„PRACE REMONTOWO-ZABEZPIECZAJĄCE RUINY ZAMKU W CHUDOWIE”

STOWARZYSZENIE "CASTELLUM"

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00433667
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00433667/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-29 09:09
Lokalizacja
Chudów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9847200c-3abe-11ef-b37c-4e696a6d8c25
Identyfikator
9691383214
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00433667 z dnia 2024-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„PRACE REMONTOWO-ZABEZPIECZAJĄCE RUINY ZAMKU
W CHUDOWIE”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: STOWARZYSZENIE "CASTELLUM"

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 278278040

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podzamcze 6

1.5.2.) Miejscowość: Chudów

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-177

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: stowarzyszenie.castellum@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.castellum.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9847200c-3abe-11ef-b37c-4e696a6d8c25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Stowarzyszenie

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Stowarzyszenie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„PRACE REMONTOWO-ZABEZPIECZAJĄCE RUINY ZAMKU
W CHUDOWIE”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9847200c-3abe-11ef-b37c-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00433667

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00400620

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 01/ZP/Cast/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są prace remontowo-zabezpieczające ruiny Zamku w Chudowie.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w następujących załącznikach:
2.1. Projekcie budowlanym, stanowiącym załącznik nr 2 A do SWZ
2.2. Projekcie wykonawczym prac zabezpieczających ruiny zamku w Chudowie stanowiącym załącznik nr 2B do SWZ.
2.3. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowalnych, stanowiącej załącznik nr 2 C do SWZ.
2.4. DECYZJA NR 225/24, z dnia 07.05.2024 r. pozwolenie na budowę - stanowiącej załącznik nr 2 E do SWZ.
2.5. Wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.


3. Wykonawca udzieli pełnej gwarancji na wykonane roboty budowlane (w tym zastosowane materiały) objęte przedmiotem zamówienia na okres co najmniej 36 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Art. 255 pkt 3) Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 800 000,00 PLN brutto zł.
W przedmiotowym postępowaniu złożono dwie oferty, przy czym cena każdej z ofert przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. odpowiednio o 750 690,00 zł (pierwsza oferta) oraz o 626 800,00 zł (druga oferta). Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do cen ofert, które zostały złożone w przedmiotowym postępowaniu. Tym samym postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) Pzp.
2024-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane