Modernizacja stadionu GKS Rozbark w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025/2026

Gmina Bytom Ośrodek Sportu i Rekreacji

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00375505
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00375505/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 00:03
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ae1ea80-8028-44d4-9f96-d3086241f13a
Identyfikator
6260002393
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne i podobneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

CELMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBytom, PL · lot 0
291 510 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00375505 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja stadionu GKS Rozbark w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytom Ośrodek Sportu i Rekreacji

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000150550

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@osir.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://osir.bytom.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ae1ea80-8028-44d4-9f96-d3086241f13a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja stadionu GKS Rozbark w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ae1ea80-8028-44d4-9f96-d3086241f13a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00375505

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00151048/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja stadionu GKS Rozbark w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025/2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151065

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P.261.01.2026.TP2

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1190394,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: „Rozbark na PLUS – Lepsze Boiska, Więcej Energii – modernizacja małego boiska bocznego na terenie boiska GKS Rozbark” w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z przygotowanym przez Zamawiającego zakresem przedmiotu zamówienia w formie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, stanowiącym integralną część niniejszej SWZ, którego Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ, jak również wzór umowy stanowiący Załącznik nr 6

2. Zakres prac obejmować będzie między innymi dla:
Część nr 1:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę:
- wykonanie projektu zagospodarowania działki;
- wykonanie projektu architektoniczno – budowlanego;
- wykonanie projektu technicznego
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru zaprojektowanych robót;
- opracowanie przedmiaru robót;
- opracowanie kosztorysu inwestorskiego;
- uzyskanie pozwolenia na budowę;
2) Roboty budowlane
a. wykonanie oświetlenia boiska sportowego:
- zamontowanie opraw oświetleniowych min. LED 5700K CRI min. 70 IP66 ze sterowaniem DALI, w ilości maksimum 16 szt., moc oraz ostateczną ilość opraw na podstawie obliczeń oświetleniowych z zastosowaniem współczynnika 0,9, parametry oświetleniowe wg PN-EN12193, klasa II (Eh śr >= 200ix);
- zamontowanie słupów oświetleniowych, stalowych, ocynkowanych o wys. min. 10m i grubości ścianki min. 4mm, wraz z dedykowaną głowicą i fundamentem w ilości 4 szt.; słupy należy uziemić stosując bednarkę stalową, ocynkowaną o przekroju min. 30x4mm, we wnękach słupowych stosować złącza bezpiecznikowe zabezpieczające oprawy na słupie;
- ułożenie kabli oświetleniowych na całej długości w rurach osłonowych karbowanych HDPE o średnicy min. 50mm, na całej trasie kabla w odstępach min. 10m należy stosować oznaczniki kablowe;
-zamontowanie szafy sterowniczej według wskazań inwestora, a sterowanie powinno umożliwić sekwencyjne włączenie oświetlenia boiska.
b. wykonanie systemu nawadniania małego bocznego boiska:
- rozbudowa istniejącego systemu;
- rozbudowa istniejącego sterowania;
- system nawodnienia powinien składać się z 9 zraszaczy typu Perrot, które zasilone wodą poprzez instalację rur PE o średnicy 50 mm;
- źródłem zasilania wodnego będzie istniejące przyłącze w narożniku boiska (w miejscu obecnego podłączenia węży ogrodowych);
- system powinien zostać wyposażony w pompę wodną która zapewni odpowiednie ciśnienie oraz wydajność.
c. dostarczenie i zamontowanie profesjonalnej bramki o wymiarach 7,32x2,44 m:
- wykonana z profilu aluminiowego 120x100 mm ,
- montowana w tulejach,
- stalowe odciągi siatki,
- rama dolna mocująca siatkę o głębokości 2 m ,
- wyposażona w siatkę gr. splotu 4 mm

Szczegółowy opis techniczny zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Dokumenty te należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Zważywszy na ryczałtowy charakter wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ich ilości, niż wynika z kosztorysu, nie będzie to mogło być uznane a roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w kosztorysie inwestorskim, robót koniecznych do wykonania nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku ich wykonania na podstawie wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w cenie zaoferowanej w ofercie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 366294,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2: . „Bytomska Strefa Rekreacji i Sportu – druga część projektu obejmująca wykonanie oświetlenia stadionu GKS Rozbark” w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z przygotowanym przez Zamawiającego zakresem przedmiotu zamówienia w formie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, stanowiącym integralną część niniejszej SWZ, którego Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ, jak również wzór umowy stanowiący Załącznik nr 7

Zakres prac obejmować będzie między innymi dla:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę:
- wykonanie projektu zagospodarowania działki;
- wykonanie projektu architektoniczno – budowlanego;
- wykonanie projektu technicznego
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru zaprojektowanych robót;
- opracowanie przedmiaru robót;
- opracowanie kosztorysu inwestorskiego;
- uzyskanie pozwolenia na budowę;
2) Wykonanie oświetlenia boiska sportowego:
- zamontowanie opraw oświetleniowych min. LED 5700K CRI min. 70 IP66 ze sterowaniem DALI, w ilości maksimum 22 szt., moc oraz ostateczną ilość opraw na podstawie obliczeń oświetleniowych z zastosowaniem współczynnika 0,9, parametry oświetleniowe wg PN-EN12193, klasa II (Eh śr >= 200lx);
- zamontowanie masztów oświetleniowych, stalowych, ocynkowanych o wys. 14m i grubości ścianki min. 4mm, wraz z dedykowaną głowicą i fundamentem w ilości 4 szt.; słupy należy uziemić stosując bednarkę stalową, ocynkowaną o przekroju min. 30x4mm, we wnękach słupowych stosować złącza bezpiecznikowe zabezpieczające oprawy na słupie;
- ułożenie kabli oświetleniowych na całej długości w rurach osłonowych karbowanych HDPE o średnicy min. 50mm, na całej trasie kabla w odstępach min. 10m należy stosować oznaczniki kablowe;
- zamontowanie szafy sterowniczej według wskazań inwestora, a sterowanie powinno umożliwić sekwencyjne włączenie oświetlenia boiska.

Szczegółowy opis techniczny zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy, stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ. Dokumenty te należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Zważywszy na ryczałtowy charakter wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ich ilości, niż wynika z kosztorysu, nie będzie to mogło być uznane a roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w kosztorysie inwestorskim, robót koniecznych do wykonania nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku ich wykonania na podstawie wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w cenie zaoferowanej w ofercie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 824100,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 291510,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 361620,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 291510,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CELMAR Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 271988524

7.3.3) Ulica: ul. Cyryla i Metodego 50

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-909

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 291510,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

U z a s a d n i e n i e p r a w n e
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”.
U z a s a d n i e n i e f a k t y c z n e
Przyczyną unieważnienia postępowania w zakresie części nr 2 jest fakt, iż Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i uchylił się od zawarcia umowy w wyznaczonym terminie. Jednocześnie Wykonawca poinformował w dniu 05.05.2026 r. e-mailem, iż rezygnuje z podpisania umowy. W wyniku rezygnacji z udziału w postepowaniu Wykonawcy z najkorzystniejszą

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane