Rozbudowa drogi gminnej 191245C Wólka Komorowska – Chociszewo - etap II

GMINA IZBICA KUJAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00374679
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00374679/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-03 12:50
Lokalizacja
Izbica Kujawska, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9c87968c-a602-4a3f-b432-75f37ab68774
Identyfikator
8882894327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR LEŚKÓWBytoń, PL · lot 0
811 770,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00374679 z dnia 2026-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej 191245C Wólka Komorowska – Chociszewo - etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IZBICA KUJAWSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866850

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka Pilsudskiego 32

1.5.2.) Miejscowość: Izbica Kujawska

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-865

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542865009

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@izbicakuj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.izbicakuj.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1328224

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej 191245C Wólka Komorowska – Chociszewo - etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c87968c-a602-4a3f-b432-75f37ab68774

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374679

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007391/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Rozbudowa drogi gminnej nr 191245C Wólka Komorowska – Chociszewo - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293072

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKLP.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi gminnej 191245C Wólka Komorowska – Chociszewo - etap II.
Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni bitumicznej o szerokości 3,5m wraz z mijankami o szerokości 5m oraz utwardzonych poboczy o szerokości 0,75m.

Na przebudowywanym odcinku przewiduje się wykonanie nawierzchni asfaltowej z AC11S 50/70 gr. min. 3 cm na warstwie wiążącej AC11W gr. min. 4 cm – warstwy te zostaną wykonane na istniejącej nawierzchni bitumicznej.
Na poszerzeniach oprócz warstw bitumicznych należy wykonać dodatkowo podbudowę z 20 cm kruszywa (kruszywo twarde) oraz warstwę z gruntu stabilizowanego cementem Rm2,5 MPa grubości 15 cm.
W ramach zadania wykonane zostaną również zjazdy do posesji oraz zjazdy na pola z kruszywa KŁSM 0/31,5 grubości 27 cm i warstwy gruntu stabilizowanego cementem Rm 2,5 MPa gr. 15 cm.
Projekt zakłada wykonanie jezdni o długości 1481,21 mb o szerokości 3,5 m (5,0m w miejscu projektowanych mijanek) wraz z utwardzonymi poboczami kruszywa KŁSM 0/31,5 o grubości 27 cm oraz warstwy z gruntu stabilizowanego cementem RM 2,5 MPa grubości 15 cm. Pobocza projektuje się o szerokości 0,75m.


2. PARAMETRY DROGI
- droga gminna 191245C
- kategoria ruchu KR1
- szerokość jezdni: 3,5 m (5,0 w miejscach mijanek)
- typ przekroju: jednojezdniowy
- pochylenie poprzeczne jezdni: dwustronne 2%
- pochylenie poprzeczne pobocza: 8%
- zjazdy: pochylenie zjazdów zmienne do 5%
- długość projektowanego odcinka: 1481,21 mb

Droga została maksymalnie dopasowana do istniejącego śladu oraz do istniejącego pasa drogowego. W miejscach gdzie szerokość istniejącej nawierzchni jest niewystarczająca do wykonania jezdni i poboczy należy wykonać poszerzenia konstrukcji.

Niweleta drogi dopasowana w maksymalny sposób do istniejącego terenu i istniejącej niwelety jezdni. Oś jezdni zostanie średnio wyniesiona o 7 cm w stosunku do istniejącej niwelety.

3. PROJEKTOWANE KONSTRUKCJE
• Konstrukcja jezdni w istniejącym śladzie
Warstwa ścieralna AC 11 S 50/70 min. 3 cm
Skropienie Skropienie emulsją asfaltowa C60 B3 ZM 0,5 kg/m2 -
Warstwa wiążąca/profilowa AC 11W 50/70 min. 4 cm
Skropienie Skropienie emulsją asfaltowa C60 B3 ZM 0,7 kg/m2 -
RAZEM 7 cm

• Konstrukcja jezdni na poszerzeniach
Warstwa ścieralna AC 11 S 50/70 min. 3 cm
Skropienie Skropienie emulsją asfaltowa C60 B3 ZM 0,5 kg/m2 -
Warstwa wiążąca AC 11W 50/70 min. 4 cm
Skropienie Skropienie emulsją asfaltowa C60 B3 ZM 0,7 kg/m2 -
Warstwa podbudowy z kruszywa Warstwa podbudowy z KŁSM 0/31,5 (kruszywo
twarde) min. 20 cm
Warstwa z gruntu stabilizowanego cementem Warstwa z gruntu stabilizowanego cementem Rm 2,5 MPa 15 cm
RAZEM 42 cm

• Konstrukcja pobocza w istniejącym śladzie
Górna warstwa podbudowy Warstwa podbudowy z KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 7 cm
RAZEM 7 cm

• Konstrukcja pobocza – pełna konstrukcja
Górna warstwa podbudowy Warstwa podbudowy z KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 7 cm
Warstwa podbudowy Warstwa podbudowy z KŁSM 0/31,5 (kruszywo
twarde) 20 cm
Warstwa z gruntu stabilizowanego cementem Warstwa z gruntu stabilizowanego cementem Rm 2,5 MPa 15 cm
RAZEM 42 cm

• Konstrukcja zjazdu z kruszywa
Warstwa podbudowy Warstwa podbudowy z KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 27 cm
Warstwa z gruntu stabilizowanego cementem Warstwa z gruntu stabilizowanego cementem Rm 2,5 MPa 15 cm
RAZEM 42 cm

Odprowadzenie wód opadowych za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych poza jezdnię i pobocza na teren pasa drogowego.

Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:
- opracowania przed rozpoczęciem robót projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót prowadzonych w pasie drogowym oraz uzyskania zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem.

4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają złączniki nr 4, 8, 9 do SWZ.
Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowionym załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 811640,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1134384,41 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 811640,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Prace Ziemne Piotr Leśków

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 889 148 84 95

7.3.4) Miejscowość: Holendry Bytońskie 8

7.3.5) Kod pocztowy: 88-231

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 811770,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane