Budowa kortów tenisowych w Lesku

Gmina Lesko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00375590
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00375590/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 07:59
Lokalizacja
Lesko, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f519ed9d-68c1-4e9a-abf2-d130c24b8031
Identyfikator
6881245092
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00375590 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kortów tenisowych w Lesku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lesko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440034

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Lesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lesko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lesko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f519ed9d-68c1-4e9a-abf2-d130c24b8031

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kortów tenisowych w Lesku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f519ed9d-68c1-4e9a-abf2-d130c24b8031

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00375590

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040535/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa kortów tenisowych w Lesku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333487

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa kortów tenisowych w Lesku obejmująca budowę dwóch kortów tenisowych wraz z wyposażeniem (jeden kort o nawierzchni z mączki ceglanej, drugi kort o nawierzchni z sztucznej trawy), wykonanie drenażu, wykonanie oświetlenia jednego kortu, wykonanie przyłącza do wodociągu instalacji do zraszania, budowę ogrodzenia kortów (piłkochwyty), rozbiórkę istniejących kortów z mączki ceglanej wraz z ogrodzeniem oraz demontaż wieży wspinaczkowej strażackiej. W zakres zadania wchodzi również wykonanie ciągów pieszych, opasek z kostki brukowej oraz trawników.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) rozbiórka istniejącego ogrodzenia kortów,
2) rozbiórka wieży strażackiej,
3) demontaż istniejącego wyposażenia sportowego
4) rozbiórka nawierzchni istniejących kortów,
5) wykonanie nowej nawierzchni kortów (mączka ceglana, sztuczna trawa),
6) wykonanie instalacji drenażowej kortów,
7) dostawa i montaż wyposażenia sportowego,
8) wykonanie chodników i opasek,
9) wykonanie piłkochwytów (ogrodzenia kortów),
10) wykonanie trawników,
11) wykonanie oświetlenia kortu o nawierzchni z sztucznej trawy,
12) wykonanie przyłącza wody do studni wodomierzowej.
3. Prace prowadzone na przedmiotowej inwestycji znajdują się w obrębie stanowiska archeologicznego AZP 115-79/4. Zgodnie z uzyskaną przez Zamawiającego Decyzją Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków znak K-INR.5142.257.2022.AOK z dnia 18.11.2022 r. prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego nr 4 w Lesku AZP 115-97/4 muszą być poprzedzone badaniami archeologicznymi, na które należy uzyskać odrębne zezwolenie konserwatorskie.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ), dokumentacji projektowej (załącznik nr 7 do SWZ) oraz przedmiarach robót (załącznik nr 8 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Z uwagi na fakt, że jedyna oferta złożona w postępowaniu przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 484 000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą, zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane