Budowa Przedszkola i Żłobka w Starej Błotnicy

Gmina Stara Błotnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00424543
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00424543/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-23 07:36
Lokalizacja
Stara Błotnica, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-84062a06-2498-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
7981458221
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty na placu budowyŚciany nośneRoboty muroweRoboty izolacyjneInstalowanie nawierzchni podłogowychWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejIzolacja cieplnaInstalowanie sufitów podwieszanychKładzenie płytekRoboty malarskieRoboty elewacyjneRoboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychMontaż instalacji piorunochronnejInstalowanie okablowania komputerowegoWyposażenie różneRóżne meble i wyposażenieMeble przedszkolnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA BUDOWLANO-USŁUGOWA "WIATROBUD II" PRZEMYSŁAW WIATRAK, PAWEŁ WIATRAK S.C.Radom, PL · lot 0
8 596 428,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00424543 z dnia 2024-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Przedszkola i Żłobka w Starej Błotnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stara Błotnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224019

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stara Błotnica 46

1.5.2.) Miejscowość: Stara Błotnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-806

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@starablotnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.starablotnica.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-84062a06-2498-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Przedszkola i Żłobka w Starej Błotnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84062a06-2498-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00424543

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020807/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa Przedszkola i Żłobka w Starej Błotnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00356090

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZ. 271.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest pn: „Budowa Przedszkola i Żłobka w Starej Błotnicy” prowadzonego w trybie podstawowym poprzez:
1) budowę budynku oświatowego,
2) wyposażenie budynku,
3) zagospodarowanie terenu wraz z placem zabaw,
4) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie,
5) dostawa i montaż rolet we wszystkich oknach,
6) wykonanie złącza kablowo pomiarowego dla energii elektrycznej,
7) wyposażenie obiektu w sprzęt p.poż (gaśnice, znaki i instrukcje) zgodnie z obowiązującymi przepisami,
8) wykonanie instrukcji p.poż. dla obiektu,
9) ogrodzenie nieruchomości oraz wykonanie trawników dywanowych ( parametry zgodne z załącznikiem PRZEDMIAR ROBÓT ZAGOSPODAROWANIE TERENU
10) dostawa pojemników na odpady
Uwaga: Przedmiary robót zostały załączone w celach pomocniczych. Dla zakresu objętego dokumentacją nie stanowią podstawy do obliczenia ceny przez Wykonawcę. Do ceny należy przyjąć także roboty wymienione SWZ, do ich wyceny należy przyjąć wielkości wynikające z opisu zawartego w SWZ lub załączonych opisów lub przedmiarów.

3.2. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku użyteczności publicznej przedszkola ze żłobkiem na działkach 227/7,227/4,227/8,227/10 położonych w obrębie 0001 Stara Błotnica powiat białobrzeski woj. mazowieckie . Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnego obiektu zawierającego wszystkie elementy zawarte w załączonej do SWZ dokumentacji budowlanej. Przedmiotem zamówienia jest również dostawa i montaż wyposażenia przedszkola i żłobka zgodnie z załączoną dokumentacją.
Inwestycja będzie realizowana na podstawie uzyskanego pozwolenia na budowę- decyzja nr…………..
Projektowany budynek jest budynkiem parterowym, częściowo podpiwniczonym, z podestem na centralę wentylacyjną. Posadowiony za pomocą fundamentów bezpośrednich ( stóp i ław), układ konstrukcyjny mieszany, ściany z elementów drobnowymiarowych z betonu komórkowego, słupy żelbetowe monolityczne, dach dwuspadowy. Konstrukcja dachu z drewnianych dźwigów kratowych. Do pomieszczenia piwnicznego prowadzić mają żelbetowe, monolityczne schody zewnętrzne.

Budynek ma pełnić funkcję budynku oświatowego w którym znajdować się będą 2 oddziały żłobkowe i 4 oddziały przedszkolne. Budynek zaprojektowany został w kształcie litery H , gdzie od strony zachodniej znajdować się będą oddziały przedszkolne natomiast w części wschodniej oddziały żłobka i część administracyjna, w części środkowej znajdować się mają sanitariaty dla pracowników, szatnie i gabinet psychologa. Przed głównym i tylnym wejściem znajdować się będą utwardzone place wyłożone kostką brukową.
Zaprojektowano budynek parterowy z częściowym podpiwniczeniem (pomieszczenie techniczne na pompy ciepła) i stropem technologicznym nad pom. 0.20 na centralę wentylacyjną wraz z jego podłączeniem do wszystkich niezbędnych mediów i budową wewnętrznych dróg dojazdowych i chodników. Obiekt wyposażony w wentylację mechaniczną, ogrzewany pompą ciepła z użyciem panelami fotowoltaicznymi na dachu. Budynek w kształcie litery H, w symetrycznym układzie, wejście główne znajduje się w środkowej części elewacji północnej. Po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się osobne wejście do części administracyjnej. Na elewacji wschodniej zaprojektowano osobne wejście dla dostawców posiłków (zaplecze kuchni) oraz zejście do fragmentu podpiwniczenia, gdzie są pomieszczenia na pompy ciepła. Na elewacji południowej znajduje się wyjście na taras przeznaczone dla podopiecznych placówki. W budynku zaprojektowano kuchnię z zapleczem, posiłki będą przywożone przez firmy zewnętrzne, więc przewidziano tylko niezbędne wyposażenie do wydawania posiłków do sal lekcyjnych. W środkowej części budynku znajdować się będzie węzeł sanitarny (toaleta damska i męska) dla pracowników i szatnie. Sanitariaty dla dzieci ułożone będą sąsiadując z salami przedszkolnymi i żłobkowymi (1 sanitariat na 2 sale) dla ograniczenia przemieszczania się podopiecznych poza strefę sali lekcyjnych. W części północno wschodniej zaprojektowano część biurową (sekretariat, gabinet dyrektora i pokój nauczycielski). W budynku jest również sala sensoryki i gabinet psychologa. Przed głównym wejściem znajdować się będzie plac apelowy a za budynkiem taras na który prowadzić będzie tylne wyjście. Od strony południowej projektowany jest plac zabaw, podzielony na kilka części, każda dla innej grupy wiekowej. Dach budynku dwuspadowy o kącie 10% z panelami fotowoltaicznymi na połaci od strony południowej.
Budynek będzie posiadał następujące instalacje techniczne: elektryczną i odgromową, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, a źródłem ciepła będzie pompa umiejscowiona w poziomie piwnicy, na dachu zamontowane będą panele fotowoltaiczne.
W budynku znajdować się mają 4 sale dla dzieci przedszkolnych (skrzydło lewe) i 2 sale dla dzieci żłobkowych (skrzydło prawe). Na 2 sale przypada jeden węzeł sanitarny. Przy każdej z sal znajduje się magazynek i schowek na leżaki. W części środkowej budynku znajdować się mają węzły sanitarne dla pracowników, szatnie i pomieszczenia techniczne. W prawym skrzydle od frontu znajdować się będą pomieszczenia administracyjne, do których prowadzić ma osobne wejście.
W poziomie piwnicy znajdować się będzie jedno pomieszczenie techniczne, gdzie zamontowane będą pompy ciepła, natomiast na podeście technicznym znajdować się będzie centrala wentylacyjna.
Budynek zaprojektowany jest dla 165 osób:
- 90 dzieci przedszkolnych
- 45 dzieci żłobkowych
- 30 pracowników
Przedmiotem zamówienia jest również przeprowadzenie w imieniu Zamawiającego czynności niezbędnych do przystąpienia do użytkowania przedmiotowego obiektu, a więc uzyskanie prawomocnej decyzji PINB o pozwoleniu na użytkowanie obiektu, po uprzednim uzyskaniu wymaganego pozytywnego stanowiska właściwej Komendy Straży Pożarnej oraz wymaganego pozytywnego stanowiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Przedmiotem zamówienia jest również przeprowadzenie w imieniu Zamawiającego czynności związanych z podłączeniem obiektu w tym fotowoltaiki i pompy ciepła do sieci PGE prowadzących do zawarcia umowy prosumenckiej.
Opis wyposażenia budynku:
1) Wymagania ogólne
1. Meble i elementy wyposażenia wnętrz, pomoce edukacyjne, zabawki i sprzęt sportowy powinny być bezpieczne, funkcjonalne, higieniczne, łatwe w utrzymaniu w czystości i wyróżniać się wysoką jakością i spełniać wymagania zawarte w obowiązujących normach (potwierdzone certyfikatami zgodności), w szczególności:
- PN-EN 1729-1:2016-02 Meble -- Krzesła i stoły dla instytucji edukacyjnych -- Część 1: Wymiary funkcjonalne
- PN-EN 1729-2+A1:2016-02 Meble -- Krzesła i stoły dla instytucji edukacyjnych -- Część 2: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań
- PN-EN 16121+A1:2017-11 - Meble do przechowywania użytkowane poza mieszkaniem --
Wymagania bezpieczeństwa, wytrzymałości, trwałości i stateczności
- PN-EN 1021-1:2014-12 - Meble -- Ocena zapalności mebli tapicerowanych -- Część 1: Źródło zapłonu: tlący papieros
- PN-EN 1021-2:2014-12 Meble -- Ocena zapalności mebli tapicerowanych -- Część 2: Źródło zapłonu: równoważnik płomienia zapałki.
2. Stoły i krzesła wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, dostosowane do wysokości dzieci w danej grupie stosownie
do wieku.
3. Okucia i części metalowe powinny być na tyle zaokrąglone lub osłonięte, by nie groziły urazami podczas użytkowania
4. Urządzenia i akcesoria przeznaczone do regulacji wysokości mebli lub elementów powinny zapewnić stabilne połączenia
elementów i być bezpieczne w obsłudze.
5.Połączenia konstrukcyjne powinny być tak wykonane, aby wykluczyć możliwość łatwego demontowania mebli.
6. Końcówki elementów ruchomych powinny być zaślepione, elementy, z którymi styka się dziecko, powinny być pozbawione
ostrych krawędzi.
7.Materiały pochodzenia chemicznego: barwniki materiały lakiernicze kleje tworzywa sztuczne okleiny i inne mogą być stosowane na podstawie pozytywnego atestu jednostki uprawnionej w tym zakresie.
8. Płyty drewnopochodne powinny odpowiadać klasie higieny E1 o obniżonej emisji formaldehydu.
9. Meble powinny być odporne na ścieranie, uderzenia, wodę i tłuszcz.
10. Stoły i krzesła powinny być wyraźnie oznakowane przez zamieszczenie rozmiaru.
11. Tkaniny użyte do wykonania kształtek rehabilitacyjnych wykonanych z pianek, siedzisk wypełnionych granulatem, materacy powinny być łatwozmywalne bez ftalanów łatwe w utrzymaniu w czystości
12. Wykonawca zobowiązany jest załączyć przy dostawie mebli aktualne certyfikaty zgodności spełniające wymogi bezpieczeństwa, ergonomii i zagwarantowania wyposażenia dobrej jakości wydane przez jednostki certyfikujące te wyroby.

2)Szczegółowy opis wyposażenia i sprzętu zawiera dokumentacja przetargowa.
3) Przedmiot zamówienia obejmuje również w swym zakresie:
1. dostawę z transportem mebli, wyposażenia i urządzeń do budynku przedszkola i żłobka w Starej Błotnicy ( transport , rozładunek, wniesienie)
2. zamontowanie mebli, wyposażenia i urządzeń w budynku przedszkola, uruchomienie urządzeń tego wymagających oraz przeprowadzenie szkolenia z obsługi urządzeń.
4) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do Zamawiającego wszystkich składników wyposażenia przedszkola i żłobka, fabrycznie nowych, wolnych od wad, wykonanych w bezpiecznych technologiach oraz dopuszczonych do stosowania w przedszkolach i żłobkach gotowych do użytkowania w momencie odbioru. Wyposażenie musi spełniać w/w normy.
5)Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pisemne zatwierdzenie produktów, kształtów produktów oraz kolorów przez Zamawiającego przed dostawą.
6)Wykonawca po dostarczeniu elementów wyposażenia i mebli oraz po zakończeniu montażu zobowiązany jest do uporządkowania terenu dostaw i miejsca montażu w tym zagospodarować powstałe odpady. Wszystkie zniszczenia w budynku powstałe podczas montażu będą usuwane przez Wykonawcę na jego koszt.
7)Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w dniu dostawy karty gwarancyjne, wszelkie atesty i certyfikaty.

Pełny opis przedmiotu zamówienia dostępny jest w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45262620-3 - Ściany nośne

45262520-2 - Roboty murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

39290000-1 - Wyposażenie różne

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39161000-8 - Meble przedszkolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8596428,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14076120,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8596428,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Paweł Wiatrak wspólnik spółki cywilnej Firma Budowlano -Usługowa " WIATROBUD II"

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przemysław Wiatrak wspólnik społki cywilnej Firma Budowlano- Usługowa " WIATROBUD II"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9482602557

7.3.3) Ulica: Limanowskiego 47

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.5) Kod pocztowy: 26-600

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8596428,09 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2024-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane