Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie

GMINA JAROCIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373859
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373859/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-03 08:53
Lokalizacja
Jarocin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ccafb8a9-d2fc-417e-ab0b-3b4130eb9fde
Identyfikator
6170006401
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje słoneczneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Wykonawcy

1 przyznane

FOLREC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWitaszyce, PL · lot 0
3 090 267,58 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373859 z dnia 2026-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10

1.5.2.) Miejscowość: Jarocin

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627499500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarjarocin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jarocin.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ccafb8a9-d2fc-417e-ab0b-3b4130eb9fde

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373859

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017684/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dofin. na podst. zawartej pomiędzy Gminą Jarocin a NFOŚiGW umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0081/24– przeds. pn.: „Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie” w ramach Inwestycji: B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281947

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WID.271.1.32.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2898658,13 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2539200,89 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie wraz z pracami towarzyszącymi.

Obiekt Szkoły składa się z czterech połączonych ze sobą segmentów budynków. Prace objęte przedmiotem niniejszego zamówienia obejmują trzy segmenty i nie obejmują segmentu czwartego, w którym mieści się sala sportowa.
Szkoła, w której będą prowadzone prace budowlane mieści się w Golinie, przy ul. Jarocińskiej 32 (63-200 Jarocin) na działce o numerze 169/7, gmina Jarocin, powiat jarociński.



Przedmiot zamówienia polega w szczególności na:
 ociepleniu ścian,
 ociepleniu stropodachu,
 wymianie stolarki okiennej i drzwiowej,
 demontażu i montażu nowych parapetów zewnętrznych i wewnętrznych,
 renowacji elewacji,
 wymianie źródła ciepła (w tym instalacja gruntowej pompy ciepła),
 montażu instalacji hydrantowej wewnętrznej,
 modernizacji instalacji piorunochronnej,
 montażu instalacji fotowoltaicznej,
 montażu przeciwpożarowego wyłącznika prądu.

Przedmiot umowy będzie realizowany w ramach zadnia budżetowego pn. „Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie”

Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z materiałów i urządzeń własnych (zakupionych lub wytworzonych przez Wykonawcę), fabrycznie nowych i wolnych od wad fizycznych i prawnych, odpowiadających co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie w zgodzie z dokumentacją projektową.

Realizując przedmiot umowy Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia wszelkich prac związanych z wykonaniem zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska, w tym przepisami Unii Europejskiej i prawa krajowego, a także zgodnie z zasadą DNSH (ang. Do No Significant Harm), tj. w sposób, który nie powoduje znaczącej szkody dla żadnego z celów środowiskowych, w tym m.in. do wykonania i w przypadku potrzeby- aktualizowania planu gospodarowania odpadami.
Katalog obowiązków Wykonawcy, również w odniesieniu do DNSH, został zawarty w projekcie umowy stanowiącej załącznik do SWZ.

Z uwagi na fakt, że budynek objęty termomodernizacją jest budynkiem szkoły i nie ma możliwości, aby przez cały okres realizacji umowy wyłączyć z użytkowania wszystkie pomieszczenia Zamawiający opracował harmonogram czasowy prac przedstawiający dostępność pomieszczeń dla prowadzonych prac, który przedstawia się następująco:
 wakacje letnie: pełna dostępność pomieszczeń do prowadzenia robót budowlanych (w okresie wakacji letnich na terenie szkoły nie będą przebywały dzieci)
 wrzesień*: pełna dostępność pomieszczeń objętych przedmiotem zamówienia do prowadzenia robót budowlanych (Uwaga: dostępność nie dotyczy sali sportowej stanowiącej wspomniany powyżej segment/ budynek czwarty obiektu szkoły), która jest poza przedmiotem zamówienia. W sali sportowej będą prowadzone zajęcia lekcyjne.
 od 80-tego dnia od podpisania Umowy (z zastrzeżeniem częściowego zakończenia prac w ciągu 75 dni od dnia podpisania Umowy).
Od 80 dnia od dnia podpisania Umowy będą prowadzone zajęcia dla uczniów w pomieszczeniach szkoły objętych termomodernizacją- w nie mniej niż 80% klas. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania, w okresie 75 dni od podpisania Umowy prac wewnątrz 80% pomieszczeń klas i wszystkich korytarzy użytkowych, w tym wymianę 80% okien. Zakres obowiązkowy wskazany powyżej dotyczy wnętrza klas i korytarzy. Prace na zewnątrz mogą być prowadzone po tym terminie. W przypadku ograniczeń technicznych lub innych powodujących, że wszystkie prace w pomieszczeniach nie będę mogły zostać wykonane przed całkowitym zakończeniem przedmiotu zamówienia, Zamawiający dopuszcza możliwość zgłoszenia do odbioru częściowego (o którym mowa w §2 ust. 4 projektu Umowy), gdy prace we wskazanych 80% klas zostaną wykonane na poziomie umożliwiającym prowadzenie nauki (co wymaga potwierdzenia Zamawiającego i Dyrekcji Szkoły), ale jednocześnie ten poziom nie będzie niższy niż 90% wartości robót przewidzianych na roboty we wnętrzu tych 80% pomieszczeń. Szczegółowy harmonogram prac zawierający wskazanie pomieszczeń, w których w pierwszej kolejności muszą zostać wymienione okna zostanie ustalony pomiędzy Zamawiającym, Dyrekcją Szkoły a Wykonawcą niezwłocznie po podpisaniu umowy.
Wyżej wymieniony zakres podlega obowiązkowemu odbiorowi częściowemu. Wykonawca zobowiązany jest w terminie do 75 dni od dnia podpisania Umowy zgłosić gotowość do odbioru częściowego ww. zakresu (obowiązki dotyczące odbioru częściowego zostały zawarte w projekcie umowy).
* jeżeli termin 80 dni od podpisania umowy nastąpi jeszcze we wrześniu 2026r., wówczas będzie obowiązywała dostępność pomieszczeń przewidziana dla okresu po upływie 80 dnia od dnia podpisania Umowy.

Ewentualne prowadzenie zajęć lekcyjnych w pomieszczeniach szkoły przed wykonaniem 80% wymiany okien i przed upływem 75 dni od podpisania Umowy jest możliwe jeżeli taką wolę wyrażą Strony i zostanie zapewnione bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli, którzy będą przebywali w obiekcie. Przy czym umożliwienie nauki w pomieszczeniach klas wcześniej niż przed upływem 75 dnia od dnia podpisania Umowy nie będzie obligatoryjne dla Wykonawcy i nie oznacza możliwości wcześniejszego zgłoszenia do odbioru częściowego.


Zamawiający zastrzega, że we wskazanym okresie prowadzenia zajęć uczniowie muszą mieć zapewniony dostęp do pomieszczeń szkoły. Wobec czego, po stronie Wykonawcy leży zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz zabezpieczenie placu budowy przed wejściem osób postronnych.
Prace należy prowadzić w uzgodnieniu z Dyrekcją szkoły i Zamawiającym.

Jeżeli będą wymagały tego przepisy prawa- Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wymagane zapisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane pozytywnych opinii (stanowiska) Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej potwierdzające możliwość przebywania uczniów we wskazanych 80% pomieszczeń.
Przedmiotowy odbiór częściowy może (nie musi) również obejmować prace wykonane również poza wnętrzem pomieszczeń i przekraczać poziom 80% okien przeznaczonych do wymiany. Przy czym łączna wartość odbioru częściowego nie może przekroczyć 90% całej wartości Umowy. Ujęcie w odbiorze częściowym prac, o których mowa w zdaniu poprzednim będzie uzależnione od zgłoszenia ich przez Wykonawcę do odbioru częściowego łącznie z pracami, których odbiór należy zgłosić w terminie do 75 dni od dnia podpisania Umowy.

Ewentualne zmiany terminów możliwe tylko i wyłącznie w oparciu o zapisy umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia załączona/ny do SWZ:
1. Dokumentacja projektowa (dalej jako: Dokumentacja projektowa) obejmująca:
 projekt budowlany (projekt architektoniczno – budowlany, projekt zagospodarowania terenu),
 projekt techniczny branży konstrukcyjno – budowlanej, branży instalacji elektrycznej, branży instalacji sanitarnych,
 Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót,
 projekt robót geologicznych na wykonanie otworów wiertniczych w celu wykorzystania ciepła Ziemi na działce o numerze ewid. 169/7, obręb Golina, położonej w miejscowości Golina, gm. Jarocin, pow. Jarociński, woj. wielkopolskie wraz z zawiadomieniem Starosty Jarocińskiego (A-BS.6530.14.2026.MB) o „braku sprzeciwu”.

opracowane dla zamierzenia budowlanego pn. Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej Heleny Moszczeńskiej w Golinie z wyłączeniem zakresu dotyczącego sali sportowej (czwarty segment/budynek obiektu szkoły).
2. Audyt przedrozbiórkowy i wykaz odpadów, które mogą powstać w związku z realizacją zadania oraz opracowanie zawierające działania mające na celu ograniczenie emisji hałasu, pyłu i innych substancji w trakcie robót budowlanych, które zostały opracowane dla termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej Heleny Moszczeńskiej w Golinie.
3. Przedmiary robót budowlanych opracowane dla termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej Heleny Moszczeńskiej w Golinie (przy czym z uwagi na ryczałtowy charakter zamówienia przedmiary mają charakter pomocniczy i wykonawca nie może ograniczać zakresu prac wynikających z Dokumentacji projektowej z zastrzeżeniem, że Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem niniejszego zamówienia nie obejmuje prac w sali sportowej).

Zamawiający przewiduje możliwości płatności częściowej wg zasad określonych w projekcie umowy.

3. Rozwiązania równoważne - SWZ rozdział IV pkt. 3 (ze wzgl. na ogr. liczbę znaków).
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
5. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia stwierdzić należy, że jest on niepodzielny. Podział realizacji zamówienia na części spowodowałby zwiększenie kosztów, trudności realizacyjne oraz ryzyko opóźnienia terminów, jak również miałby charakter sztuczny i niecelowy.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3090267,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3985388,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3090267,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FOLREC Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6172222333

7.3.3) Ulica: Roszarnicza 22A

7.3.4) Miejscowość: Witaszyce

7.3.5) Kod pocztowy: 63-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

prace termomodernizacyjne na budynku

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3090267,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Przedmiot umowy zostanie zrealizowany w terminie 112 dni od dnia podpisania umowy, tj. do 17 listopada 2026 r.
2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane