ZP.68.2026 Dostawa wraz z montażem, naprawa oraz rozbudowa Systemu Kontroli Dostępu dla jednostek Policji woj. małopolskiego

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00375604
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00375604/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-04 08:08
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-28abfc6d-86ab-46a4-aff7-de65af4c6a42
Identyfikator
6750005594
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

System kontroli dostępuUsługi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń audiowizualnych i optycznychRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ OBRZUTNowy Sącz, PL · lot 1
164 820 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00375604 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
ZP.68.2026 Dostawa wraz z montażem, naprawa oraz rozbudowa Systemu Kontroli Dostępu dla jednostek Policji woj. małopolskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351081570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mogilska 109

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-571

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 478354862

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.fundusze@malopolska.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://malopolska.policja.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://malopolska-policja.ezamawiajacy.pl/pn/MLP-POLI/demand/292828/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP.68.2026 Dostawa wraz z montażem, naprawa oraz rozbudowa Systemu Kontroli Dostępu dla jednostek Policji woj. małopolskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28abfc6d-86ab-46a4-aff7-de65af4c6a42

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00375604

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00112858/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.19 Dostawa, naprawa i modernizacja SKD

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.68.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 505861,79 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem, naprawa oraz rozbudowa Systemu Kontroli Dostępu (dalej: SKD) dla jednostek Policji woj. małopolskiego, z następującym podziałem na zadania:
Zadanie 1:
− Rozbudowa SKD w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie ul. Henryka Jordana 7, 32-500 Chrzanów
− Dostawa i montaż SKD w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Targowa 1, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
− Naprawa i rozbudowa SKD w Komisariacie Policji w Andrychowie, ul. Krakowska 108, 34-120 Andrychów

2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 4 do SWZ – projekcie umowy.
3. Zamawiający wymaga min 24 miesięcy gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace, jednak nie krótszej niż gwarancja producenta na dostarczone urządzenia. Termin gwarancji biegnie od daty podpisania protokołu odbioru, niestwierdzającego usterek i wad oraz braków.
4. Zamawiający, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji zamówienia normom, ocenom technicznym, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42961100-1 - System kontroli dostępu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50340000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń audiowizualnych i optycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 195853,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem, naprawa oraz rozbudowa Systemu Kontroli Dostępu (dalej: SKD) dla jednostek Policji woj. małopolskiego, z następującym podziałem na zadania:
Zadanie 2:
− Dostawa i montaż SKD w Komisariacie Policji w Szczucinie, ul. Kościuszki 48, 33-230 Szczucin
− Naprawa SKD w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, ul. Traugutta 4, 33-101 Tarnów
− Naprawa SKD w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni, ul. Krakowska 39, 32-700 Bochnia
− Dostawa i montaż SKD w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, ul. 11 Listopada 56

2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 4 do SWZ – projekcie umowy.
3. Zamawiający wymaga min 24 miesięcy gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace, jednak nie krótszej niż gwarancja producenta na dostarczone urządzenia. Termin gwarancji biegnie od daty podpisania protokołu odbioru, niestwierdzającego usterek i wad oraz braków.
4. Zamawiający, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji zamówienia normom, ocenom technicznym, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42961100-1 - System kontroli dostępu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50340000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń audiowizualnych i optycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 159073,17 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem, naprawa oraz rozbudowa Systemu Kontroli Dostępu (dalej: SKD) dla jednostek Policji woj. małopolskiego, z następującym podziałem na zadania:
Zadanie 3:
− Naprawa SKD w Komisariacie Policji III, ul. Strzelców 16, 31-422 Kraków oraz w Komisariacie Policji VII Os. Złotej jesieni 11C, 31-827 Kraków
− Naprawa i rozbudowa SKD dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie , ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków
− Naprawa SKD w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, ul. Władysława Łokietka 205a, 31-263 Kraków
− Naprawa SKD w Komendzie Powiatowej Policji w Proszowicach, ul. Wolności 2, 32-100 Proszowice
2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 4 do SWZ – projekcie umowy.
3. Zamawiający wymaga min 24 miesięcy gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace, jednak nie krótszej niż gwarancja producenta na dostarczone urządzenia. Termin gwarancji biegnie od daty podpisania protokołu odbioru, niestwierdzającego usterek i wad oraz braków.
4. Zamawiający, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji zamówienia normom, ocenom technicznym, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42961100-1 - System kontroli dostępu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50340000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń audiowizualnych i optycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 150934,96 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zadanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt.2 stanowiącego: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.”
W zadaniu nr 1 wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 164820 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 164820 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 164820 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.H.U.P. SYSTEM SERWIS OBRZUT Andrzej Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń i Klimatyzacji Obiektów

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 491782309

7.3.3) Ulica: ul. Janusza Kusocińskiego 47

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 164820 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zadanie nr 3 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 stanowiącego: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie.
Cena jedynej oferty złożonej na to zadanie przez Wykonawcę: CHOMTECH.PL Sp. z o.o. wynosi 990 000 złotych brutto. Cena ta przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia tj. 185 650,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy