Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie Gminy Obryte
GMINA OBRYTE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00427466
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00427466/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-24 11:20
- Lokalizacja
- Obryte, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4caad896-2269-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 5681546196
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00427466 z dnia 2024-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie Gminy Obryte
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OBRYTE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668137
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Obryte 185
1.5.2.) Miejscowość: Obryte
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-215
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.7.) Numer telefonu: 297411004
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugobryte@obryte.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.obryte.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://obryte.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie Gminy Obryte2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4caad896-2269-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00427466
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00071148/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie Gminy Obryte
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00351015
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.ZP.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest inwestycja do pn.: „Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie Gminy Obryte”.
2. W ramach zadania należy wykonać w systemie „zaprojektuj i wybuduj” rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bartodziejach, gmina Obryte.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
- wykonanie niezbędnych map dc projektowych,
- wykonanie projektów zagospodarowania terenu, i architektoniczno-budowlanych,
- wykonanie projektów technicznych i wykonawczych branż: architektoniczno-konstrukcyjnych, technologiczno-sanitarnych i elektrycznych,
- wykonanie projektu robót geologicznych na wykonanie otworu studziennego i na likwidację otworu studziennego;
- uzyskanie wymaganych przepisami uzgodnień, opinii, warunków i decyzji, w tym decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach i pozwolenie wodnoprawne (jeśli będą wymagane),
- badania gruntu (jeśli będą wymagane),
- wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną dokumentację, (łącznie z dostawą i montażem urządzeń i elementów wchodzących w skład obiektów i ich uruchomienie),
- obsługę geodezyjną powykonawczą,
- dokumentację powykonawczą,
- nadzór autorski (jeśli zamawiający wyrazi takie życzenie w SWZ zamówienia),
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie,
- przekazanie inwestorowi gotowego do użytkowania obiektu wraz z dokumentacją,
- zapewnienie gwarancji należytego wykonania robót,
4. Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w Programie Funkcjonalno-Użytkowym który stanowi załącznik do SWZ.
5. Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, nie dopuszcza składania ofert wariantowych, nie zamierza zawrzeć umowy ramowej, nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, a także nie dopuszcza złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych ani załączenia do oferty katalogów elektronicznych.
7. Zamawiający na podstawie art. 462 ust. 2 ustawy żąda, aby Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał firmy (nazwy) ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
9. Zamawiający informuje zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy, iż jeżeli w niniejszej SWZ zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, domniemywa się że towarzyszą im wyrazy „lub równoważne” w zakresie funkcjonalno-użytkowym. Zgodnie z art. 99 ust. 6 ustawy, Zamawiający stosował będzie kryteria równoważności określone w dokumentacji zamówienia, w szczególności w opisie przedmiotu zamówienia.
10. Ponadto Zamawiający informuje, iż każdorazowo odnosząc się do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i/lub ust. 3 ustawy, dopuszcza rozwiązania równoważne wskazywanym, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
11. Minimalny okres gwarancji i rękojmi za wady na cały zakres prac wynosi 36 m-cy. Wykonawca określa maksymalny okres gwarancji i rękojmi za wady w formularzu ofertowym. Bieg gwarancji oraz rękojmi rozpoczyna się od dnia podpisania przez strony protokołu końcowego odbioru przedmiotu umowy. i
12. Materiały z rozbiórki zgodnie z obowiązującym prawem wykonawca pozyska lub zutylizuje we własnym zakresie uwzględniając wynikający z tych zabiegów koszt przy wycenie przedmiotu zamówienia. Zamawiający może żądać aby poszczególne materiały z rozbiórki zostały pozostawione do zagospodarowania przez Zamawiającego.
13. Wykonawca w ramach wynagrodzenia, dostarczy na własny koszt i ryzyko, wszystkie niezbędne materiały, wyposażenie techniczne i sprzęt oraz zapewni odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel i nadzór nad realizacją zadania, umożliwiający wykonanie zamówienia w wyznaczonym terminie.
14. Wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie zgodnie z posiadaną odpowiednią wiedzą, doświadczeniem oraz potencjałem wykonawczym, zapewniającym wykonanie przedmiotu zamówienia z należytą starannością, jakością i organizacją pracy.
15. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wykonanie całości zamówienia.
16. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Zamawiający zachęca jednak aby przed złożeniem oferty Wykonawca dokonał wizji lokalnej, celem sprawdzenia miejsca robót oraz warunków związanych z wykonaniem robót będących przedmiotem zamówienia oraz celem uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych do wyceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
Zamawiający informuje, że nie organizuje wizji lokalnej.
17. Zamawiający wymaga, aby rozwiązania projektowe oraz sposób prowadzenia robót zapewniał utrzymanie dostawy wody i eksploatacji na wszystkich istniejących obiektach i przewodach istniejącego obiektu SUW oraz zapewnione były właściwe parametry w zakresie przydatności wody do spożycia.
18. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Wynagrodzenie wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia, wynikającą swoim zakresem z niniejszej specyfikacji warunków zamówienia,
2) Ceną oferty jest kwota wynagrodzenia ryczałtowego zaoferowana przez Wykonawcę w formularzu oferty.
3) Zamawiający przewiduje płatności częściowe za roboty realizowane w oparciu o sporządzony harmonogram rzeczowo – finansowy zatwierdzony przez Zamawiającego – 2 transze:
a) pierwsza transza – przekazywana Wykonawcy w wysokości nie wyższej niż 50% kwoty wynagrodzenia umownego na podstawie faktury częściowej wystawionej przez Wykonawcę, na podstawie protokołu odbioru częściowego, podpisanego przez upoważnianych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury. Datą zapłaty jest dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.
b) druga transza – pozostała część wynagrodzenia umownego wypłacona zostanie po zakończeniu realizacji inwestycji na podstawie faktury końcowej wystawionej przez Wykonawcę, na podstawie protokołu odbioru końcowego, podpisanego przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury. Datą zapłaty jest dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.
4) Wykonawca zapewnia finansowanie inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Wnioskodawcy programu Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych na czas poprzedzający wypłatę z Promesy z jednoczesnym zastrzeżeniem, że zapłata wynagrodzenia Wykonawcy inwestycji w całości nastąpi po wykonaniu inwestycji, po odbiorze końcowym Inwestycji przez Beneficjenta.
5) Podstawą do wystawienia faktury VAT za wykonanie części robót o wartości do 50%, jest protokół odbioru częściowego, potwierdzający pozytywny i zgodny z harmonogramem rzeczowo – finansowym, odbiór częściowy robót podpisany przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy bez uwag i zastrzeżeń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45247270-3 - Budowa zbiorników
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4697535,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5897850,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4697535,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Automatyka Arkadiusz Czyżeski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7591714739
7.3.3) Ulica: Świerże-Leśniewek 17
7.3.4) Miejscowość: Szulborze Wielkie
7.3.5) Kod pocztowy: 07-324
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4697535,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |