Awaryjna rozbiórka budynku po katastrofie budowlanej przy ul. Piekarskiej 28 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB
GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00425343
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00425343/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-23 11:11
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ba3bdc7a-bd08-4bea-a3c1-1abc76405c1d
- Identyfikator
- 6263001827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00425343 z dnia 2024-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjna rozbiórka budynku po katastrofie budowlanej przy ul. Piekarskiej 28 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 54b
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-909
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 532-50-13
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bm.bytom.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Awaryjna rozbiórka budynku po katastrofie budowlanej przy ul. Piekarskiej 28 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba3bdc7a-bd08-4bea-a3c1-1abc76405c1d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00425343
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający proponuje udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
c.d. uzasadnienia faktycznego i prawnego w informacjach dodatkowych
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-WR-7/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 215104,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a) Przedmiotem zamówienia jest: „Awaryjna rozbiórka budynku po katastrofie budowlanej przy ul. Piekarskiej 28 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB”
b) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Przedmiarem Robót, Specyfikacją Techniczna Wykonania i Odbioru Robót oraz Decyzją PINB.
c) Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do INDPP.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STALTON Marianna Kuśmierska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6260014462
7.3.3) Ulica: ul. Szymały 208/10
7.3.4) Miejscowość: Bytom
7.3.5) Kod pocztowy: 41-933
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 252150,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c. d. uzasadnienia faktycznego i prawnego16.07.2024 r. doszło do katastrofy budowlanej polegającej na zawaleniu się stropów wraz z wewnętrznymi ścianami, doprowadzając bryłę do stanu typowej „wydmuszki” nieużytkowanego budynku mieszkalnego zlokalizowanego na terenie działek nr 80 i 81 przy ul. Piekarskiej w Bytomiu., na skutek znacznego pogorszenia stanu technicznego przedmiotowej zabudowy, narażonej na agresywne warunki atmosferyczne, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa konstrukcji.
Po dokonaniu oględzin stwierdzono zawalenie stropów pionów mieszkalnych z pozostawieniem stropów cząstkowych w klatce schodowej w środku bryły, potwierdzając utratę stabilności bryły, ujawniając uszkodzenie konstrukcji dachu z pokryciem oraz wypchanie zamurowanego otworu witryny w poziomie parteru.
Powyższe uszkodzenia konstrukcji budynku doprowadziły do utraty stabilności całej konstrukcji, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa konstrukcji z możliwym jej zawalaniem na teren użytkowanej ulicy.
W odniesieniu do powyższego zasadnym stało się podjęcie skutecznych działań eliminujących stan zagrożenia bezpieczeństwa. Powyższe polega na wydaniu nakazu administracyjnego na wykonanie robót zabezpieczających, polegających na rozbiórce pozostałości po zawalonych stropach osłabionej bryły wraz z likwidacją uszkodzonych murów w obrębie zawalonych stropów, z konsekwentną rozbiórką całej uszkodzonej zabudowy oraz uporządkowaniem terenu po dokonanych czynnościach rozbiórkowych, celem wyeliminowania stanu zagrożenia bezpieczeństwa dla osób postronnych przebywających w pobliżu.
16.07.2024 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał Decyzje nr PINB.7356.77.2529.24.EK, zgodnie z brzmieniem, obiekt wymaga likwidacji stanu zagrożenia bezpieczeństwa konstrukcji poprzez rozbiórkę celem wyeliminowania stanu zagrożenia bezpieczeństwa na przedmiotowym terenie.
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający proponuje udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
| 2024-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |