Budowa drogi leśnej o numerze DSD 06180008 w leśnictwie Ruda o długości około 997 m
LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SKIERNIEWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00376238
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00376238/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-04 10:55
- Lokalizacja
- Maków, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ed14d5b-6326-495d-a5d1-8081cbf36073
- Identyfikator
- 8360006256
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376238 z dnia 2026-08-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi leśnej o numerze DSD 06180008 w leśnictwie Ruda o długości około 997 m
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SKIERNIEWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750015067
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zwierzyniec 2
1.5.2.) Miejscowość: Maków
1.5.3.) Kod pocztowy: 96-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skierniewice@lodz.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://skierniewice.lodz.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ed14d5b-6326-495d-a5d1-8081cbf360731.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi leśnej o numerze DSD 06180008 w leśnictwie Ruda o długości około 997 m2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ed14d5b-6326-495d-a5d1-8081cbf36073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376238
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00176111/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa drogi leśnej o numerze DSD 06180008 w l. Ruda
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00313910
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.18.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa drogi leśnej o numerze DSD 06180008 w leśnictwie Ruda o długości około 997 m. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie łódzkim, powiat skierniewicki, teren gminy Skierniewice, na działkach należących do Inwestora nr 307/1201, 312/1201, 313/1200, 314/1200.
2. Zakres rzeczowy określa przedmiar robót, kosztorys nakładczy, natomiast technologię robót określa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
3. Zamawiający wskazuje, że w przypadku stwierdzenia przez wykonawców rozbieżności pomiędzy poszczególnymi dokumentami składającymi się na dokumentację projektową w pierwszej kolejności należy kierować się projektem budowlanym, następnie projektem wykonawczym oraz następnie specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, a na końcu przedmiarem. O każdym ujawnionym przypadku rozbieżności w dokumentacji, w tym projektowej, Wykonawca ma obowiązek powiadomić Zamawiającego.
4. Istniejąca droga posiada nawierzchnię gruntową o nieregularnym przekroju poprzecznym oraz szerokości jezdni ok. 3,0 - 3,5 m i przebiega po terenie leśnym o rzędnych w granicach 113,50 - 115,20 m n.p.m. Odwodnienie poprzez istniejące rowy bezodpływowe oraz wsiąkanie wody w nawierzchnię gruntową lub spływem powierzchniowym na przyległy teren.
Przebieg projektowanego odcinka drogi na całej swej długości pokrywa się z trasą drogi istniejącej. Projektowany odcinek drogi leśnej rozpoczyna się zjazdem z istniejącej drogi gminnej ul. Skierniewickiej do istniejącej drogi leśnej o nawierzchni gruntowej. W ciągu drogi projektuje mijanki oraz dowiązanie do istniejących dróg leśnych. Droga ma długość około 997,00 m. Oś drogi składa się z odcinków prostych oraz łuków poziomych. Szerokość drogi (jezdni wraz z poboczami) wynosi 5 m. W miejscu występowania mijanek wynosi 7,5 m wraz
z poboczami.
5. Projekt przewiduje budowę drogi leśnej z kruszywa łamanego w leśnictwie Ruda:
• kategoria drogi – wewnętrzna, droga dojazdowo do gruntów leśnych
• klasa techniczna – droga leśna
• prędkość projektowa – 30 km/h
• obciążenie 100 kN/oś
• długość – 0+997
• przekrój drogi – jednojezdniowa, dwukierunkowa
• szerokość jezdni – 3,50 m
• przekrój poprzeczny jezdni daszkowy – 3,0 %
• szerokość poboczy - 0,75 m
• pochylenie poprzeczne pobocza – 6,0 %
• Nawierzchnia - z kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie – grubości 10 cm,
• Podbudowa zasadnicza - z kruszywa łamanego 0/63 mm stabilizowanego mechanicznie, grubość 20 cm,
• Warstwa odcinająca – nasyp z kruszywa naturalnego (np. pospółki) gr. 10 cm,
• Podłoże gruntowe lub nasyp – spełniające wymagania dla gruntów G1.
- Pobocze obustronne z mieszanki kruszywa łamanego o uziarnieniu 0-31,5 mm – grub. 10 cm, stabilizowane mechanicznie.
- Niwelety przy zachowaniu normatywnych pochyleń podłużnych i poprzecznych. Niweleta drogi została optymalnie dostosowana do terenu istniejącego. Przewiduje się niewielkie wyniesienie powyżej istniejącego przebiegu drogi gruntowej projektowanej.
- Odwodnienie drogi na całym odcinku odbywać się będzie przez projektowane spadki podłużne i poprzeczne do odtworzonych i oczyszczonych rowów bezodpływowych oraz w przyległy teren.
6. Wszelkie roboty należy prowadzić zgodnie z wymaganiami odpowiednich norm oraz przy zachowaniu przekroju poprzecznego i profilu podłużnego. Zwraca się szczególną uwagę na konieczność prowadzenia robót w sposób gwarantujący odprowadzenie wód powierzchniowych i gruntowych. Zagęszczenie należy wykonać zgodnie z normą do wymaganych wskaźników zagęszczenia według PN z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu.
7. Szczególną uwagę należy zwrócić na zagęszczenie podłoża / nawierzchni przed wykonaniem poszczególnych warstw konstrukcyjnych.
8. Przed wykonaniem wyrównania nawierzchni podłoże należy oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń. Wszelkie uszkodzenia lub powierzchnie wykazujące odchylenia od wymaganej równości, spadków poprzecznych powinny być naprawione. Podłoże powinno być wyrównane oraz zagęszczone do spadku daszkowego o wartości 3 %.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna oraz przedmiar, które stanowią załączniki do niniejszej SWZ. Warunki realizacji określono w projekcie umowy stanowiącym zał. 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 687570,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 899130 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 687570,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI MASZYNAMI DROGOWYMI. ROBOTY DROGOWE. KONRAD SZULC
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7731728725
7.3.4) Miejscowość: GLINA 24, RZECZYCA
7.3.5) Kod pocztowy: 97-220
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 687570,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2026-08-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |