Opracowanie dokumentacji dla budynku przy ul. Markiefki 64 wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego oraz opracowanie dokumentacji dla budynku przy ul. Markiefki 66

KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00184955
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00184955/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-10 10:53
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-30a11e5a-741b-4902-9edd-4f2194ba71fb
Identyfikator
6342697680
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

SZYMON GICPoznań, PL · lot 0
192 372 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00184955 z dnia 2025-04-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji dla budynku przy ul. Markiefki 64 wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego oraz opracowanie dokumentacji dla budynku przy ul. Markiefki 66

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1058886

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji dla budynku przy ul. Markiefki 64 wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego oraz opracowanie dokumentacji dla budynku przy ul. Markiefki 66

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30a11e5a-741b-4902-9edd-4f2194ba71fb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00184955

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041624/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku mieszkalnego położonego przy ul. Markiefki 64 oraz rozbiórka budynków przy ul. Markiefki 66 – opracowanie dok. wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00098663

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.011.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 141599,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Markiefki 64 w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego oraz opracowanie dokumentacji dla budynku mieszkalnego, budynku niemieszkalnego i budynków gospodarczych przy ul. Markiefki 66 w Katowicach. Zamówienie obejmuje: 1) opracowanie poniższej dokumentacji:
- Dokumentacja I – dokumentacja na rozbiórkę budynku mieszkalnego, budynku niemieszkalnego (oficyny) i budynków gospodarczych (komórki) przy ul. Markiefki 66 w Katowicach
-Dokumentacja II – dokumentacja na kompleksową modernizację energetyczną budynku mieszkalnego wielorodzinnego z oficyną boczną i tylną przy ul. Markiefki 64 w Katowicach wraz z przebudową, likwidacją niskiej emisji, wykonaniem instalacji c. o. i ciepłej wody, remontem klatki schodowej, remontem dachu oraz pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego, w tym:
a) ETAP I
Dokumentacja I
(A) Projekt rozbiórki
(B) Przedmiar robót
(C) Kosztorys inwestorski
(D) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Dokumentacja II
(A) Opracowania wstępne (inwentaryzacja budowlano-instalacyjna, kominiarska, fotograficzna; opinia geotechniczna; ocena stanu technicznego; opinia ornitologiczno-chiropterologiczna; mapa do celów projektowych)
(B) Audyt energetyczny wstępny
(C) Koncepcja projektowa pełnobranżowa
b) ETAP II
Dokumentacja II
(D) Projekt budowlany - Projekt zagospodarowania terenu
- Projekt architektoniczno-budowlany
(E) Warunki, uzgodnienia, zgody, pozwolenia i inne niezbędne dokumenty
(F) Projekt budowlany – Projekt techniczny
c) ETAP III
Dokumentacja II
(G) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
(H) Przedmiar robót
(I) Kosztorys inwestorski
(J) Audyt energetyczny końcowy

2) uzyskanie decyzji udzielającej pozwolenia na rozbiórkę, decyzji zatwierdzającej projekty budowlane i udzielającej pozwolenia na budowę i potwierdzenia o nie wniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych,
3) aktualizacja kosztorysu inwestorskiego na podstawie wykonanej dokumentacji, przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia na roboty budowlane,
4) aktualizacja audytu energetycznego końcowego, nie więcej niż 3 razy,
5) udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi do wykonanej dokumentacji i przekazywanie ich Zamawiającemu w wyznaczonym przez niego terminie, w tym dokonywanie stosownych zmian w dokumentacji – podczas prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane,
6) pełnienie kompleksowego nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych w oparciu o wykonaną dokumentację.
3. Dokumentacja spełniać będzie wszystkie wymogi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, ustaleniami określonymi w wymaganych decyzjach administracyjnych oraz spełniać będzie wymagania określone w „Specyfikacji technicznej”, stanowiącej załącznik nr 1 do umowy.
4. Przy opracowywaniu dokumentacji należy uwzględnić wytyczne zwarte w Standardach projektowania budynków dla osób z niepełnosprawnościami opublikowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
5. Szczegółowy zakres zamówienia określają projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. Zakres dokumentacji i prac z nią związanych określa w szczególności „Specyfikacja techniczna”, stanowiąca załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM ZE SPECYFIKACJĄ TECHNICZNĄ, W KTÓREJ ZOSTAŁY OPISANE SZCZEGÓŁY WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (wpływające na koszt)!

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 192372,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 321645,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 192372,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NUUA/Architekci Pracownia Architektury Szymon Gic

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7772691172

7.3.3) Ulica: Artura Grottgera

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-757

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 192372,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy sekcji VIII Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:
Wykonawca wykona kompletną dokumentację w terminie do 02.01.2026 r., przy czym:
1) Etap I wykona w terminie do 02.07.2025 r.
2) Etap II wykona w terminie do 02.10.2025 r.
3) Etap III wykona w terminie do 02.01.2026 r.
2025-04-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi