Wykonanie robót budowlanych obejmujących rozbiórkę budynków oraz budowę altany edukacyjno – turystycznej

NADLEŚNICTWO PRZYSUCHA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00374938
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00374938/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-03 13:51
Lokalizacja
Przysucha, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81247bfe-840c-4a38-b1a0-d1b8cfb19d3c
Identyfikator
7990004152
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć dachowychRóżne meble i wyposażenieRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty wykopaliskoweUsuwanie glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuUsuwanie azbestuBetonowanie konstrukcjiRoboty ciesielskie

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ PIWOWARCZYKOblas, PL · lot 0
660 289,58 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00374938 z dnia 2026-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych obejmujących rozbiórkę budynków oraz budowę altany edukacyjno – turystycznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO PRZYSUCHA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670080804

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Targowa 87

1.5.2.) Miejscowość: Przysucha

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 675 20 71

1.5.8.) Numer faksu: 48 675 20 71

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przysucha@radom.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.radom.lasy.gov.pl/przysucha

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_przysucha/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych obejmujących rozbiórkę budynków oraz budowę altany edukacyjno – turystycznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81247bfe-840c-4a38-b1a0-d1b8cfb19d3c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374938

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00511246/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa altany edukacyjno-turystycznej „Rawicz” wraz z rozbiórką istniejących zabudowań

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306856

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.10.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie robót budowlanych obejmujących rozbiórkę budynków oraz budowę altany edukacyjno–turystycznej.
2. Zadanie polega w szczególności na:

1. Rozbiórce budynku mieszkalnego o wysokości 2 kondygnacji nadziemnych, częściowo podpiwniczony. Konstrukcja ścian murowana z dachem o konstrukcji drewnianej, dwuspadowym. Pokrycie dachu płyty azbestowo-cementowe (eternit). Budynek posadowiony bezpośrednio na ceglano-kamiennych ławach fundamentowych.
Szerokość, długość m x m - 9,30 x 9,30
Wysokość do kalenicy m - 9,01
Pow. zabudowy m2 - 86,49
Kubatura m3 - 580
Zakres robót:
• usunięcie z budynku mebli i elementów wyposażenia
• demontaż stolarki okiennej i drzwiowej
• demontaż pozostałości instalacji
• demontaż instalacji odgromowej
• demontaż pokrycia dachowego
• demontaż więźby dachowej
• rozbiórka konstrukcji ścian poddasza
• rozbiórka konstrukcji stropu
• rozbiórka konstrukcji ścian parteru
• rozebranie konstrukcji stropu nad piwnicą (strop Kleina)
• rozbiórka żelbetowych schodów do piwnicy
• rozbiórka fundamentów do głębokości 0,5 m poniżej poziomu terenu
• zasypanie wyrobiska i wyrównanie terenu
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki
• uporządkowanie terenu

2. Rozbiórce budynku gospodarczego o wysokości 1 kondygnacji nadziemnej bez podpiwniczenia. Konstrukcja murowana z cegły z dachem o konstrukcji drewnianej, dwuspadowym. Pokrycie dachu płyty azbestowo-cementowe. Budynek posadowiony bezpośrednio na ceglano kamiennych ławach fundamentowych.
Szerokość, długość m x m - 14,67 x 7,52
Wysokość do kalenicy m - 6,84
Pow. zabudowy m2 - 101,68
Kubatura m3 - 538
Zakres robót:
• usunięcie z budynku mebli i elementów wyposażenia
• demontaż stolarki okiennej i drzwiowej
• demontaż instalacji odgromowej
• demontaż pokrycia dachowego
• demontaż więźby dachowej
• rozbiórka fragmentu budynku w konstrukcji drewnianej
• rozbiórka konstrukcji stropu
• rozbiórka konstrukcji ścian z cegły
• rozebranie posadzek
• rozbiórka fundamentów do głębokości 0,5 m poniżej poziomu terenu
• zasypanie wyrobiska i wyrównanie terenu
• wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki
• uporządkowanie terenu

Zakres robót budowlano – montażowych jakie należy wykonać:
1. Altana turystyczno-edukacyjna.
Obiekt składa się z 3 segmentów (modułów) umożliwiających różne konfigurowanie altany:
SEGMENT A - „altana środkowa”
SEGMENT B - „łącznik”
SEGMENT C (w wersji C1 i lustrzanej C2) - „altana skrajna, wieńcząca”
Każdy z segmentów zaprojektowany został w układzie krokwiowo-jętkowym.
Słupy nośne wykonane są z drewna toczonego o przekroju okrągłym, u góry połączone płatwiami stopowymi 16 x 20cm mocowanymi do słupów wkrętami ciesielskimi 8x360mm – 4szt w każdym złączu. Dach dla poszczególnych segmentów dwuspadowy o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Krokwie o wymiarach 8 x 16 cm, jętki 3,2 x 12 cm. Pokrycie dachu – blachodachówka. Altana w całości zbudowana z drewna iglastego (C24) – sosna.

2. Ławki i stoły.
Ławki bez oparcia - 19szt. Nogi ławek wykonane są z 2 nieobrzynanych kloców. Siedzisko wykonane z bala nieobrzynanego gr. 7cm. W przestrzeni altany umieścić jedną ławkę z oparciem. Stoły - 10szt. Nogi stołu wykonane są z 2 nieobrzynanych kloców montowanych pionowo, połączonych z poziomymi wspornikami blatu przy użyciu śrub, podkładek oraz nakrętek. Blat wykonany jest z 2 bali, obrzynanych jednostronnie ze szczeliną 4 cm pomiędzy nimi, szerokość elementów składowych blatu powinna oscylować w granicach 39 cm.

3. Koniowiązy.
Konstrukcja koniowiązu składa się z 2 słupów ∅14 cm, zwieńczonych pozioma belką również ∅14 cm, łączoną przy pomocy wkrętów wkręcanych od spodu belki pod kątem 450 we wcześniej nawiercone otwory. Wysokość ponad poziom gruntu 102 cm. Na końcach belki poziomej osadzono kolki ∅5 cm ograniczające możliwość zsunięcia lejcy z urządzenia. Zaprojektowano wykonanie 3 szt. urządzeń.

4. Stojaki na rowery.
Stojaki na rowery wykonane z pni (słupów) okorowanych ∅14 cm, które umożliwiają oparcie i zaparkowanie roweru. Konstrukcja bliźniacza jak dla koniowiązu. Forma urządzenia umożliwia przypięcie i zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, przy użyciu rozwiązań systemowych. Zaprojektowano wykonanie 5 szt. stojaków.

5. Kosze na śmieci.
Projekt przewiduje wykonanie poszczególnych koszy w warsztacie i ich montaż w zespoły w miejscu konkretnej lokalizacji. Projekt przewiduje montaż we „wnętrzu” każdego kosza, stalowej obręczy do mocowania polietylenowego worka na odpady. Mocowanie worka na odpady zaprojektowano jako stalowy element spawany z bednarki 50 x 5 mm, cynkowany ogniowo dla ochrony przed korozją. Dla zamykania furty kosza przewidziano użycie standardowego „haczyka” w kolorze czarnym. Zaprojektowanie wykonanie 1 zestawu na 4 kosze dla odpadów segregowanych (plastik, papier, szkło, biodegradowalne) oraz 3 szt. koszy pojedynczych na odpady niesegregowane.

6. Sucha toaleta typu alpejskiego.
Budynek drewniany o powierzchni zabudowy 8,12m2. Budynek o wysokości ok. 3,40m. Ściany budynku wykonane z balików gr. 45 mm (dopuszcza się alternatywnie zastosowanie balików o minimalnej grubości 42 mm) łączonych na podwójny system pióro-wpust. Pokrycie dachu z blachodachówki. Obiekt składa się z pomieszczenia toalety oraz pomieszczenia technicznego. Pomieszczenie toalety dostosowane do korzystania przez osoby w różnym wieku i sprawności. Muszla ustępowa wyposażona w zintegrowany taśmociąg separujący płyny i substancje stałe. Ściany kabiny WC do wysokości 2m pokryte laminatem w celu uzyskania zmywalnej powierzchni.

7. Utwardzenie terenu.
Projektuje się utwardzoną nawierzchnię w obrębie altany z przestrzenią o szerokości 150 cm wokół, umożliwiającą osobom na wózkach inwalidzkich swobodne poruszanie z kostki betonowej szarej grubości 6 cm na podsypce piaskowej gr. 5cm. Nawierzchnia ograniczona obrzeżem betonowym 8 x 30cm. Podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0/31,5mm gr. 12cm
Dojście do altany o szerokości 5m od strony pomnika, z uwagi na możliwy okazjonalny wjazd pojazdów, projektuje się z kostki betonowej szarej grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 3cm. Nawierzchnia ograniczona obrzeżem betonowym 8 x 30cm na ławach betonowych z oporem z betonu C12/15. Podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0/31,5mm gr. 20cm.
Na nawierzchni powinny być wyprowadzone odpowiednie spadki umożliwiające odprowadzenie wody na zewnątrz nawierzchni dojść oraz na zewnątrz altany. Nachylenie podłużne nawierzchni nie może przekraczać 6% a nachylenie poprzeczne nie więcej niż 2 %.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45112400-9 - Roboty wykopaliskowe

45112500-0 - Usuwanie gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45262660-5 - Usuwanie azbestu

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45422000-1 - Roboty ciesielskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 660289,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 799922,27 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 660289,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Andrzej Piwowarczyk PHU "DACH DOM"

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BUDOWNICTWO ŁUKASZ JASIŃSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7981297918

7.3.3) Ulica: ul. Radomska

7.3.4) Miejscowość: Oblas

7.3.5) Kod pocztowy: 26-650

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 660289,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane