Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Odbudowa obudowy kanału i nawierzchni ul. Szkolnej (fragment)”
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00373732
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00373732/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-03 07:31
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0b38a9e9-c293-463f-bd23-8a5d7ede40a3
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373732 z dnia 2026-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:
„Odbudowa obudowy kanału i nawierzchni ul. Szkolnej (fragment)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,235798,852d6fd524f65fdb596d2353c97d3fa6.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:„Odbudowa obudowy kanału i nawierzchni ul. Szkolnej (fragment)”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b38a9e9-c293-463f-bd23-8a5d7ede40a3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373732
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041634/32/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.27 Odbudowa obudowy kanału i nawierzchni ul. Szkolnej (fragment)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346977
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.166.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 116622D (ul. Szkolna) w Wałbrzychu na odcinku o długości ok. 211m (pomiędzy ul. Katowicką a ul. Marii Skłodowskiej-Curie) w zakresie odbudowy obudowy kanału "Pełcznica", odbudowy nawierzchni jezdni, zjazdów i dróg dla pieszych, budowy kanalizacji deszczowej, zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia.
Zasadniczy zakres prac:
- rozbiórki istniejących elementów zagospodarowania terenu kolidujących z inwestycją,
- wycinka drzewa oraz zabezpieczenie drzew istniejących,
- roboty ziemne (wykopy i nasypy),
- wbudowanie betonowych elementów prefabrykowanych takich jak: krawężniki, obrzeża, oporniki, itp.
- remont i przebudowa jezdni ul. Szkolnej i dróg dla pieszych,
- remont, przebudowa i budowa zjazdów zwykłych,
- remont istniejących schodów terenowych,
- utwardzenie powierzchni gruntu na działkach budowlanych,
- budowa opasek, cokołu betonowego z elementów prefabrykowanych typu „L”,
- przestawienie istniejącego ogrodzenia,
- remont istniejących naświetli piwnicznych,
- zabezpieczenie istniejących linii elektroenergetycznych rurami osłonowymi,
- zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej rurami osłonowymi,
- wymiana i regulacja ram i pokryw w studniach kablowych,
- wprowadzenie zmian w stałej organizacji ruchu (wymiana istniejącego oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, a także wbudowanie urządzeń BRD),
- rekultywacja terenów zielonych,
- remont obudowy odcinka rzeki Pełcznicy,
- włączenie wszystkich istniejących podłączeń kanalizacji deszczowej, którymi obecnie odprowadzane są wody opadowe i roztopowe do krytej części rzeki Pełcznicy,
- wykonanie wpustów deszczowych wraz z przykanalikami,
- wymiana na nowe przyłączy z przyległych nieruchomości oraz odcinków sieci kanalizacji deszczowej zlokalizowanych w sąsiednich ulicach w granicach pasa drogowego przeznaczonego do remontu,
- przebudowa przyłącza kanalizacji sanitarnej,
- wykonanie wszystkich niezbędnych robót budowlanych zapewniających prawidłowe połączenie remontowanych, przebudowywanych i budowanych nawierzchni z nawierzchniami istniejącymi nie podlegającymi wymianie (np. na granicy pasa drogowego), połączenie nawierzchni z istniejącymi wjazdami itp. oraz wszystkich robót niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu komunikacyjnego.
Szczegółowy zakres robót do zrealizowania w ramach zamówienia przedstawiają załączniki do SWZ – przedmiar robót-formularz cenowy, dokumentacja projektowa wraz ze STWiORB, projekt umowy.
Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania zezwolenia umożliwiającego realizację inwestycji tj.: zaświadczenia o braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający - Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2026.793 ze zm.) unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Odbudowa obudowy kanału i nawierzchni ul. Szkolnej (fragment)”, ponieważ nie złożono żadnej oferty.| 2026-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |