Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Modernizacja Hali Sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku”

Powiat Płoński-Referat Wspólnej Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00432949
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00432949/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-26 14:18
Lokalizacja
Płońsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4aaf435a-353a-11ef-acf6-4e696a6d8c25
Identyfikator
5671788408
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane związane z salami gimnastycznymiWykonywanie pokryć dachowychRoboty w zakresie podłóg drewnianychRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00432949 z dnia 2024-07-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Modernizacja Hali Sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Płoński-Referat Wspólnej Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377712

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płocka 39

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 23 662-77-64÷66

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@powiat-plonski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-plonski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4aaf435a-353a-11ef-acf6-4e696a6d8c25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Modernizacja Hali Sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4aaf435a-353a-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00432949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033522/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja hali sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00395218

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OS.272.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 413484,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Modernizacja Hali Sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku”.
2. Zadanie współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu” – edycja 2024.
3. Hala Sportowa będąca przedmiotem zamówienia przystosowana jest do gry w m.in. siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Częścią integralną Hali Sportowej jest zaplecze w skład którego wchodzą: istniejąca sala fitness, pomieszczenie techniczne oraz pomieszczenia sanitarno-szatniowe (poza zakresem zamówienia).
Obiekt Hali Sportowej pod względem konstrukcyjnym jest w dobrym stanie technicznym. Wymaga on jednak przeprowadzenia prac modernizacyjnych, w ramach których wykonane zostaną m.in. następujące prace na obiekcie:
1) remont dachu hali poprzez pokrycie powierzchni dachu membraną EPDM wraz z niezbędnymi pracami towarzyszącymi,
2) cyklinowanie i lakierowanie posadzki hali sportowej,
3) zerwanie istniejącej posadzki podłogowej z tworzyw sztucznych w sali fitness i wykonanie nowej wykładziny sportowej,
4) malowanie i renowacja powłok wewnętrznych hali sportowej, sali fitness oraz pomieszczenia technicznego,
5) wymiana stolarki drzwiowej na nową,wraz z wymianą zbitej szyby na nową,
6) montaż paneli akustycznych, przyciemnianych rolet, systemu nagłośnienia,
7) pozostałe prace towarzyszące.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumencie: Opis przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 10a do SWZ) oraz dokumentacji projektowej ( Załącznik Nr 10b do SWZ)
5. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Zawarte w przedmiarach zestawienia mają zobrazować skalę roboty budowlanej, wobec czego przedmiarom robót można przypisać wyłącznie charakter dokumentu pomocniczego. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać roboty budowlane, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarach robót, a są konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, a także zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normami, przepisami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisami przeciwpożarowymi oraz stosując się do poleceń Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i zgodnie z warunkami umowy i złożoną ofertą.
7. Opis przedmiotu zamówienia został sporządzony zgodnie z postanowieniami art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, tj. z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. Obiekt projektowany był z myślą o dostosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostęp do terenu kompleksu sportowego odbywa się z istniejącego utwardzenia terenu ze spadkami nieprzekraczającymi 8%. W zapleczu sanitarno-szatniowym istnieje toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Roboty budowlane w żaden sposób nie pogarszają istniejących warunków dostępu do budynków przez osoby niepełnosprawne.
8. W zakresie przedmiotu zamówienia jest dostarczenie przez Wykonawcę materiałów budowlanych i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia przy użyciu własnego sprzętu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212222-8 - Roboty budowlane związane z salami gimnastycznymi

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca po upływie terminu składania ofert, zdecydował się na wykazanie spełnienia warunku udziału w postępowaniu w oparciu o zasoby podmiotu trzeciego, pomimo iż pierwotnie zamierzał uczynić to samodzielnie , to w takiej sytuacji doszło do istotnej zmiany treści złożonej oferty. Jednak, jak stanowi art. 223 ust 1 zdanie 2 ustawy Pzp ,,Niedopuszczalne jest prowadzenie miedzy Zamawiającym a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz z uwzględnieniem ust.2 i art. 187, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści”. Zmiana, o której mowa powyżej jest niedopuszczalna (nie jest objeta wyjątkami, o których mowa w art. 187 i art. 223 ust.2 Pzp). Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy ponieważ jest niezgodna z ustawą. Niezgodność oferty z ustawą wynika z faktu jej zmiany po terminie składania ofert.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 479700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-07-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane