RASZKÓW - SUSZYNA droga dojazdowa do gruntów rolnych
Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00374658
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00374658/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-03 12:47
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50d4940d-4868-4657-ba01-b7b2016d379b
- Identyfikator
- 890723858
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00374658 z dnia 2026-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
RASZKÓW - SUSZYNA droga dojazdowa do gruntów rolnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723858
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 2k
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp.bip.klodzko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_klodzko1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
RASZKÓW - SUSZYNA droga dojazdowa do gruntów rolnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50d4940d-4868-4657-ba01-b7b2016d379b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374658
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045687/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.36 RASZKÓW - SUSZUNA droga dojazdowa do gruntów rolnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314051
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.241.41.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, w tym:
• odtworzenie trasy i punktów wysokościowych,
• opracowanie, uzgodnienie, zatwierdzenie oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wraz z jej utrzymaniem przez cały okres realizacji robót,
• usunięcie zakrzaczeń i samosiewów oraz wycinkę drzewa wraz z karczowaniem pnia,
• rozbiórkę istniejących przepustów pod drogą i zjazdami,
• rozbiórkę istniejących krawężników,
• frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej,
• wywóz oraz zagospodarowanie materiałów pochodzących z rozbiórki zgodnie z obowią-zującymi przepisami.
2) Roboty ziemne, obejmujące:
• wykonanie wykopów pod przepusty, łapacze wody, ściek z kostki kamiennej, mur oporowy, zjazdy, dojście do cmentarza oraz plac przy przystanku,
• wykonanie nasypów i uzupełnienie korpusu drogowego,
• wykonanie zasypek oraz zagęszczenie gruntów,
• profilowanie, oczyszczenie i zagęszczenie podłoża pod konstrukcję nawierzchni.
3) Przebudowę i odbudowę systemu odwodnienia drogi, w tym:
• wykonanie nowych przepustów pod drogą i zjazdami wraz z obudową wlotów i wylotów,
• wykonanie łapaczy wody,
• wykonanie ścieku z kostki kamiennej wraz z podsypką i ławą betonową,
• oczyszczenie i odtworzenie istniejących rowów przydrożnych,
• oczyszczenie istniejącego ścieku drogowego.
4) Wykonanie konstrukcji nawierzchni, obejmujące:
• wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie pod zjazdy, dojście do cmentarza oraz plac przy przystanku,
• wykonanie profilowania i oczyszczenia podłoża,
• wykonanie skropienia podbudowy i międzywarstwowego emulsją asfaltową,
• wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W,
• wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S,
• wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej na dojściu do cmentarza.
5) Przebudowę i odbudowę elementów pasa drogowego, w tym:
• przebudowę zjazdów,
• wykonanie placu utwardzonego przy przystanku,
• wykonanie dojścia do cmentarza,
• ustawienie obramowania z kostki kamiennej,
• uzupełnienie i zagęszczenie poboczy z kruszywa łamanego lub frezowiny.
6) Wykonanie muru oporowego, obejmujące:
• wykonanie ławy fundamentowej z betonu,
• wykonanie muru oporowego z kamienia łamanego,
• wykonanie drenażu odwadniającego mur oporowy.
7) Wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym:
• rozbiórkę i ponowny montaż oznakowania pionowego,
• montaż słupków i tarcz znaków drogowych,
• wykonanie i montaż tablicy informacyjnej inwestycji,
• oczyszczenie, zabezpieczenie i odnowienie istniejących poręczy mostowych.
8) Roboty wykończeniowe i towarzyszące, obejmujące:
• ścinanie, uzupełnienie, profilowanie i zagęszczenie poboczy,
• uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
• odtworzenie terenów przyległych naruszonych podczas realizacji robót,
• wykonanie wszystkich robót pomocniczych, tymczasowych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia.
9) Organizację i zabezpieczenie robót, w szczególności:
• opracowanie, uzgodnienie, zatwierdzenie oraz utrzymanie czasowej organizacji ruchu,
• zabezpieczenie terenu budowy przez cały okres prowadzenia robót,
• zapewnienie obsługi geodezyjnej,
• prowadzenie gospodarki odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami,
• wykonanie wszystkich wymaganych badań laboratoryjnych, prób, pomiarów i kontroli jakości robót zgodnie z dokumentacją projektową i STWiORB,
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej oraz przekazanie Zamawiającemu dokumentów wymaganych do odbioru robót.
Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) wykonania robót zgodnie z dokumentacją projektową, STWiOR oraz obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej,
2) zapewnienia obsługi geodezyjnej,
3) zabezpieczenia terenu budowy,
4) zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w trakcie realizacji robót,
5) gospodarowania odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami,
6) uporządkowania terenu po zakończeniu robót.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) kosztorys pomocniczy (do celów rozliczeniowych) - załączniki nr 11 do SWZ;
2) opis techniczny - załącznik nr 12 do SWZ;
3) część rysunkowa - załącznik nr 13 do SWZ;
4) projekt stałej organizacji ruchu - załącznik nr 14 do SWZ
3. Szczegółowe techniczne warunki wykonania robót określa: Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) - załącznik nr 15 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 999152,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1557218,81 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 999152,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Serafiński Roads Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8851645540
7.3.4) Miejscowość: Ludwikowice Kłodzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 999152,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-31| 2026-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |