Remont Sali Senatu wraz z przyległym korytarzem w budynku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8.
UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00429561
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00429561/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-25 10:08
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eaf754d1-59ca-4507-bb8a-55216cc86e17
- Identyfikator
- 5730116775
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00429561 z dnia 2024-07-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont Sali Senatu wraz z przyległym korytarzem w budynku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001494
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jerzego Waszyngtona 4/8
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: h.maruszczyk@ujd.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ujd.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ajd_czest/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont Sali Senatu wraz z przyległym korytarzem w budynku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eaf754d1-59ca-4507-bb8a-55216cc86e17
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00429561
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067369/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont sali senatu, wymiana podłogi, instalacje logiczne/teletechniczne (audio, system głosowań); wymiana oświetlenia, malowanie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00406094
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.26.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 544281,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont Sali Senatu wraz z przyległym korytarzem w budynku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8.
2. Miejsce realizacji: Ulica Waszyngtona 4/8, Częstochowa.
3. Budynek UJD jest obiektem nauki i oświaty, w którym realizowana jest funkcja dydaktyczna i administracyjna uczelni. Składa się z czterech segmentów (A, B, C, D) o zróżnicowanej wysokości. Budynki, w kształcie prostokątów przylegają wzajemnie do siebie i łączą się ze sobą wewnętrznym patio.
Obiekt wzniesiony został w pierwszej połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. Wejście główne znajduje się w segmencie A (południowym) usytuowanym przy ulicy Waszyngtona. Od strony zachodniej zlokalizowano segment B, a od strony wschodniej segment C. Segment północny D zamyka zabudowę.
Pomieszczenie przeznaczone do remontu: Sala Senatu (o pow. 90,18m2) oraz przyległy korytarz (o pow. 59,34m2) zlokalizowane są na I piętrze, w segmencie A.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja¬ projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWIOR). Dokumentacja wraz z specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót są udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
5. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentami, o których mowa w punkcie poprzedzającym oraz obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej i sztuką budowlaną, w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi i mienia.
6. Zamawiający zastrzega, że załączone przedmiary robót mają charakter pomocniczy. W zakres zamówienia wchodzą wszystkie roboty, które należy zrealizować, by przedmiot określony w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót został wykonany należycie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
7. Zamawiający przewiduje możliwości odbycia wizji lokalnej przed upływem terminu składania ofert.
8. Podczas wizji lokalnej przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielać odpowiedzi na zapytania Wykonawców.
9. Zamawiający wyjaśnia, że wszystkie wątpliwości, niejasności SWZ, Wykonawcy winni wyjaśniać z Zamawiającym w trybie zapytań do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zgodnie z art. 284 ust. 1 i 2 ustawy pzp. Wizja lokalna dopuszczona przez Zamawiającego ma charakter fakultatywny i nie zastępuje, ani nie uzupełnia opisu przedmiotu zamówienia zawartego w SWZ.
10. W celu odbycia wizji lokalnej, Wykonawca zobowiązany jest skontaktować się z przedstawicielem Zamawiającego, Panią Katarzyną Kała-Kukla (z min. 1 - dniowym wyprzedzeniem), na adres email: k.kala-kukla@ujd.edu.pl, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08.00-14.00.
11. Zgodnie z artykułem 101 ustęp 4 ustawy Pzp, w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, tj. dokumentacji projektowej lub w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w artykule 101 ustęp 1 punkt 2 i ustęp 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej , systemowi referencji technicznych. Należy przyjąć, że każdej wskazanej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszy zwrot „lub równoważne”.
11. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne, stosowanie do artykułu 99 ustęp 4-6 lub artykułu 101 ustęp 4 ustawy Pzp, to na Wykonawcy ciąży obowiązek wykazania dowodu, ze oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane są zgodne z wymaganiami Zamawiającego i w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Jeśli zastosowanie rozwiązania równoważnego wymaga dopełnienia strony formalnej, na przykład: wykonania projektów, rysunków, Wykonawca ma obowiązek dopełnić te czynności i uwzględnić w cenie oferty.
12. Wykonawca zobowiązany jest zgłosić w ofercie stosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót.
13. W przypadku, gdy wymagania w dokumentacji projektowej lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót odnoszą się do znaku towarowego, danego pochodzenia lub danej produkcji, Zamawiający wymaga, by Wykonawca przedstawił w ofercie dowód równoważności oferowanych przez niego produktów w stosunku do określonych w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, np. karty katalogowe, dokumentację techniczną.
14. W przypadku, gdy wymagania w dokumentacji projektowej lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót odnoszą się do norm lub innych systemów odniesienia, Zamawiający wymaga, by Wykonawca udowodnił w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, przez dołączenie do oferty w szczególności stosownych przedmiotowych środków dowodowych, w sposób określony w artykule 101 ustęp 5 i 6 ustawy Pzp.
15. Prace będą prowadzone w czynnym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia robót i dostosowania sposobu ich prowadzenia w związku z faktem użytkowania budynku podczas prowadzenia robót.
16. Wynagrodzenie wykonawcy za realizację niniejszego wynagrodzenia będzie wynagrodzeniem ryczałtowym, w konsekwencji czego konieczność wykonania robót, bez których przedmiot zamówienia określony w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania robót nie mógłby być zrealizowany, a których wykonawca nie przewidział, nie będzie miała wpływu na wysokość wynagrodzenia – nie będzie stanowiła podstaw do podwyższenia ceny zawartej w ofercie.
17. Zamawiający wymaga, by wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane materiały i urządzenia. Okres gwarancji i rękojmi: 60 miesięcy licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca w ramach gwarancji zobowiązany jest do wykonywania własnym staraniem i na własny koszt przeglądów gwarancyjnych i konserwacji wynikających z instrukcji zamontowanych elementów, urządzeń i wyposażenia, zgodnie z zaleceniami bądź wymaganiami producentów, w tym wymiany materiałów eksploatacyjnych oraz usuwania wad lub usterek powstałych lub ujawnionych w okresie gwarancji.
18. Termin realizacji zamówienia: do 14 tygodni licząc od daty przekazania frontu robót.
19. Przekazanie frontu robót i rozpoczęcie realizacji nastąpi w terminie do 5 dni roboczych licząc od dnia podpisania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania gotowości do przejęcia terenu robót w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym.
20. Przekazanie Wykonawcy frontu robót nastąpi protokolarnie z udziałem przedstawiciela Zamawiającego.
21. Roboty będą prowadzone zgodnie z harmonogramem prowadzenia robót uzgodnionym z Zamawiającym przed podpisaniem umowy.
22. Przedmiot umowy uważa się za wykonany z zachowaniem terminu określonego w punkcie 18 , jeżeli przed jego upływem Wykonawca:
- wykona całość robót stanowiących przedmiot umowy;
- przedłoży Zamawiającemu zawiadomienie o zakończeniu całości robót wraz z kompletną dokumentacją odbiorową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214400-4 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższym
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
32320000-2 - Sprzęt telewizyjny i audiowizualny
39000000-2 - Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie artykułu 255 punkt 1 ustawy pzp – w postępowaniu nie złożono żadnej oferty.| 2024-07-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |