Budowlane "NOWIX", 32-566 Alwernia, ul. H. Sienkiewicza 7, NIP: 944-153-01-86, Cena ofertowa: 452 171,11 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał, iż na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 356 000,00 zł. W związku z faktem, iż cena oferty, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty z uwagi na brak wystarczających środków finansowych w budżecie, postępowanie zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 452171,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 452171,11 PLN
| 2024-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |