Zabezpieczenie przed zawaleniem nieużytkowanego budynku zlokalizowanego w Strykowie przy ul. Kościuszki 1 i 1a

Gmina Stryków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00376067
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00376067/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 10:11
Lokalizacja
Stryków, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-da2adb4b-ea17-4205-b681-837e97cd6dac
Identyfikator
7331307575
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty konstrukcyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty rozbiórkowe

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ BALEJAGłowno, PL · lot 0
379 976 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376067 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabezpieczenie przed zawaleniem nieużytkowanego budynku zlokalizowanego w Strykowie przy ul. Kościuszki 1 i 1a

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stryków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057833

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 27

1.5.2.) Miejscowość: Stryków

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-010

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 427198002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: strykow@strykow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_strykow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1317438

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zabezpieczenie przed zawaleniem nieużytkowanego budynku zlokalizowanego w Strykowie przy ul. Kościuszki 1 i 1a

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da2adb4b-ea17-4205-b681-837e97cd6dac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376067

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009089/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Zabezpieczenie przed zawaleniem nieużytkowanego budynku zlokalizowanego w Strykowie przy ul. Kościuszki 1 i 1a

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266383

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.14.2026.IZ.PZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 390000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pochodzący z XIX w zabytkowy budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczony. Konstrukcja drewniana tradycyjna z licznymi modyfikacjami współczesnymi. Budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków gminy Stryków oraz wojewódzkiej ewidencji zabytków, ponadto jest elementem historycznego układu urbanistycznego miasta Strykowa podlegającego ochronie konserwatorskiej na podstawie uchwały nr XVI/317/05 Rady Miejskiej w Strykowie. Obiekt grozi zawaleniem i postępującą degradacją, co stanowi istotne zagrożenie dla wartości materialnej, historycznej i kulturowej obiektu. W związku z powyższym przedmiotem zamówienia jest doraźne zabezpieczenie budynku grożącego zawaleniem. Prace mają charakter interwencyjny i tymczasowy. Prace należy wykonać zgodnie z opracowaną przez mgr inż. Wojciecha Lau ekspertyzą techniczną dotyczącą zabezpieczenia przed zawaleniem nieużytkowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego na działkach nr ewid. 455, 456 i 454/2 w Strykowie, przy ul. Kościuszki 1 i 1a.
2. Zakres robót do wykonania
a) roboty przygotowawcze polegające na wstępnym zabezpieczeniu elementów niestabilnych, a następnie uprzątnięciu pozostałości zawalonych stropów i więźby,
b) wykonanie zasadniczej konstrukcji o funkcji podpierającej i chroniącej przed degradacją,
c) inne roboty porządkowo – naprawcze polegające na usunięciu zdegradowanych, ale stabilnych elementów,
d) wykonanie innych napraw i wzmocnień,
e) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania oraz montażu baneru informacyjno estetycznego, którego celem będzie ograniczenie negatywnego wpływu prowadzonych prac na otoczenie oraz poprawa walorów wizualnych terenu budowy. Baner należy wykonać zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego tj. z wykorzystaniem dostarczonej przez Zamawiającego historycznej fotografii przedstawiającej obiekt i jego otoczenie i zamontować na ogrodzeniu terenu budowy w sposób trwały i estetyczny, zapewniający bezpieczeństwo użytkowników przestrzeni publicznej. Baner powinien być wykonany
w wysokiej jakości druku wielkoformatowego, na materiale odpornym na warunki atmosferyczne.
Zabezpieczenia powinny mieć charakter doraźny – do czasu przeprowadzenia właściwych prac konserwatorskich oraz powinny być jak najmniej inwazyjne, nie ingerujące trwale w obiekt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 379976,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 382757,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 379976,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CRB Łukasz Baleja

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7331103950

7.3.3) Ulica: Sikorskiego

7.3.4) Miejscowość: Głowno

7.3.5) Kod pocztowy: 95-015

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 379976,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane