Dokończenie realizacji inwestycji budowy Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku Centrum

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00375029
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00375029/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-03 14:10
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-06de9298-ea04-470e-a343-eb2e613ce7b5
Identyfikator
5731288248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00375029 z dnia 2026-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dokończenie realizacji inwestycji budowy Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku Centrum

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002765534

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kardynała Stefana Wyszyńskiego 70/126

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 343770100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@odr.net.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czwa.odr.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-06de9298-ea04-470e-a343-eb2e613ce7b5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Doradztwo rolnicze

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokończenie realizacji inwestycji budowy Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku Centrum

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06de9298-ea04-470e-a343-eb2e613ce7b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00375029

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00205426/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336994

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ŚODR/C/AG.260.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dokończenie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Dokończenie realizacji inwestycji budowy „Regionalnego Centrum Szkoleń i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi (Centrum) poprzez wykonanie prac wykończeniowych i montażowych w budynku Centrum”” w zakresie dokończenia robót budowlanych Etapu I oraz przebudowy dachu w miejscu połączenia budynku starego (użytkowanego) z budynkiem nowym
– zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia
(SWZ) oraz załączonymi dokumentami do SWZ( Załączniki od Nr 3 do Nr 17).
Kody CPV:
1. 45210000 - 2 Roboty budowlane w zakresie budynków
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00294871 z dnia 2026-06-17
2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
2. 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
3. 45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
4. 45111291- 4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
5. 45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
6. 45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w
zakresie inżynierii lądowej i wodnej
7. 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
8. 45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad,
dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
9. 45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne
10. 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
11. 45320000-6 Roboty izolacyjne
12. 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
13. 45340000-2 Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
14. 45410000-4 Tynkowanie
15. 45420000-7 Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
16. 45430000-0 Pokrywanie podłóg i ścian
17. 45440000-3 Roboty malarskie i szklarskie
18. 45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
19. 45112000-5 Roboty w zakresie usuwania gleby
20. 45113000-2 Roboty na placu budowy
21. 45212000-6 Roboty budowlane w zakresie budowy
22. 45232000-2 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
23. 45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
24. 45261000-4 Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
25. 45262000-1 Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
26. 45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
27. 45312000-7 Instalowanie systemów alarmowych i anten
28. 45313000-4 Instalowanie wind i ruchomych schodów
29. 45314000-1 Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
30. 45315000-8 Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach
31. 45316000-5 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
32. 45316200-7 Instalowanie sprzętu sygnalizacyjnego
33. 45317000-2 Inne instalacje elektryczne
34. 45321000-3 Izolacja cieplna
35. 45323000-7 Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych
36. 45324000-4 Roboty w zakresie okładziny tynkowej
37. 45331000-6 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
38. 45332000-3 Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
39. 45333000-0 Roboty instalacyjne gazowe
40. 45343000-3 Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
41. 45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej
42. 45431000-7 Kładzenie płytek
43. 45432000-4 Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
44. 45441000-0 Roboty szklarskie
45. 45442000-7 Nakładanie powierzchni kryjących
46. 45443000-4 Roboty elewacyjne

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie działając w trybie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo Zamówień Publicznych Dz. U. 2026. 793 (zwana dalej: Ustawą PZP) informuje, że na podstawie art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, unieważnia postępowanie nr ŚODR/C/AG.260.6.2026, gdyż cena najkorzystniejszej oferty (5 240 000 zł brutto) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (3 800 000,00 zł brutto).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5240000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5695130 PLN

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane