Wyk. dokum. proj. oraz robót budow. związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach zad. inw. „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy

Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00432545
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00432545/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-26 13:01
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6ba9f812-ed03-11ee-b4e0-4ac387c144e3
Identyfikator
9542588939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWyrównywanie nawierzchni obiektów sportowychWznoszenie ogrodzeńRoboty w zakresie zagospodarowania terenuUsługi wycinania drzewRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00432545 z dnia 2024-07-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wyk. dokum. proj. oraz robót budow. związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach
zad. inw. „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Porcelanowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-246

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniainwestycje@kisa.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kisakatowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyk. dokum. proj. oraz robót budow. związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach
zad. inw. „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ba9f812-ed03-11ee-b4e0-4ac387c144e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00432545

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031564/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej Gieksy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00299016

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KISA/DZP/TP/14/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3234367,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy”

Opis przedmiotu zamówienia:
1. Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych dla zakresu robót wymaganego Ustawą Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (pozwolenie na budowę hali pneumatycznej z okresem użytkowania 180 dni)
2. Wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych wszystkich branż, realizację zagospodarowania terenu zgodnie z projektem oraz dostawę i montaż urządzeń, elementów wyposażenia niezbędnych dla funkcjonowania obiektu oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (o ile zajdzie taka konieczność).
3. Zapewnienie nadzoru autorskiego przez projektantów (autorów projektu) przez czas trwania inwestycji (m.in. udział w naradach koordynacyjnych na budowie, weryfikacja zgodności realizacji z dokumentacją projektową).

Zakres obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie, m.in.:
 boiska piłkarskiego wymiarze całkowitym 30x62 m i wymiarze pola gry 26x56m z nawierzchnią z trawy sztucznej, systemem drenażu i oświetleniem zewnętrznym, ogrodzone piłkochwytami z bramą (1szt.) oraz furtkami (3 szt.),
 doboru i montażu elementów wyposażenia boiska – bramki piłkarskie 5x2m,
 montażu tymczasowej hali pneumatycznej o wym. 29x61m, wys. 8-9m, składającej się z systemu trzech powłok z oplotem z sieci lin stalowych, przytwierdzonej do podłoża systemem kotew gruntowych, wyposażonej w system centrali grzewczo – nadmuchowej z układem rezerwowego nadmuchu zespolonej jako jedno urządzenie lub zastosowanie dwóch niezależnych urządzeń nadmuchowych, oświetlenie (podstawowe i awaryjne), drzwi główne (1 szt.) i awaryjne (min. 2 szt.),
 magazynu do przechowywania powłoki pneumatycznej typu „blaszak”,
 modernizacji terenów zielonych,
 budowy infrastruktury technicznej,
 niezbędnych przekładek i zabezpieczeń sieci uzbrojenia podziemnego (o ile zajdzie taka potrzeba),
 niezbędnej wycinki drzew i krzewów,

Zadanie realizowane jest z dofinansowaniem ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Uwaga:
1. Po zakończeniu procedury odbiorowej oraz po instruktażu pracowników Użytkownika z zakresu obsługi urządzeń, Wykonawca zobowiązany jest do demontażu tymczasowej hali pneumatycznej w terminie do 30 dni od dnia dokonania odbioru końcowego robót przez Zamawiającego.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na swój koszt wszelkich niezbędnych do utrzymania gwarancji usług konserwacyjnych i serwisowych przez cały okres tej gwarancji, w tym dwa razy w roku Wykonawca zapewni nadzór techniczny nad montażem (rozłożeniem) w okresie jesiennym (październik/listopad) i demontażem (złożeniem) hali tymczasowej w okresie wiosennym (marzec/kwiecień) w terminie uzgodnionym z Użytkownikiem
3. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia instruktażu pracowników Użytkownika z montażu i demontażu hali pneumatycznej oraz obsługi hali pneumatycznej, w tym systemu grzewczo-nadmuchowego. Szkolenie odbędzie się w miejscu i terminie uzgodnionym z Użytkownikiem, po zakończeniu procedury odbiorowej. Przeprowadzenie szkolenia zostanie udokumentowane podpisanym protokołem.

Szczegółowy zakres prac określa:
- program funkcjonalno-użytkowy (załącznik nr 7 do SWZ),
- projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 12 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45236200-2 - Wyrównywanie nawierzchni obiektów sportowych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało wszczęte poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 24.04.2024 r., numer ogłoszenia 2024/BZP 00299016/01.
Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 915 000,00 zł brutto.

W wyznaczonym terminie tj. do dnia 29.05.2024 r. do godz. 8:00 do Zamawiającego wpłynęły 3 oferty:
1 INTERHALL SP. Z O.O. UL. MILOWICKA 1F,40-312 KATOWICE cena netto: 5 190 000,00 zł, cena brutto: 6 383 700,00 zł
2 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT Ilona Stańczyk
ul. Podlesie 17, 41-303 Dąbrowa Górnicza cena netto: 4 195 000,00 zł, cena brutto: 5 159 850,00 zł
3 Moderato Sp. z o.o. Osiedle Rotmistrza Witolda Pileckiego 17/6, 32-600 Oświęcim cena netto: 4 470 000,00 zł, cena brutto: 5 498 100,00 zł

Oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. Wobec powyższego Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5159850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6383700,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie jest udzielane w imieniu i na rzecz Miasta Katowice(adres: ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice) przez Katowickie
Inwestycje S.A.
2024-07-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane