Utworzenie Centrum Kultury i Tradycji Regionu Borów Tucholskich w Willi przy ul. 21 lutego w Czersku - etap I - prace rozbiórkowe

GMINA CZERSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00376131
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00376131/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-04 10:25
Lokalizacja
Czersk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a4c0442-7fbe-4316-b813-7834952de23d
Identyfikator
5551908979
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzeniaRoboty rozbiórkoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376131 z dnia 2026-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie Centrum Kultury i Tradycji Regionu Borów Tucholskich
w Willi przy ul. 21 lutego w Czersku - etap I - prace rozbiórkowe

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351274

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 27

1.5.2.) Miejscowość: Czersk

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-650

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 523954810

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad_miejski@czersk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/czersk

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/czersk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie Centrum Kultury i Tradycji Regionu Borów Tucholskich
w Willi przy ul. 21 lutego w Czersku - etap I - prace rozbiórkowe

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a4c0442-7fbe-4316-b813-7834952de23d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376131

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026237/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.25 Utworzenie Centrum Kultury i Tradycji Regionu Borów Tucholskich w Willi przy ul. 21 Lutego w Czersku - etap I - rozbiórka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 6.10 Infrastruktura kultury

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307770

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 171837,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Utworzenie Centrum Kultury i Tradycji Regionu Borów Tucholskich
w Willi przy ul. 21 lutego w Czersku - etap I - prace rozbiórkowe”

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn.: „Utworzenie Centrum Kultury i Tradycji Regionu Borów Tucholskich w Czersku w Willi przy ul. 21 Lutego w Czersku - etap I” dofinansowanego
z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 6.10 Infrastruktura kultury

1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Prace rozbiórkowe.
a) Ścianki działowe + okładzina.
b) Ścianki działowe piwnicy.
c) Warstwy stropowe w stropie pomiędzy parterem a poddaszem.
d) Warstwy na poziomie przegrody poziomej nad poddaszem.
e) Warstwy dachowe.
f) Warstwy podłogowe na stropie nad piwnicą.
g) Warstwy podłogowe na gruncie.
h) Pozostałe elementy.
i) Instalacje.
j) Ciągi komunikacyjne.
k) Mur zewnętrzny.
l) Odkrywki.

2. Uwaga. Budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.
3. Uwaga. Zamawiający wymaga podczas realizacji zadania codziennej obecności kierownika budowy na placu budowy oraz właściwego nadzorowania i kierowania pracami rozbiórkowymi. Obecność należy potwierdzić wpisem do dziennika budowy wraz z opisem zakresu wykonanych w danym dniu prac rozbiórkowych.
4. Przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, w dniu przekazania placu budowy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację fotograficzną terenu na płycie CD.
5. Wykonawca wykona i ustawi na swój koszt tablicę informacyjną o wymiarach zgodnych z programem dofinansowania, przymocowaną do metalowego stelażu. Wzór poda Zamawiający na przekazaniu placu budowy.
6. Wykonawca uzgodni z zarządcą obiektu sposób i terminy prowadzenia robót rozbiórkowych.
7. Wykonawca ogrodzi i zabezpieczy teren wykonywanych robót budowlanych.
8. Wykonawca zorganizuje na własny koszt dojazd na plac budowy.
9. Zamawiający wymaga, aby ciągi komunikacyjne i ewakuacyjne były wolne od przeszkód, materiałów budowlanych i sprzętu budowlanego.
10. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego ustawi kontener na materiały budowlane rozbiórkowe oraz inne materiały budowlane, które potem na własny koszt zutylizuje.
11. Gruz i materiały rozbiórkowe Wykonawca zutylizuje we własnym zakresie i na własny koszt.
12. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz pomocniczo w przedmiarach robót stanowiących załączniki do SWZ.
13. O ile w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania
i odbioru robót, przedmiarach robót, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
14. Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.
15. Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.
16. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy:
1) wykonywanie czynności związanych z robotami ziemnymi,
2) wykonywanie robót ogólnobudowlanych,
3) wykonywanie robót rozbiórkowych.
Obowiązki Wykonawcy z tytułu spełnienia niniejszego wymogu określają Projektowane Postanowienia Umowy (PPU).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. - Dz. U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.).
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych „zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Z uwagi na to, że cena najkorzystniejszej oferty tj. 460.000,00 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 200.000,00 zł brutto, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie przepisów art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 460000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 649000,00 PLN

2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane