Modernizacja placu zabaw przy ul. Cukrowników

Gmina Świecie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00184687
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00184687/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-10 09:42
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd65b87f-2670-4075-be31-320075d83e84
Identyfikator
5591003606
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychFundamentowanie ścieżek ruchu pieszegoRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWyposażenie placów zabawRoboty rozbiórkowe

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiecie, PL · lot 0
331 050,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00184687 z dnia 2025-04-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placu zabaw przy ul. Cukrowników

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świecie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351067

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 124

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 333 23 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@swiecie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swiecie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/swiecie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placu zabaw przy ul. Cukrowników

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd65b87f-2670-4075-be31-320075d83e84

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00184687

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009968/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Modernizacja placu zabaw przy ul. Cukrowników

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00093726

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 342679,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja placu zabaw przy ul. Cukrowników w Świeciu.

Zakres prac obejmuje:

• wykonanie robót demontażowych i robót ziemnych istniejącego placu zabaw;
• wyposażenie placu zabaw m.in. w następujące elementy:
a) zestaw zabawowy duży;
b) huśtawkę bocianie gniazdo;
c) huśtawkę z siedziskiem koszykowym i prostym;
d) auto walec;
e) kiwak koparkę;
f) auto małe;
g) tablicę z regulaminem;

• wykonanie nawierzchni bezpiecznej pod urządzeniami o wyższej wysokości swobodnego upadku, pozostałe urządzenia zamontowane zostaną na trawniku;

• wykonanie zieleni i małej architektury w tym: ławek parkowych, koszy na śmieci, stojaków na rowery;

• utwardzenie terenu.

Urządzenia muszą być rozmieszczone z zachowaniem stref bezpieczeństwa pomiędzy urządzeniami.

Zakres tolerancji na poszczególnie wymienione wymiary urządzenia wynosi +/-5%. Ilość poszczególnych elementów funkcjonalnych tj. m.in. zjazdów, podestów, drabinek, linariów etc. musi zostać zachowana. Zastosowane kolory urządzeń to: szary (konstrukcja metalowa), grafitowy, błękitny, zielony i żółty. Ponadto ze względu na zakres prac, który prowadzony będzie na istniejącym obszarze placu zabaw w istniejącym ogrodzeniu, nie dopuszcza się zakresu tolerancji na wymiary strefy bezpieczeństwa dla poszczególnych urządzeń. Wymiary strefy bezpieczeństwa muszą być takie same jak w opisie urządzeń, ponieważ każde odstępstwo mogłoby doprowadzić do braku możliwości posadowienia wszystkich zaplanowanych urządzeń.

Planowana inwestycja będzie dostępna dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami zgodnie z art. 100 ustawy Pzp. Dzięki likwidacji barier architektonicznych i dostępności architektonicznej obiekt będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.
Do obiektu prowadzi szerokie bezprogowe dojście. Plac zabaw wyposażony będzie w urządzenia i sprzęty o charakterze integracyjnym, które pozwolą na pełną stymulację sensoryczną. Załącznik nr V małej architektury załącznika nr 2 do SWZ wskazuje urządzenia, które dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ – dokumentacja projektowa.

Przedmiar robót znajduje się w załączniku nr 2a do SWZ.

Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu wszelkich dokumentów pozwalających do dokonania odbioru inwestycji.

W przypadku określenia w dokumentacji projektowej, w szczególności stanowiącej załącznik nr 2 i załącznik nr 2a do niniejszej SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 331050,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 507480,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 331050,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591004882

7.3.3) Ulica: Ciepła 4

7.3.4) Miejscowość: Świecie

7.3.5) Kod pocztowy: 86-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 331050,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane