Dostawa biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomicznych krzeseł biurowych obrotowych z regulacją oparcia, zagłówka i siedziska w ramach projektu: Eliminowanie czynników zagrażających
Powiat Pilski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00454129
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00454129/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-08-12 12:03
- Lokalizacja
- Piła, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e0f5c01b-9a66-4966-85f7-0fca0486d341
- Identyfikator
- 7642611565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00454129 z dnia 2024-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomicznych krzeseł biurowych obrotowych z regulacją oparcia, zagłówka i siedziska w ramach projektu: Eliminowanie czynników zagrażających
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Pilski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570799480
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: aleja Niepodległości 33/35
1.5.2.) Miejscowość: Piła
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@powiat.pila.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.pila.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9592501.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomicznych krzeseł biurowych obrotowych z regulacją oparcia, zagłówka i siedziska w ramach projektu: Eliminowanie czynników zagrażających2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0f5c01b-9a66-4966-85f7-0fca0486d341
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00454129
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054117/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Dostawa mebli w ramach projektu:Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile" dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet: FEWP.06 Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym;2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00430343
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.272.29.2024.IV
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 375000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomicznych krzeseł biurowych obrotowych z regulacją oparcia, zagłówka i siedziska w ramach projektu: Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. "Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile" dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet: FEWP.06 Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym; Działanie 06.04 Wsparcie pracowników i pracodawców.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje Dostawę krzeseł ergonomicznych obrotowych z regulacją podłokietników, oparcia, zagłówka i siedziska oraz biurek z elektryczną regulacją wysokości. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na dwie części.
4. Pierwsza część zamówienia – Dostawa krzeseł ergonomicznych obrotowych z regulacją podłokietników, oparcia, zagłówka i siedziska. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
- dostawę i wniesienie ergonomicznych krzeseł,
- zamówienie uwzględnia dostawę krzeseł (wraz z montażem) do Starostwa Powiatowego w Pile, al. Niepodległości 33/35. Zamawiający dopuszcza dostarczenie złożonych już krzeseł lub udostępni Wykonawcy pomieszczenie, w którym będzie mógł je zmontować – od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu 7:30 -15:30,
- krzesła muszą posiadać określone w Załączniku nr 3.1 do SWZ m. in. certyfikaty lub inne dokumenty. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
- oferowane krzesła biurowe muszą spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Pracy
i Opieki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku wyposażonym w monitory ekranowe (Dz.U.1998.148.973),
- krzesła powinny być fabrycznie nowe, nie noszące śladów użytkowania, nieuszkodzone, nie mające defektów, nie mające wad konstrukcyjnych, wykonawczych ani wynikających z innych zaniedbań Wykonawcy lub producenta artykułu, które miałyby się ujawnić podczas ich użytkowania, spełniać parametry techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego,
- Wykonawca odpowiada za wszelkie wady prawne zaoferowanych i dostarczonych krzeseł ergonomicznych stanowiących wyposażenie stanowiska pracy, w tym również za ewentualne roszczenia osób trzecich wynikające z naruszenia praw własności intelektualnej lub przemysłowej, w tym patentów, praw ochronnych na znaki towarowe oraz praw z rejestracji na wzory użytkowe i przemysłowe, pozostające w związku z wprowadzeniem krzeseł ergonomicznych stanowiących wyposażenie stanowiska pracy do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
za ewentualne roszczenia osób trzecich wynikającej z praw patentowych, dotyczące przedmiotu zamówienia odpowiada wyłącznie Wykonawca,
- krzesła ergonomiczne stanowiące wyposażenie stanowiska pracy muszą być dopuszczone do obrotu na rynku krajowym,
- krzesła powinny posiadać instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną,
- wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia: do wszystkich krzeseł należy dołączyć wszelkie akcesoria niezbędne do ich prawidłowego użytkowania.
5. Wykonawca nie może udzielić okresu gwarancji i rękojmi za wady na okres krótszy niż 24 miesiące (kryterium oceny ofert – pkt 16 SWZ),
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3.1 do SWZ - dla pierwszej części zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39111100-4 - Siedziska obrotowe
4.5.5.) Wartość części: 349996,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomicznych krzeseł biurowych obrotowych z regulacją oparcia, zagłówka i siedziska w ramach projektu: Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. "Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile" dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet: FEWP.06 Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym; Działanie 06.04 Wsparcie pracowników i pracodawców.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje Dostawę krzeseł ergonomicznych obrotowych z regulacją podłokietników, oparcia, zagłówka i siedziska oraz biurek z elektryczną regulacją wysokości. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na dwie części.
4. Druga część zamówienia – Dostawa biurek z elektryczną regulacją wysokości. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
- zamówienie uwzględnia dostawę i wniesienie biurek z elektryczną regulacją wysokości do Starostwa Powiatowego w Pile, al. Niepodległości 33/35. Zamawiający dopuszcza dostarczenie złożonych już biurek z elektryczną regulacją wysokości lub udostępni Wykonawcy pomieszczenie, w którym będzie mógł je zmontować – od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu 7:30 -15:30,
- biurka z elektryczną regulacją wysokości muszą posiadać określone w Załączniku nr 3.2 do SWZ m. in. certyfikaty lub inne dokumenty. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
- oferowane biurka z elektryczną regulacją wysokości muszą spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Pracy i Opieki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku wyposażonym w monitory ekranowe (Dz.U.1998.148.973),
- wymieniony w załączniku sprzęt powinien być fabrycznie nowy, nie noszący śladów użytkowania, nieuszkodzony, nie mający defektów, nie mający wad konstrukcyjnych, wykonawczych ani wynikających z innych zaniedbań Wykonawcy lub producenta artykułu, które miałyby się ujawnić podczas ich użytkowania, spełniać parametry techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego,
- Wykonawca odpowiada za wszelkie wady prawne zaoferowanych i dostarczonych biurek z elektryczną regulacją wysokości stanowiących wyposażenie stanowiska pracy, w tym również za ewentualne roszczenia osób trzecich wynikające
z naruszenia praw własności intelektualnej lub przemysłowej, w tym patentów, praw ochronnych na znaki towarowe oraz praw z rejestracji na wzory użytkowe
i przemysłowe, pozostające w związku z wprowadzeniem biurek z elektryczną regulacją wysokości stanowiących wyposażenie stanowiska pracy do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, za ewentualne roszczenia osób trzecich wynikającej z praw patentowych, dotyczące przedmiotu zamówienia odpowiada wyłącznie Wykonawca,
- biurka z elektryczną regulacją wysokości stanowiące wyposażenie stanowiska pracy muszą być dopuszczone do obrotu na rynku krajowym,
- biurka z elektryczną regulacją wysokości powinny posiadać instrukcję obsługi
w języku polskim oraz kartę gwarancyjną,
- wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia: do wszystkich biurek
z elektryczną regulacją wysokości należy dołączyć wszelkie akcesoria niezbędne do ich prawidłowego użytkowania.
5. Wykonawca nie może udzielić okresu gwarancji i rękojmi za wady na okres krótszy niż 24 miesiące (kryterium oceny ofert – pkt 16 SWZ),
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3.2. do SWZ – dla drugiej części zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39121000-6 - Biurka i stoły
4.5.5.) Wartość części: 96450,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła oferta – przedsiębiorstwa TRONUS POLSKA SP. Z O.O., z siedzibą w Warszawie przy ul. Ordona 2A, z ceną brutto 390 955,50 złotych oraz okresem gwarancji i rękojmi za wady: 60 miesięcy.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 349 996,50 złotych brutto i nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła oferta – przedsiębiorstwa TRONUS POLSKA SP. Z O.O., z siedzibą w Warszawie przy ul. Ordona 2A, z ceną brutto 390 955,50 złotych oraz okresem gwarancji i rękojmi za wady: 60 miesięcy.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 349 996,50 złotych brutto i nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
| 2024-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |