Poprawa efektywności energetycznej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie
Miasto Radlin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00426958
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00426958/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-24 09:28
- Lokalizacja
- Radlin, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-26eb92dd-2316-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 6471897211
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00426958 z dnia 2024-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Radlin
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258658
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Rymera 15
1.5.2.) Miejscowość: Radlin
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-310
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 4590 221
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@radlin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miasto.radlin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9365581.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26eb92dd-2316-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00426958
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045677/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Poprawa efektywności energetycznej w budynku MOSiR - Zadanie I
1.1.8 Poprawa efektywności energetycznej w budynku MOSiR - Zadanie II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00352271
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.29.GKE.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7192979,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Nazwa inwestycji: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie
Zadanie nr 1: „Poprawa efektywności energetycznej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie – etap I”
Zadanie nr 2: „ Poprawa efektywności energetycznej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie – etap II”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W niniejszym postępowaniu zostały złożone dwie oferty, przez Wykonawców:
1. Konsorcjum Firm: Lider: DGW SP. z o.o. Partner: Zakład Stolarski i Remontowo Budowlany „TOMAN” Daniel Toman z ceną brutto: 16 190 573,60 zł (po poprawieniu omyłki rachunkowej – pismo nr
PZP.271.29.GKE.2024 z dnia 23.07.2024 r.).
2. COMPLIDO Michał Dziubek, ul. Walerego Przyborowskiego 91, 25-351 Domaszowice z ceną brutto:
17 272 128,80 zł
Ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia, tj. kwotę: 8 850 000,00 zł (osiem milionów osiemset pięćdziesiąt tysięcy, 00/100).
Zadanie 1: 6 650 000,00 zł
(sześć milionów sześćset pięćdziesiąt tysięcy złotych, 00/100)
Zadanie 2: 2 200 000,00 zł.
(dwa miliony dwieście tysięcy, 00/100)
Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16323499,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17272128,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |