Remont pokrycia dachu w budynku Szkoły Podstawowej Nr 310 przy ul. Hawajskiej 7 w Warszawie
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00431833
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00431833/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-26 10:27
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7b33e11d-2702-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00431833 z dnia 2024-07-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pokrycia dachu w budynku Szkoły Podstawowej Nr 310 przy ul. Hawajskiej 7 w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pokrycia dachu w budynku Szkoły Podstawowej Nr 310 przy ul. Hawajskiej 7 w Warszawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b33e11d-2702-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431833
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025270/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.29 Remont dachu w Szkole Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej 7
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00359587
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 55/WZP/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1278694,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont pokrycia dachu w budynku Szkoły Podstawowej Nr 310 przy ul. Hawajskiej 7 w Warszawie.
Informacje ogólne
Na działkach nr ew. 9/1, 9/2 – KW 410979 oraz 9/3, w obrębie 1-10-18 na terenie Dzielnicy Ursynów w m.st. Warszawa zlokalizowano zespół budynków oświatowych, w którym znajdują się: Szkoła Podstawowa nr 310 oraz Przedszkole nr 366 wraz z blokiem żywienia, do którego prowadzi łącznik. Blok żywienia stanowi wspólną powierzchnię zarówno dla użytkowników Przedszkola jak i Szkoły. Budynek Szkoły Podstawowej i Przedszkola zostały wybudowane w latach 80 XX wieku w oparciu o prefabrykowany system szkieletowy SBO Ursynów Północny, składa się z kilku brył o zróżnicowanej wysokości. Budynki są w niewielkim stopniu podpiwniczone.
Opis techniczny budynku
Budynek został wykonany w technologii mieszanej: tradycyjnej murowanej i prefabrykowanej opartej na katalogu elementów wielkoblokowych, posadowiony na ławach fundamentowych. Elementy konstrukcyjne z elementów systemowych, prefabrykowanych, ściany osłonowe wykonane z gazobetonu. Stropodach wentylowany wykonany z elementów prefabrykowanych. Ściany zewnętrzne kondygnacji nadziemnych - gazobeton o gr. 24 cm, ściany zewnętrzne piwnic – beton ocieplony styropianem. Stolarka okienna z PCV drzwiowa mieszana z aluminium i PCV, Stropy żelbetowe z płyt SPIROLL, Stropy między kondygnacjami - płyty konstrukcyjne prefabrykowane. Nad „forum” dach typu lekkiego w konstrukcji stalowej, nad pozostałą częścią obiektu stropodach wentylowany. Stan techniczny budynku - dobry. Konstrukcja techniczna budynku w stanie dobrym. Świetliki dachowe znajdujące się na dachu (stołówka przedszkolna) o konstrukcji stalowej pokrytej poliwęglanem komorowym.
Budynek posiada instalacje:
elektryczną, odgromową, centralnego ogrzewania, zw., c.w.u., kanalizacji, wentylacji grawitacyjnej, wentylacji mechanicznej.
Podczas przeprowadzonych oględzin i oceny stanu technicznego kompleksu budynków oświatowych w tym: pokrycia dachowego, obróbek blacharskich i elementów odprowadzających wodę z powierzchni dachu nie stwierdzono nadmiernego zużycia elementów konstrukcyjnych i przekroczenia SGN i SGU. Nie stwierdzono również pęknięć konstrukcyjnych.
Ocena stanu technicznego elementów dachu
Pokrycie z papy:
W trakcie przeprowadzonej wizji lokalnej dokonano szczegółowych oględzin stanu technicznego pokrycia dachu i obróbek blacharskich. Pokrycie w stanie złym, wielokrotnie miejscowo naprawiane na skutek pojawiających się przecieków do wnętrza budynku. Szacunkowa ilość warstw starego pokrycia z papy termozgrzewalnej została określona na podstawie badań wgłębnych. Grubość istniejących warstw pokrycia wynosi 20-26mm co stanowi ok. 5 warstw papy.
W związku z powyższym, uznaje się za konieczne odciążenie konstrukcji żelbetowej z płyt korytkowych stropodachu i całkowitą rozbiórkę istniejącego pokrycia do podłoża betonowego.
Wywietrzaki dachowe:
Podstawy murowane z cegły pełnej, obrobione papą termozgrzewalną. Miejscowo uszkodzenia powierzchni papy. Konieczna jest rozbiórka pokrycia z papy i ocena stanu technicznego murowanych podstaw dachowych wywietrzaków. W przypadku stwierdzenia ich złego stanu należy dokonać rozbiórki i wykonania nowych podstaw. Nasady wentylacyjne w stanie złym, pogięte, z wieloma ogniskami korozji, elementy osłonowe wylotów z miejscowo uszkodzonymi elementami montażowymi. Nasady kominowe do wymiany. Z uwagi na konieczność wymiany wywietrzaków dachowych na turbowenty, podstawy dachowe mogą być zamiennie wykonane jako lekkie z płyt OSB obrobionych papą.
Obróbki blacharskie:
Obróbki blacharskie wykonane z blachy ocynkowanej z miejscowymi ogniskami zaawansowanej korozji. Miejscowo brak spadków obróbek dla odprowadzenia wód opadowych i tworzące się na nich zastoiny powodują postępująca korozję. Nieszczelności mają destrukcyjny wpływ na stan techniczny murków attykowych znajdujących się pod nimi. Konieczna wymiana obróbek blacharskich na wszystkich elementach dachu (attyki, ściany świetlików).
Świetliki dachowe
Świetliki dachowe zlokalizowane w obrębie opisywanego dachu wykonane z płyt z poliwęglanu komorowego opartych na konstrukcji stalowej. Przekrycie z płyt poliwęglanu w złym stanie technicznym z wieloma spękaniami powierzchni. Komory wewnątrz płyt silnie zanieczyszczone ograniczające w znacznym stopniu przezierność i przenikanie światła dziennego do pomieszczeń. Brak możliwości okresowego przewietrzania pomieszczeń powoduje ich silne nagrzewanie w okresie letnim. Dla zachowania skutecznego doświetlenia pomieszczeń, znaczącego zmniejszenia strat ciepła oraz umożliwienia skutecznego przewietrzania pomieszczeń, konieczna jest ich wymiana na nowe przeszklone o konstrukcji aluminiowej wykonane w konstrukcji fasad szklanych z jedną kwaterą uchylną, sterowaną elektrycznie z poziomu podłogi lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Po wymianie świetlików konieczne jest wykonanie robót wykończeniowych ścianek świetlików od wewnątrz pomieszczeń.
W przypadku konieczności ocieplenia obwodowego świetlików wełną mineralną bezwzględnie należy wykonać jej zabudowę od wewnątrz pomieszczenia.
Instalacja odgromowa:
Istniejąca instalacja odgromowa w stanie szczątkowym nie spełniającym wymagań technicznych w zakresie ochrony odgromowej budynku. Instalację należy zdemontować i wykonać odtworzeniowo zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest remont pokrycia dachowego wielowarstwowego z papy aktywowanej termicznie wraz z robotami towarzyszącymi na dachu kompleksu budynków będących częścią połączonych ze sobą budynków oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 310 i Przedszkola nr 366 zlokalizowanych przy ul. Hawajskiej 7 w Warszawie oraz pokrycia z hydroizolacji powłokowej bezspoinowej z wkładką techniczną nylonową na części dachu nad budynkiem FORUM.
Realizacja prac remontowych została zaplanowana na podstawie przeprowadzonych oględzin i oceny stanu technicznego pokrycia dachowego, obróbek blacharskich oraz elementów odprowadzających wodę z dachu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
Projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 2 do SWZ;
Plan organizacji robót – załącznik nr 5a do SWZ;
Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5b do SWZ;
Przedmiar robót – załącznik nr 5c do SWZ;
Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, dalej zwana „Dokumentacją”, stanowiąca zgodnie z numeracją załączniki do Umowy – załącznik nr 5d do SWZ;
Materiały informacyjne – załącznik nr 5e do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261910-6 - Naprawa dachów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1141418 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2436398,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1141418 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DEEP SERVICE TOMASZ BOHATYROWICZ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1250834439
7.3.3) Ulica: Mazowiecka
7.3.4) Miejscowość: Budy Zaklasztorne
7.3.5) Kod pocztowy: 96-330
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1141418 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2024-07-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |