Remont drogi rolniczej ul. Brzeziny w miejscowości Kwaczała, Gmina Alwernia, działka 1220 obręb Kwaczała

Gmina Alwernia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00374350
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00374350/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-03 11:30
Lokalizacja
Alwernia, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-47d3810e-a0b7-4b01-b86c-08fa111cde4f
Identyfikator
6282074477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wymiana nawierzchni drogowejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

'BOLTECH' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBukowno, PL · lot 0
119 132,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00374350 z dnia 2026-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi rolniczej ul. Brzeziny w miejscowości Kwaczała, Gmina Alwernia, działka 1220 obręb Kwaczała

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Alwernia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555967

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gęsikowskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Alwernia

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-566

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 122831115

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@alwernia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.alwernia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://alwernia.ezamawiajacy.pl/pn/alwernia/demand/300461/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi rolniczej ul. Brzeziny w miejscowości Kwaczała, Gmina Alwernia, działka 1220 obręb Kwaczała

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-47d3810e-a0b7-4b01-b86c-08fa111cde4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374350

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034126/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont drogi rolniczej ul. Brzeziny w miejscowości Kwaczała, Gmina Alwernia, działka 1220 obręb Kwaczała

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307135

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIZP.271.2.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 96855,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont drogi rolniczej ul. Brzeziny w miejscowości Kwaczała, Gmina Alwernia, działka 1220 obręb Kwaczała. Remont polega na wykonaniu korytowania, wykonaniu podbudowy z kruszyw łamanych (15 cm warstwa dolna z kruszywa 31,5-63 mm, 10 cm warstwa górna z kruszywa 0-31,5 cm), położeniu nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna asfaltowa o gr. 5 cm).
1) Zamawiający wymaga, aby wszystkie zastosowane przez Wykonawcę materiały i urządzenia do realizacji przedmiotu zamówienia były fabrycznie nowe oraz posiadały atesty, certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do stosowania na terenie Polski. Parametry techniczne planowanych do zabudowania urządzeń, wybraną kolorystykę i rodzaj materiałów należy uzgodnić z Zamawiającym przed zastosowaniem.
2) Poza wyżej wymienionym zakresem zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
a) dostarczenia w dniu podpisania umowy oświadczenia kierownika budowy o przyjęciu obowiązku kierowania budową, zaświadczenia o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego wraz z potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopią posiadanych uprawnień oraz oświadczenie stwierdzające sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
b) zapewnienia obsługi geodezyjnej w zakresie koniecznym do wykonania zadania, jak: tyczenie, bieżącą obsługę w trakcie realizacji inwestycji oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej z naniesieniem wyników na zasoby geodezyjne;
c) zlecenia jednostkom specjalistycznym nadzoru nad istniejącym uzbrojeniem terenu w miejscach kolizji oraz wykonania ewentualnych zabezpieczeń dodatkowych, zaleconych przez właścicieli lub użytkowników uzbrojenia;
d) sporządzenia projektu organizacji ruchu na czas wykonywania robót wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień oraz wykonanie w oparciu o ten projekt zmiany oznakowania na okres prowadzenia robót;
e) w razie konieczności opracowanie niezbędnych warunków lub uzgodnień do wykonania robót;
f) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem mediów niezbędnych do wykonania zamówienia,
g) zabezpieczenia robót zgodnie z przepisami BHP,
h) wykonania i utrzymania zabezpieczenia robót i placu budowy przed dostępem osób trzecich podczas wykonywania robót;
i) wykonania prób i badań zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót;
j) sporządzenia operatu kolaudacyjnego w 1 egz.;
k) posiadania polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż całkowita wartość umowy /brutto/
3) Odpady powstające w trakcie robót jak gruz, śmieci itp. Wykonawca będzie na bieżąco składował na terenie budowy w specjalnie do tego przeznaczonych kontenerach, a następnie wywoził i utylizował we własnym zakresie, w miejsca do tego przeznaczonych.
4) Materiały z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania stanowią własność Zamawiającego i mogą być zastosowane przez Wykonawcę do wykonania robót lub zostaną przewiezione na miejsce wskazane przez Zamawiającego.
2. Wymagania i obowiązki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
1) zapewnienie obsługi geodezyjnej w zakresie koniecznym do wykonania zadania, jak: tyczenie, bieżącą obsługę w trakcie realizacji inwestycji oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej z naniesieniem wyników na zasoby geodezyjne;
2) sporządzenia projektu organizacji ruchu na czas wykonywania robót wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień oraz wykonanie w oparciu o ten projekt zmiany oznakowania na okres prowadzenia robót;
Koszty związane z wykonaniem wymaganych obowiązków ponosi Wykonawca i powinien je uwzględnić w cenie ofertowej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ oraz pomocniczo przedmiar robót.
4. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniom tym dopisuje wyrazy „lub równoważny” w przypadku braku przedmiotowego określenia.
Jeżeli w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia wskazano nazwy producentów, znaków towarowych, patentów lub pochodzenie materiałów, urządzeń lub technologii, należy je traktować jako przykładowe.
Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, tj. takich, które zapewniają co najmniej takie same parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne, jak rozwiązania wskazane w dokumentacji.
Wykonawca, który proponuje rozwiązanie równoważne, jest zobowiązany wykazać jego równoważność poprzez przedstawienie stosownych dokumentów, w szczególności kart technicznych, certyfikatów, deklaracji zgodności lub innych dowodów potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów.
Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może powodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy ani obniżenia standardu robót.
5. Jeżeli dokumentacja lub przedmiar robót wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę (zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 ustawy Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty, dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Udowodnienie równoważności leży po stronie Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45000000-7 - Roboty budowlane

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 119132,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 145807,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 119132,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BOLTECH SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6371844563

7.3.3) Ulica: KOLEJOWA

7.3.4) Miejscowość: BUKOWNO

7.3.5) Kod pocztowy: 32-332

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 119132,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane