„Likwidacja barier arch. dla osób niepeł. poprzez przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku U. M. w Radłowie polegającą na budowie windy wraz z przebudową i budową infrastruktury technicznej”

Gmina Radłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00375360
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00375360/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-03 15:53
Lokalizacja
Radłów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ba7535b-c4ea-449f-b016-008c6b9f2947
Identyfikator
8731001716
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskie i szklarskieWynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowejRoboty elewacyjneRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁDZIELNIA RZEMIEŚLNICZA WIELOBRANŻOWATarnów, PL · lot 0
583 968,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00375360 z dnia 2026-08-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Likwidacja barier arch. dla osób niepeł. poprzez przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku U. M. w Radłowie polegającą na budowie windy wraz z przebudową i budową infrastruktury technicznej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660915

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Radłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-130

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: /014/ 678-20-44 w.30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaradlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaradlow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4ba7535b-c4ea-449f-b016-008c6b9f2947

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Likwidacja barier arch. dla osób niepeł. poprzez przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku U. M. w Radłowie polegającą na budowie windy wraz z przebudową i budową infrastruktury technicznej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ba7535b-c4ea-449f-b016-008c6b9f2947

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00375360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030561/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Poprawa dostępności w budynku UM w Radłowie, w tym budowa windy.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315082

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PPI.271.37.26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych poprzez przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku Urzędu Miejskiego w Radłowie polegającą na budowie windy wraz z przebudową i budową infrastruktury technicznej”
W skład zadania wchodzi następujący zakres robót:
Opis stanu zaprojektowanego
Przedmiotem inwestycji na części działek nr 1141 i 1139/2 obręb 0007 Radłów jest likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie przebudowy, rozbudowy, nadbudowy istniejącego budynku urzędu miejskiego, polegającą na budowie windy wraz z przebudową i budową infrastruktury technicznej.
W ramach planowanej inwestycji należy wykonać:
 Budowę szybu windowego wraz z montażem windy
 Zamurowanie okien w budynku istniejącym w miejscu projektowanej windy
 Wykonanie otworów drzwiowych na parterze i piętrze i w miejscu istniejących okien.
 Przebudowa przegrody zewnętrznej – ściana północno-wschodnia - w zakresie wykonania dodatkowych okien.
 Przebudowę wewnętrznej instalacji elektrycznej w zakresie zasilania windy
 Przebudowa zewnętrznego odcinka kanalizacji sanitarnej.
 Przebudowę istniejącego chodnika w zakresie dostosowania poziomów do planowanego wejścia do windy
Parametry techniczne dźwigu:
 Napęd : elektryczny bez maszynowni MRL , silnik bezreduktorowy , liny stalowe bez otuliny.
 Prędkość : zgodnie z wytycznymi dla osób niepełnosprawnych
 Udźwig 630 kg
 Drzwi : automatyczne teleskopowe 2 panelowe 900x2000 mm .
 Wystrój kabiny : wykonanie w stali nierdzewnej.
 Sterowanie : Otwarte w pełnym zakresie , bez blokad , testerów.
 Winda powinna posiadać moduł informacji głosowej.
Winda powinna spełniać: Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 stanowiące załącznik nr 16 SWZ
1) Teren inwestycji zlokalizowany jest na obszarze układu urbanistycznego Radłowa, wpisanego do rejestru zabytków decyzją z dnia 19.12.1977 roku nr A-139, dlatego też Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z warunkami konserwatorskimi określonymi w decyzji nr 605/2025/A oraz decyzji nr 183/2026 stanowiącymi załącznik nr 13 i SWZ
2) Budynek Urzędu Miejskiego w Radłowie nie jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków.
Charakterystyka robót
 Roboty ziemne
 Wykonanie fundamentów, instalacji kanalizacji deszczowej
 Wykonanie izolacji
 Zamurowanie kolidujących okien w budynku istniejącym
 Wykonanie otworów drzwiowych do windy na parterze i piętrze i w miejscu istniejących okien
 Wykonanie ścian żelbetowych szybu
 Wykonanie konstrukcji stropu nad szybem windowym
 Wykonanie konstrukcji więźby dachowej
 Wykonanie pokrycia dachu
 Montaż stolarki okiennej i drzwiowej
 Wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej zasilania windy
 Wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz budynku
 Wykonanie elewacji budynku
 Wykonanie dojścia i dojazdu utwardzonego na terenie posejji
Parametry techniczne obiektu:
 powierzchnia zabudowy istniejącej budynku na terenie objętym opracowaniem – 431,59 m2
 powierzchnia zabudowy zaprojektowanej do wykonania przedmiotu postępowania – 6,09 m2
 wysokość budynku – 11,30 m
 wysokość projektowanej rozbudowy – 9,66 m
 liczba kondygnacji – 3 w tym dwie nadziemne jedna podziemna
Szczegółowy zakres i ilości robót podano w przedmiarze robót i projekcie budowlanym
Zakres robót określa:
• Dokumentacja techniczna - Załącznik nr 16 do SWZ
• Przedmiar robót – Załącznik nr 10 do SWZ.
• Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 9 do SWZ.
• Pozwolenie na budowę nr 1271/2025 – Załącznik nr 12 do SWZ
• Pozwolenie konserwatorskie nr 605/2025/A i 183/2026 – Załącznik nr 13 SWZ
• Opinia geotechniczna - załącznik nr 11 SWZ
• Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 - załącznik nr 15 SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 583968,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 788000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 583968,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8730006775

7.3.3) Ulica: ul. Ujejskiego

7.3.4) Miejscowość: Tarnów

7.3.5) Kod pocztowy: 33-100

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 583968,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane