Renowacja kościoła parafialnego pw. Świętego Mikołaja w Pstrążnej
Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Mikołaja w Pstrążnej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00427511
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00427511/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-24 11:30
- Lokalizacja
- Pstrążna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4c57deda-7469-4661-88a8-e360165c5a98
- Identyfikator
- 6422972237
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00427511 z dnia 2024-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja kościoła parafialnego pw. Świętego Mikołaja w Pstrążnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Mikołaja w Pstrążnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6422972237
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wyzwolenia 28
1.5.2.) Miejscowość: Pstrążna
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-284
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 4300051
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lyski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lyski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4c57deda-7469-4661-88a8-e360165c5a981.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
jednostka samofinansująca się nie będąca jednostką budżetową lub samorządowym zakładem budżetowym
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja kościoła parafialnego pw. Świętego Mikołaja w Pstrążnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c57deda-7469-4661-88a8-e360165c5a98
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00427511
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00403245
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2024.FZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Parafia w Pstrążnej powstała prawdopodobnie w poł. XIII w. Obecny kościół, wzniesiony w 1905 r. jest trzecią świątynią w historii parafii. Kościół został poświęcony w dniu 10 grudnia 1905 r., w niedzielę odpustu św. Mikołaja. Świątynia zaprojektowana przez architekta górnośląskiego Ludwika Schneider. Podczas działań wojennych w 1945 r. kościół uległ licznym uszkodzeniom m. in. zawaliło się sklepienie nad prezbiterium.
Kościół neoromański, orientowany, jednonawowy z transeptem, od wsch. półkolista absyda, absydy również przy zakończeniach ramion transeptu. Od zachody czworoboczna, trójkondygnacyjna wieża, w dolnej części szersza. Nad nawą czworoboczna wieżyczka sygnaturki, z latarnią i hełmem ostrosłupowym. Ściany oszkarpowane, w górnej części potynkowane, z ceglastymi fryzami arkadkowymi. Okna trójdzielne z półkolistymi obrmieniami, w wieży biforium. Portal półkolisty, flankowany kolumnami. Dach dwuspadowy, kryty dachówką, hełm wieży i daszki nad absydami kryte blachą. Wewnątrz (m.in.) neobarokowe ołtarze oraz figury pochodzące z dawnego kościoła, polichromowana, kamienna chrzcielnica z XVIII wieku oraz w bocznej kruchcie XVII-wieczna kropielnica. Witraże w prezbiterium oraz wystrój plastyczny autorstwa Wiktora Ostrzolka. Rzeźbę św. Mikołaja z ołtarza głównego wyrzeźbił artysta Ludwik Konarzewski Senior. Obiekt posiada wartość historyczną, artystyczną i architektoniczną.
Obecny stan techniczny kościoła wymaga przeprowadzenia prac renowacyjnych ze względu na zły stan techniczny dachu. Jego konstrukcja drewniana ma wiele ubytków, zauważalna jest korozja mechaniczna i biologiczna, pokrycie dachu z licznymi ubytkami, system odwodnienia dachu zdekompletowany, zauważalne są zarysowania na sklepieniu.
Planowany zakres prac obejmuje:
1. wymianę więźby dachowej, pokrycia dachu, obróbek blacharskich i orynnowania, remont dzwonnicy,
2. zabezpieczenie konstrukcji budynku, naprawa sklepienia.
Obiekt ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków. Wszystkie zaplanowane do wykonania prace są zgodne z Wytycznymi Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz ustawą dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w dokumentacji, stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego na dzień 24.07.2024 r. do godz. 10:00 nie wpłynęła żadna oferta.| 2024-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |