Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych CKZ w Rusocinie

Powiat Gdański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00376092
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00376092/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 10:15
Lokalizacja
Pruszcz Gdański, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-68a2ba44-494b-450b-80e2-d410e3c732d9
Identyfikator
5932136700
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychFundamentowanieBetonowanie konstrukcjiZbrojenieRoboty murarskie i muroweMontaż konstrukcji metalowychRoboty elewacyjneMalowanie budynkówSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInne instalacje elektryczneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeArtykuły i sprzęt sportowyPokrywanie podłóg

Wykonawcy

1 przyznane

LABAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
15 373 770 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376092 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych CKZ w Rusocinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gdański

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674842

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 16

1.5.2.) Miejscowość: Pruszcz Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-000

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-gdanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-gdanski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1311519

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych CKZ w Rusocinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68a2ba44-494b-450b-80e2-d410e3c732d9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376092

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039390/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych CKZ w Rusocinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266954

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPiFZ.272.1.19.2026.LFI

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 15457859,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z wyposażeniem obiektu budynku hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Macieja Rataja w Rusocinie wraz z infrastrukturą sportową zewnętrzną, parkingiem, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu, a także uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności budowę hali sportowej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym i łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły, wykonanie robót w istniejącym użytkowanym obiekcie szkoły, wykonanie infrastruktury technicznej oraz zagospodarowania terenu.

Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji obejmującego wykonanie strefy boisk zewnętrznych, w tym boiska sportowego, bieżni lekkoatletycznej oraz skoczni do skoku w dal wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262210-6 - Fundamentowanie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45442110-1 - Malowanie budynków

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15373770,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22886762,96 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15373770,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LABAR sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5842764841

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-298

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15373770,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 850 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Przedmiotowe zamówienie obejmuje prawo opcji.
2. Ustalona wartość zamówienia:
a) w zakresie podstawowym: 13700017,88 zł netto
b) w zakresie obejmującym prawo opcji: 1757841,36 zł netto
3. Wartość zawartej umowy:
a) w zakresie podstawowym: 13 282 770,00 zł brutto
b) w zakresie obejmującym prawo opcji: 2 091 000,00 zł brutto
2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane