Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu

POWIAT ŚWIECKI - Starostwo Powiatowe w Świeciu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00431741
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00431741/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-26 10:05
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-98fa1945-3932-11ef-880f-0e435a8a43bc
Identyfikator
5591876820
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windRoboty muroweRoboty malarskieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00431741 z dnia 2024-07-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŚWIECKI - Starostwo Powiatowe w Świeciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350978

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Generała Józefa Hallera 9

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 56 83 100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@csw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.csw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/csw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98fa1945-3932-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431741

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029698/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Wymiana dźwigu osobowego w Starostwie Powiatowym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00395293

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRiZP.272.1.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 327806,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla projektu wymiany windy wewnętrznej w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu, przy ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie, na terenie działek nr 647/223 i 647/224, w miejscowości Świecie oraz wykonywanie w okresie gwarancji comiesięcznych nieodpłatnych przeglądów konserwacyjnych urządzenia zgodnie z przepisami prawa i określanie corocznego resursu urządzenia.

Projektowana winda wewnętrzna o napędzie hydraulicznym, z maszynownią, o udźwigu 900 kg. Szyb windy istniejący, konstrukcji żelbetowej, posadowiony na fundamencie. Dodatkowo projektuje się drzwi wejściowe do budynku z poziomu terenu otwierane automatycznie.
2. Dane techniczne projektowanej windy wewnętrznej w budynku:
2.1 Dane techniczne (wg PN-ISO 9836:2022):
- długość zewnętrzna szybu 2,72 m
- szerokość zewnętrzna szybu 2,44 m
- szerokość kabiny 1,50 m
- głębokość kabiny 1,40 m
- wysokość podnoszenia ~10,08 m
- liczba przystanków 5

3. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe projektowanej inwestycji
3.1 Winda wewnętrzna dla osób niepełnosprawnych i niewidomych
- dźwig – osobowy,
- udźwig – 900 kg,
- ilość przystanków – 5,
- ilość dojść – 5 (rozmieszczone dwustronnie),
- prędkość – do 0,63 m/s – regulowana w całym zakresie,
- wysokość podnoszenia - ~10,08 m,
- drzwi kabinowe – 2 szt., automatyczne teleskopowe 2AT, o wymiarach 900x2000 m, wykonanie: stal nierdzewna satyna, wyposażone w napęd regulowany oraz w kurtynę świetlną,
- drzwi szybowe – 5 szt., automatyczne teleskopowe 2AT, o wymiarach: 900x2000 mm, wykonanie: stal nierdzewna satyna,
- odporność EI – bez klasy ognioodporności,
- wymiary kabiny – 1400x1500 mm,
- kabina dźwigu przelotowa pod kątem 90°:
- wyposażenie kabiny:
- panel dyspozycji powinien być zamontowany na wysokości 80-120 cm nad podłogą i w odległości 50 cm od naroża kabiny, na ścianie bocznej, wykonany ze stali nierdzewnej o wysokiej odporności na uszkodzenia, wyposażony w: elektroniczny cyfrowy wyświetlacz pięter i strzałki kierunku jazdy, podświetlane, wypukłe przyciski z grafiką Braille’a, świetlną i dźwiękową sygnalizację przeciążenia kabiny, powinien być wyposażony w dodatkowe oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących oraz informację głosową, przycisk przystanku wyjściowego z budynku powinien wystawać 5 mm(+/- 1 mm) ponad pozostałe przyciski ( zalecany kolor zielony),
- oświetlenie – umieszczone w suficie typu LED,
- sufit – ze stali nierdzewnej,
- oświetlenie awaryjne akumulatorowe – min. 2 h,
- poręcze po obu stronach kabiny okrągłe ze stali nierdzewnej na wysokości 90 cm,
- lustra montowane na ścianach przeciwnych do drzwi wejściowych znajdujące się na wysokości maksymalnie 40 cm od poziomu podłogi,
- wentylator – cichobieżny uruchamiany automatycznie,
- listwy przypodłogowe – odboje ze stali nierdzewnej,
- VOX – system informacji głosowej w kabinie,
- podłoga – wykładzina antypoślizgowa,
- wykończenie kabiny: stal nierdzewna satyna,
- kasety wezwań – z piętrowskazywaczami, wykonane ze stali nierdzewnej, ze strzałkami kierunku jazdy na każdym przystanku,
- zewnętrzny panel sterujący wyposażony w wypukłe klawisze z oznaczeniami w języku Braille’a należy umieścić na wysokości 80-120 cm od posadzki,
- sygnalizacja przyjazdu dźwigu osobowego: przy każdych drzwiach do dźwigu należy umieścić sygnalizację świetlną i dźwiękową informującą, że dźwig osobowy przyjechał oraz w którą stronę zmierza ( pojedynczy sygnał dźwiękowy powinien oznaczać wjazd do góry, podwójny zjazd w dół, może być informacja słowna „ w górę” i „ na dół”),
- napęd – hydrauliczny, zabezpieczony termistorowo przed przegrzaniem uzwojeń i niepełnym zasilaniem, regulowany, płynna regulacja prędkości w całym jej zakresie. Efekt uzyskuje się na skutek sterowania elektronicznego unikalnym zaworem. Zastosowanie napędu posiadającego płynną regulację prędkości daje korzyści w postaci: poprawienia komfortu jazdy, wydłużenia okresu eksploatacji agregatu pompowego, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej,
- zjazd awaryjny – na najniższy przystanek w przypadku braku zasilania z automatycznym otwarciem drzwi,
- sterowanie – mikroprocesorowe, zbiorczość góra/dół, z możliwością programowania funkcji eksploatacyjnych i funkcji specjalnych. Zjazd pożarowy. System komunikacji głosowej ze służbami ratowniczymi poprzez sieć GSM – karta SIM użytkownika,
- szyb minimalne wymiary wew. – istniejące,
- podszybie – wymiary istniejące, min. 1200 mm,
- nadszybie – wymiary istniejące, min. 3500 mm,
- maszynownia – na kondygnacji piwnicy,

Uwaga
Winda wewnętrzna wg opracowania ostatecznie wybranego producenta windy.
Przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych należy przeanalizować i uwzględnić wszystkie wytyczne producenta windy i zrealizować wszystkie wytyczne budowlane.

3.2. Stolarka drzwiowa
- drzwi zewnętrzne wejściowe z poziomu terenu, aluminiowe z przeszkleniem, otwierane elektrycznie po rozpoznaniu ruchu człowieka – drzwi wyposażone w siłownik i sterownik do automatycznego otwierania

4. Roboty wykończeniowe
4.1 Tynki
- wewnętrzne (uzupełnienia): tynk cementowo-wapienny kat. III, wykończony gładzią szpachlową oraz tynk cienkowarstwowy, mozaikowy.

4.2. Malowanie
- ścian wewnętrznych farbą emulsyjną 2-krotnie, w kolorze istniejących ścian i sufitów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262520-2 - Roboty murowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 225210,23 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla projektu dwóch platform przyschodowych w klatce schodowej nr 2 z kondygnacji II na kondygnację III, w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu, przy ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie, na terenie działek nr 647/223 i 647/224, w miejscowości Świecie oraz wykonywanie w okresie gwarancji comiesięcznych nieodpłatnych przeglądów konserwacyjnych urządzeń zgodnie z przepisami prawa i określanie corocznego resursu urządzeń.

Projektowane dwie platformy przyschodowe, każda o tych samych parametrach, wewnętrzne, konstrukcji stalowej, o wymiarze podestu platformy 80x100 cm, montaż platformy bezpośrednio do ściany, udźwig 225 kg. Platformy o napędzie elektryczno-zębatkowym.

6. Dane techniczne projektowanych platform przyschodowych w budynku:
6.1 Dane techniczne (wg PN-ISO 9836:2022):
- długość użytkowa platformy 1,00 m
- szerokość użytkowa platformy 0,80 m
- powierzchnia użytkowa platformy 0,80 m2
- liczba przystanków (łączna) 2
- wysokość podnoszenia (łącznie) 1,92 m

7. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe projektowanej inwestycji
7.1. Platforma przyschodowa dla osób niepełnosprawnych – łącznie projektuje się 2 platformy
- typ urządzenia – platforma przyschodowa do transportu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich z dużymi tylnymi kołami oraz na wózkach elektrycznych,
- ilość – 2 szt.,
- rodzaj toru jazdy – szyna prosta (11 stopni schodowych)
- rodzaj napędu – elektryczno-zębatkowy,
- prędkość jazdy – ~0,1 m/s, łagodny start i zatrzymanie urządzenia,
- ilość przystanków – 2 przystanki – górny i dolny poziom,
- kąt nachylenia toru jezdnego – ~30°,
- przeznaczenie montażu – wewnątrz budynku,
- udźwig – 225 kg,
- wymiary podestu platformy – 80x100 cm,
- sposób montażu konstrukcji – bezpośrednio do ściany,
- moc silnika – 0,5 kW,
- zasilanie jednofazowe 230V AC, TN-S (bezpiecznik B10A + wyłącznik bezpiecznika 30mA), napęd bateryjny na platformie 2x12 V,
- sterowanie na platformie – przyciskowe,
- przywołanie platformy – za pomocą kaset przywoławczych,
- składanie – automatyczne,
- gwarancja – 36 miesięcy serwisowej,
- szyna:
- szyna – wykonana z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo,
- szerokość szyny po zamontowaniu bezpośrednio do ściany 100 mm,
- platforma:
- wykonanie z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo,
- podłoga na platformie antypoślizgowa,
- poręcz na platformie umożliwiająca wjazd,
- płaskie rampy najazdowe na obu krawędziach platformy, ułatwiające wjazd wózka - zabezpieczają wózek przed zjechaniem podczas jazdy
- najazd z 3 stron urządzenia,
- system przeciw tnący,
- dwie barierki – ramiona zabezpieczające przed zjechaniem wózka z platformy,
- blokada kluczykowa zabezpieczająca przed korzystaniem z urządzenia przez osoby nie- upoważnione,
- przycisk na platformie „STOP”.

Uwaga
Konstrukcja platformy przyschodowej wg opracowania ostatecznie wybranego producenta platformy.
Przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych należy przeanalizować i uwzględnić wszystkie wytyczne producenta platformy przyschodowej.

8. Roboty wykończeniowe
8.1 Tynki
- wewnętrzne (uzupełnienia): tynk cementowo-wapienny kat. III, wykończony gładzią szpachlową oraz tynk cienkowarstwowy, mozaikowy,

8.2. Malowanie
- ścian wewnętrznych farbą emulsyjną 2-krotnie, w kolorze istniejących ścian i sufitów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262520-2 - Roboty murowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 102596,74 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 260 ust. 2 Prawa zamówień publicznych - ustawa z 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) dalej w skrócie Pzp, Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania prowadzonego w trybie podstawowym na zadanie pn. Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu.
W niniejszym postępowaniu wpłynęły następujące oferty częściowe:
Część 1 Dostawa i montaż dźwigu osobowego wraz z demontażem istniejącego oraz montaż siłownika i sterownika do automatycznego otwierania drzwi
Numer oferty 1, Wykonawca LIFTPROJEKT RAFALIK
SPÓŁKA KOMANDYTOWA Olga Szczepanik, ul. Pawia 51/72, 01-030 Warszawa
Cena brutto 287 451,00 [PLN], Gwarancja 60 [msc]



Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 234 320,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do poziomu zaoferowanej ceny dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 287451 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287451 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 260 ust. 2 Prawa zamówień publicznych - ustawa z 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) dalej w skrócie Pzp, Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania prowadzonego w trybie podstawowym na zadanie pn. Likwidacja barier architektonicznych oraz informacyjno- komunikacyjnych w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu.
W niniejszym postępowaniu wpłynęły następujące oferty częściowe:
Część 2 Dostawa i montaż platform przyschodowych wraz z doprowadzeniem zasilania
Numer oferty 1, Wykonawca LIFTPROJEKT RAFALIK SPÓŁKA KOMANDYTOWA Olga Szczepanik ,ul. Pawia 51/72, 01-030 Warszawa,
Cena brutto 144771,00 [PLN], Gwarancja 60 [msc],
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 120 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do poziomu zaoferowanej ceny dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 144771 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 144771 PLN

2024-07-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane