Remont sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym w miejscowości Czystogarb po byłym PGR Czystogarb.

Gmina Komańcza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00430228
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00430228/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-25 12:47
Lokalizacja
Komańcza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c42b890-2e2f-11ef-b373-0e435a8a43bc
Identyfikator
6871785088
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczawne, PL · lot 0
2 426 400,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00430228 z dnia 2024-07-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym w miejscowości Czystogarb po byłym PGR Czystogarb.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komańcza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440755

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komańcza 166

1.5.2.) Miejscowość: Komańcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-543

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 13 4677035

1.5.8.) Numer faksu: 13 4677500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@komancza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.komancza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c42b890-2e2f-11ef-b373-0e435a8a43bc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym w miejscowości Czystogarb po byłym PGR Czystogarb.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c42b890-2e2f-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00430228

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00221131/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym w miejscowości Czystogarb po byłym PGR Czystogarb

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00374222

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Tryb zamówienia z wolnej ręki (art. 214 ust.1 pkt 11 ustawy Pzp) wybrano, gdyż Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki
Komunalnej Spółka z o.o. z/s w Szczawnem, stanowi osobę prawną, nad którą Gmina Komańcza sprawuje kontrolę,
odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne
oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej. Ponad 90% działalności Spółki dotyczy
wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę, a także nie posiada ona bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Celem Spółki jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb ludności. Wskazany wyżej art. 214 ust. 1 pkt 11
ustawy Pzp pozwala na realizację zadania własnego gminy tj. zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w szczególności
zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych wskazanych w ustawie o samorządzie
gminnym przez powołaną w tym celu Spółkę

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Wp.271.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu mieszkaniowym w miejscowości Czystogarb po byłym PGR Czystogarb.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1. Wytyczenie geodezyjne robót liniowych.
2. Przeprowadzenie wykopów liniowych wzdłuż istniejącej sieci kanalizacyjnej wraz z demontażem istniejących rur kamionkowych oraz studzienek betonowych. Niezbędnym będzie prowadzenie jednoczesnych prac montażowych nowej sieci zbudowanej wg obecnie obowiązujących norm budowlanych, z rur PCV SN 12 łączonych na wcisk, najlepiej z wydłużonym kielichem i wprasowaną uszczelką oraz montaż nowych studni betonowych, rewizyjnych o średnicy nominalnej 1000 mm wraz ze złazami
i włazami żeliwnymi.
Opis przedsięwzięcia:
- Długość kanalizacji PCV DN (fi )200 mm-L = 811 m,
- Długość kanalizacji PCV DN (fi )160 mm-L = 106 m,
- 43 szt. - studnie rewizyjne z kręgów betonowych o średnicy 1000 mm,
- przewiert sterowany pod drogą wojewódzką PE DN 300 (fi ) długość 67 m.
3. Demontaż i odtworzenie istniejących ogrodzeń, krawężników, chodników, nawierzchni asfaltowej, z tłucznia i kostki betonowej.
4. Wykonanie próby szczelności kanałów na eksfiltrację i infiltrację oraz inspekcja kamerą wizyjną.
5. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2426400,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2426400,13 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2426400,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. z/s w Szczawnem

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 370458560

7.3.4) Miejscowość: Szczawne

7.3.5) Kod pocztowy: 38-542

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2426400,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-10-30
2024-07-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane